Najważniejsze zadania / Podstawowe zadania franczyzobiorcy Vin Car będą się skupiać wokół prowadzenia salonu sprzedaży, promocji oferty firmy i obsługi klientów. Będzie on zarabiał na prowizji od sprzedaży ubezpieczeń i tłumaczeń oraz zarejestrowania auta.
Poniedziałek
14.12.2020
Firma Vin Car Partner rusza z franczyzą. Czym będą zajmowali się franczyzobiorcy?
 

Firma VIN Car Partner prowadzi działalność w zakresie rejestracji pojazdów i związanych z tym formalności. Pośredniczy pomiędzy osobami, które chcą kupić albo sprzedać pojazd, a urzędami. Zapewnia załatwienie wszystkiego w jednym miejscu.

Jest wiele obowiązków, które nakłada prawo na osoby planujące sprzedaż albo kupno samochodu. Szczególnie ci, którzy ściągają auta z zagranicy mają potem problem z formalnościami. My od ręki jesteśmy w stanie załatwić wszystkie formalności w urzędzie skarbowym albo celnym, a także tłumaczenia i ubezpieczenie – mówi Arkadiusz Pędziński, właściciel VIN Car Partner.

Pandemia sprzyja

Swoją działalność Arkadiusz Pędziński prowadzi od dwunastu lat. Twierdzi, że w czasie pandemii zapotrzebowanie na jego usługi się zwiększyło.

Obecnie trudno się dostać do urzędów. Dla nas to nie jest problem. Wydział Komunikacji to nasz drugi dom. Wiemy, jak załatwić wszystkie formalności, żeby było możliwie najsprawniej i najszybciej – mówi Arkadiusz Pędziński.

Dodaje, że wyróżnikiem firmy na rynku jest kompleksowość usług. Są przedsiębiorcy, którzy pomagają tylko przy rejestracji, albo oferują ubezpieczenia i takie, które robią tylko tłumaczenia.

My robimy wszystko od A do Z. Znamy się na tym dobrze i przekażemy tę wiedzę osobom, które zechcą nawiązać z nami współpracę. Oprócz podzielenia się know-how, zapewnimy im także całodobowe wsparcie w razie jakichkolwiek problemów – mówi Arkadiusz Pędziński.

Podstawowe zadania franczyzobiorcy będą się skupiać wokół prowadzenia salonu sprzedaży, promocji oferty firmy i obsługi klientów. Będzie on zarabiał na prowizji od sprzedaży ubezpieczeń i tłumaczeń oraz zarejestrowania auta.

Franczyza w promocji

Dołączenie do sieci wiąże się z koniecznością opłaty licencyjnej, która, dzięki promocji, do końca stycznia 2021 roku wynosi 5 tys. zł netto. Potem będzie to 8 tys. zł. W dalszej kolejności następuje szkolenie w Wągrowcu z zakresu rejestracji pojazdów, złożenia deklaracji akcyzy, tłumaczeń oraz ubezpieczeń.

Uczymy wszystkiego od podstaw, poświęcamy na szkolenie trzy dni, dzięki czemu przyszły franczyzobiorca dowiaduje się, jak bezbłędnie załatwić wszystkie sprawy w Wydziale Komunikacji – mówi Arkadiusz Pędziński.

W ramach współpracy każdy franczyzobiorca może liczyć na pomoc opiekuna salonu, infolinie agenta i gotowe materiały marketingowe do publikowania w social media. Przez pierwszych sześć miesięcy franczyzodawca pobiera miesięczną opłatę w wysokości 500 zł netto. Potem stała opłata wynosi 1 tys. zł netto. Natomiast jeżeli chodzi o ubezpieczenia, po otrzymaniu prowizji, która wynosi od 5 do 20 proc. za jego sprzedaż, w zależności od danej ubezpieczalni oraz rodzaju ubezpieczenia, piętnastego dnia każdego miesiąca franczyzodawca przesyła 70 proc. tej prowizji partnerowi na wskazane konto w umowie.

Jako jedni z nielicznych dajemy możliwość podwójnego źródła zarobku, które można uzyskać pozyskując jednego klienta – mówi Arkadiusz Pędziński.

Franczyzobiorca jest też zobowiązany do wynajęcia lokalu. VIN Car Partnes szuka partnerów w miastach powiatowych.

 

WIZYTÓWKA VIN CAR PARTNER

  • opłata wstępna – w promocji 5 tys. zł, potem 8 tys. zł
  • opłata miesięczna – 500 zł przez pierwsze sześć miesięcy, potem 1 tys. zł
  • franczyzodawca szuka partnerów w miastach powiatowych

Pomoc w formalnościach / Firma VIN Car Partner prowadzi działalność w zakresie rejestracji pojazdów i związanych z tym formalności.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Witam, Zastanawiam się nad otwarcie punktu brokera kurierskiego. W moim mieście jest firma, która ma na to monopol i nie jest, żadną sieciówką (miasto 150tyś.)...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2020
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Pewnie, że to dobry biznes. Wiadomo, że trzeba konsekwencji no i na początku sporo zaangażowania. Sprzęt nie jest tani (jeżeli mówimy o takim dobry) ale zawsze możesz...

72 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2020
Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018