Pieniądze na start / Koszt inwestycji we współpracę z SolarisGroup.pl wynosi ok. 10 tys. zł.
Poniedziałek
14.06.2021
SolarisGroup.pl ma franczyzobiorców, którzy nie zdążyli otworzyć biura, a już sprzedali instalację, na której zarobili więcej, niż zainwestowali. Jakie są warunki współpracy?
 

Firma SolarisGroup.pl ruszyła z franczyzą. Oferuje ona rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ogrzewania oraz chłodzenia obiektów. Franczyzobiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z tą siecią, mogą zaoferować swoim klientom szeroki wybór produktów i usług.

Duży wybór

Odbiorcami usług SolarisGroup.pl są między innymi osoby, które dopiero budują dom.

– Możemy im zaproponować ogrzewanie w postaci pompy ciepła, kabli, mat oraz folii grzewczych, a także grzejników na podczerwień. Natomiast dla osób, które decydują się wymienić dotychczasowe źródło ciepła, mamy w ofercie pompy ciepła oraz kotły elektryczne – mówi Paweł Szumlański, dyrektor ds. franczyzy w SolarisGroup.pl.
Uzupełnieniem oferty są instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym powyższe rozwiązania stają się ekonomiczne i tanie.

– Tak szeroka oferta sprzyja rozwojowi franczyzobiorców, ponieważ dzięki temu mogą docierać do szerokiego grona klientów – mówi Paweł Szumlański.

Potencjalni fanczyzobiorcy muszą cechować się prosprzedażowym nastawieniem, determinacją oraz otwartością na przyswajanie nowej wiedzy.

– Rynek OZE stale się zmienia i będzie się zmieniał w dalszym ciągu. Klienci mają coraz większą wiedzę, dlatego są bardzo wymagający, a naszym zadaniem jest spełnić ich oczekiwania – mówi Paweł Szumlański.

Kto pierwszy, ten lepszy

SolarisGropu.pl zapewnia swoim franczyzobiorcom wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Od wyboru lokalu, jego wyposażenia, poprzez intensywny proces szkoleniowy składający się z kilkunastu modułów, wsparcie marketingowe, jak również rekrutację współpracowników i dostarczanie leadów sprzedażowych oraz systemu CRM.

– Ponadto dzielimy się naszym know-how w zakresie budowania sieci sprzedaży, obsługi klienta, budowania marki w socialmediach i tym podobne – mówi Paweł Szumlański.

Koszt inwestycji we współpracę wynosi ok. 10 tys. zł. W tej kwocie mieści się kompleksowe wyposażenie biura oraz jego obrandowanie. Do tego funkcjonują dwie opłaty miesięczne: franczyzowa, liczona jako procent od sprzedaży oraz ryczałtowa opłata marketingowa. Łącznie wynoszą one kilkaset złotych miesięcznie. Pierwszych 20 franczyzobiorców zostanie zwolnionych z miesięcznej opłaty franczyzowej.
Zwrot z inwestycji jest natychmiastowy.

– Mamy franczyzobiorców, którzy jeszcze fizycznie nie otworzyli biura, a już sprzedali instalacje, dzięki którym zarobili więcej niż zainwestowali. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zwrot z inwestycji nie następuje w pierwszym miesiącu, aczkolwiek najwięcej zależy od zaangażowania franczyzobiorcy – mówi Paweł Szumlański.

Ambitne plany

Obecnie SolarisGroup.pl ma otwartych pięć biur franczyzowych. Firma podpisała już kolejnych 12 umów. Dzięki temu w trzecim kwartale tego roku w sieci będzie działać 18 oddziałów franczyzowych. – Do końca 2021 roku planujemy otworzyć 40 placówek – mówi Paweł Szumlański.
Firma szuka franczyzobiorców w całej Polsce, w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców.

– Nie zamykamy się jednak na miasta z mniejszą liczbą mieszkańców. Najważniejszy jest nasz partner i to jak chce rozwijać swój biznes, a nie wielkość miasta – mówi Paweł Szumlański.

Jego zdaniem SolarisGroup.pl na rynku wyróżnia kompleksowość, i to zarówno z punktu widzenia klienta, jak i franczyzobiorcy.

– Klienci otrzymują dostęp do szerokiej gamy produktów w jednym miejscu i u jednego doradcy. Natomiast franczyzobiorcy mają bardzo szerokie wsparcie z naszej strony na każdym etapie prowadzenia biznesu – przekonuje Paweł Szumlański.

W czasie pandemii firma skupiała się na dostarczaniu sprzedawcom jak największej liczby leadów sprzedażowych, ponieważ mniej spotkań z klientami przekładało się na podpisanie umów.

– Naszym celem było utrzymanie sprzedaży na poziomie, który zapewniał bezpieczeństwo finansowe naszym partnerom. Dzięki zaangażowaniu call center wyniki były satysfakcjonujące – mówi Paweł Szumlański.

WIZYTÓWKA SIECI SOLRISGROUP.PL

Firma oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ogrzewania oraz chłodzenia obiektów.

  • liczba placówek franczyzowych – 5
  • kwota inwestycji – 10 tys. zł
  • miesięczne opłaty – kilkaset złotych

Kto pierwszy, ten lepszy / Pierwszych 20 franczyzobiorców SolarisGroup.pl zostanie zwolnionych z miesięcznej opłaty franczyzowej.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Jeśli masz drukarnię i jesteś w tym świetny to się opłaca Printing House drukarnia cyfrowa https://printinghouse.pl/ drukuje oryginalne zaproszenia na śluby, chrzciny,...

13 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2021
Interes pompowany helem

To ta sama osoba która odpowiada za franczyzę Placówka Antywindykacyjna. Ktoś może opowiedzieć o tej franczyzie?

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Broker Kurierski

Radzę trzy razy się zastanowić. Aktualnie Firmy kurierskie same oferują swoje usługi w internecie poprzez swoje strony i to często w cenach lepszych niż brokerzy.

4 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2021
Interes pompowany helem

nie polecam właściciel franczyzy TOMASZ PODGÓRSKI NIE OPŁACA FAKTUR

2 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2021
Broker Kurierski

podpinam się pod postem; udało się otworzyć taki punkt?

4 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2021
Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka

Hej Anna Kowalska, wiem że twój post ma 3 lata ale czy nadal prowadzisz ten biznes czy ew korzystasz z Franczyzy i masz do polecenia jakąś? ;) będę wdzięczny za odp na...

63 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2021
Miłość znaleziona w biurze

Infinity love- biuro które prowadzi pani oszustka i naciągaczką . Po co promujecie osoby z wyrokami sądów. Jak ludzie maja im zaufać swoje dane osobowe.Wstyd!!!

1 wypowiedzi
ostatnia 12.03.2021
Broker Kurierski

witam, prowadzi Pan taki punkt? z kim nawiązał Pan współpracę? Pozdrawiam

4 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2021