Pączki rosną / Pierwszy punkt Churrożerców powstał w ubiegłym roku. Dziś funkcjonują dwie placówki własne i pięć franczyzowych.
Środa
02.09.2020
Hiszpańskie pączki churros to specjalność konceptu Churrożercy. Franczyzobiorca ma też jednak możliwość poszerzenia oferty o inne desery.
 

Pomysł na koncept Churrożercy przyjechał – a jakże – z Hiszpanii. 

– Byliśmy tam na rodzinnym wyjeździe, churrosy nam bardzo smakowały i stwierdziliśmy, że w Polsce też można je z powodzeniem sprzedawać. Postanowiliśmy otwierać punkty na wzór takich, jakie widzieliśmy w Hiszpanii – opowiada Michał Kiecoń, franczyzodawca Churrożerców.

Pierwszy punkt Churrożerców powstał w ubiegłym roku w Ustroniu. Dziś funkcjonują dwie placówki własne i pięć franczyzowych. Właściciel marki ma już doświadczenie na franczyzowym rynku, bo od kilku lat rozwija też koncept Kotlet w Bułce.

Do wyboru

Franczyzobiorca Churrożerców ma do wyboru trzy formaty: mobilną przyczepę, lokal stacjonarny lub wyspę handlową. W pierwszym przypadku na inwestycję trzeba przeznaczyć od 59 tys. zł netto. Franczyzodawca dostarcza gotową przyczepę, we wskazane miejsce.

Wydatek na przygotowanie lokalu stacjonarnego to min. 20 tys. zł. Z kolei na wyspę handlową trzeba przeznaczyć 40-70 tys. zł, w zależności od jej wielkości i wyposażenia.

Licencjobiorcy mogą sprzedawać tylko churrosy, ale mogą też poszerzyć swoją ofertę. 

– Jesteśmy producentem maszyn do lodów włoskich i amerykańskich – mówi Michał Kiecoń. – I takie maszyny możemy zaoferować placówkom franczyzowym. Oprócz tego można wstawić witryny do lodów gałkowych, dodać do oferty gofry, granitę, kawę itd. To pozwala zwiększyć obroty punktu.

Można cały rok?

Licencjodawca przekonuje, że punkt można prowadzić cały rok, dostosowując ofertę sezonowo. – Punkt z hiszpańskimi pączkami powinien się sprawdzić i w dużych miastach, i nawet w zupełnie małych miejscowościach – twierdzi Michał Kiecoń.

Nie ma opłat za przystąpienie to sieci, ani żadnych miesięcznych opłat franczyzowych. Franczyzobiorcy muszą się natomiast zaopatrywać w centrali w niektóre produkty, przede wszystkim w proszek do robienia churrosów.

– Dla licencjobiorców organizujemy szkolenia z naszego know-how, produkcji pączków, obsługi klientów. Uczymy, jak dobrze prowadzić ten biznes – dodaje Michał Kiecoń.

 

WIZYTÓWKA CHURROŻERCÓW

Punkty z pączkami churros.

  • 2 placówki własne
  • 5 placówek franczyzowych
  • zakup przyczepy gastronomicznej od 59 tys.

Sami decydują / Licencjobiorcy Churrożerców mogą sprzedawać tylko churrosy, ale mogą też poszerzyć swoją ofertę.

POPULARNE NA FORUM

Kotlet w bułce?

Witam, Czy ktoś z forumowiczów otworzył ten koncept? Jeśli tak, bardzo proszę o informacje na temat współpracy, warunków itp. Czy to dobry biznes? Gdy byłaby...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.09.2020
Kawiarnia przyjazna dzieciom. Gdynia

Hej hej :) Pytanie do Was moi mili co sądzicie o takiej działalności ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2020
Przyczepa gastronomiczna ze świeżym pieczywem

Witam wszystkich, Myślę nad otwarcie swojego małego biznesu a mianowicie nad przyczepą gastronomiczną w której sprzedawałbym świeże pieczywo, którą postawiłbym w...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2020
Subway podsumowuje rok

Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś...

4 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i...

19 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
MEET & FIT - cenzura/straty/pozew zbiorowy

Napiszę krótko jako były franczyzobiorca... Zamknąłem lokal z olbrzymią stratą... Szkoda nerwów a sama franczyza to amatorszczyzna jakich mało.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2020
Subway podsumowuje rok

Niestety, ale podpisuje się obiema rękoma pod tym, co Pani napisała. Włożyłem sporo pieniędzy w założenie Subway’a w Siedlcach, gdzie wg zapewnień DEvelopment Agent...

4 wypowiedzi
ostatnia 07.07.2020
Spaghetti po nowemu

dokładnie, co za bzdury ludzie pisze, pewnie nie dbali o biznes, przez co nie zarabiali i sie czepiaja. bo siebie to nigdy. jest to jedna z niewielu sieci, ktore kar nie daja,...

4 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2020