Łatwy trening, dobry zarobek

Inwestycja rozłożona na raty / Sprzęt EMS, który umożliwia przeprowadzenie treningu z dwoma osobami jednocześnie, to wydatek 80 tys. zł. Jego zakup można sfinansować leasingem.
Piątek
24.07.2020
Właściciel EMS FitFactory startuje z franczyzą. Twierdzi, że inwestując 50-100 tys. zł w studio treningowe, można zarabiać na czysto 10-20 tys. zł miesięcznie.
 

Bartłomiej Garbicz pierwsze studio EMS FitFactory otworzył w 2014 roku, gdy w Polsce trening z dodatkową elektrostymulacją mięśni był nowością. Dziś coraz więcej klientów jest zainteresowanych tą metodą odchudzania i budowania formy fizycznej.

– Trening personalny w studio EMS FitFactory trwa 30 minut, podczas których stymulowanych jest jednocześnie dziewięć głównych partii mięśniowych i spala się około 600 kcal, co odpowiada 3-4 godzinom tradycyjnych ćwiczeń na siłowni mówi Bartłomiej Garbicz, właściciel sieci EMS Fit Factory.

Ćwiczenia w kamizelce

W praktyce wygląda to w ten sposób, że zakłada się kamizelkę podłączoną pod maszynę stymulującą mięśnie impulsem elektrycznym i stojąc wykonuje ćwiczenia, które zleci trener personalny. Elektrostymulacja nie jest bolesna, odczuwa się ją jak mocniejszy masaż. Trening EMS można wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu, co najmniej z dwudniową przerwą. Pierwsze efekty są widoczne po 5-6 tygodniach, czyli 10-12 treningach. Na początek można pójść na próbny trening, który kosztuje 50 zł. Cena kolejnych zależy od ich liczby w wykupionym karnecie i waha się od 115 zł do 150 zł (karnet 12 treningów to koszt 1380 zł).

Mamy grono klientów, którzy przychodzą do nas regularnie od lat. Są też tacy, którzy wracają okresowo, bo np. chcą zbudować formę przed latem. Nasze studia przeżywają oblężenie na początku roku kalendarzowego i w okresie wiosenno-letnim. Ale w pozostałych miesiącach klientów też nam nie brakuje – zapewnia Bartłomiej Garbicz.

Biznes w dobrej formie

Właściciel marki EMS FitFactory ma trzy własne studia w Warszawie i postanowił podzielić się swoim pomysłem na biznes. Potencjalny franczyzobiorca marki powinien mieć minimum 50 tys. zł na inwestycję. Sprzęt EMS, który umożliwia przeprowadzenie treningu z dwoma osobami jednocześnie, to wydatek 80 tys. zł. Jego zakup można sfinansować leasingem. Na początek trzeba wpłacić 10 proc. wartości sprzętu, a pozostałą część spłacać przez cztery lata w ratach w wysokości 1,3 tys. zł miesięcznie.

Oczywiście franczyzobiorca musi też posiadać lub wynająć lokal o powierzchni co najmniej 50 m2, choć jak wynika z doświadczeń franczyzodawcy najlepiej sprawdzają się takie o wielkości 60-70 m2. Najlepsze lokalizacje to nowe osiedla mieszkaniowe i centra miast. Koszt adaptacji lokalu zależy od jego stanu (deweloperski czy z rynku wtórnego), franczyzodawca szacuje go na 30-80 tys. zł.

– Biznes EMS FitFactory to nie tylko rozwiązanie dla dużych metropolii, nawet w miejscowościach o liczbie 50 tys. mieszkańców studio treningu EMS może być dochodową inwestycją – mówi Bartłomiej Garbicz. 

Pomocna dłoń franczyzodawcy

Wstępna opłata franczyzowa wynosi 12 tys. zł (płatna jednorazowo), a miesięczna 1,5 tys. zł netto. Na co franczyzobiorca może liczyć w zamian?

Oferujemy pomoc w znalezieniu lokalizacji, negocjacjach czynszu oraz kwestiach prawnych. Nasz architekt przygotuje też w ramach franczyzy projekt aranżacji studia. Nasze wsparcie obejmie również skompletowanie teamu oraz jego wyszkolenie. Poza tym dostarczymy sprzęt marki Xbody, który jest numerem jeden na świecie jeśli chodzi o elektrostymulację, pomożemy również w jego konfiguracji. Zapewniamy także kompleksowe wsparcie marketingowe. Potencjalny franczyzobiorca dostaje od nas gotową instrukcję, jak prowadzić ten biznes i na nim zarabiać – zapewnia właściciel EMS FitFactory.

Franczyzodawca twierdzi, że studia zaczynają być rentowne po sześciu miesiącach od otwarcia, a docelowo generują 10-20 tys. zł zysku miesięcznie.

 

WIZYTÓWKA EMS FITFACTORY

Sieć studiów treningu personalnego EMS.

  • opłata wstępna: 12 tys. zł
  • opłata miesięczna: 1,5 tys. zł
  • prognozowany zysk miesięczny: 10-20 tys. zł

Bartłomiej Garbicz, właściciel sieci EMS FitFactory / "Trening personalny w studio EMS FitFactory trwa 30 minut, podczas których stymulowanych jest jednocześnie dziewięć głównych partii mięśniowych i spala się około 600 kcal, co odpowiada 3-4 godzinom tradycyjnych ćwiczeń na siłowni".

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019