Pieniądze na start / Koszt inwestycji we współpracę z SolarisGroup.pl wynosi ok. 10 tys. zł.
Poniedziałek
14.06.2021
SolarisGroup.pl ma franczyzobiorców, którzy nie zdążyli otworzyć biura, a już sprzedali instalację, na której zarobili więcej, niż zainwestowali. Jakie są warunki współpracy?
 

Firma SolarisGroup.pl ruszyła z franczyzą. Oferuje ona rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ogrzewania oraz chłodzenia obiektów. Franczyzobiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z tą siecią, mogą zaoferować swoim klientom szeroki wybór produktów i usług.

Duży wybór

Odbiorcami usług SolarisGroup.pl są między innymi osoby, które dopiero budują dom.

– Możemy im zaproponować ogrzewanie w postaci pompy ciepła, kabli, mat oraz folii grzewczych, a także grzejników na podczerwień. Natomiast dla osób, które decydują się wymienić dotychczasowe źródło ciepła, mamy w ofercie pompy ciepła oraz kotły elektryczne – mówi Paweł Szumlański, dyrektor ds. franczyzy w SolarisGroup.pl.
Uzupełnieniem oferty są instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym powyższe rozwiązania stają się ekonomiczne i tanie.

– Tak szeroka oferta sprzyja rozwojowi franczyzobiorców, ponieważ dzięki temu mogą docierać do szerokiego grona klientów – mówi Paweł Szumlański.

Potencjalni fanczyzobiorcy muszą cechować się prosprzedażowym nastawieniem, determinacją oraz otwartością na przyswajanie nowej wiedzy.

– Rynek OZE stale się zmienia i będzie się zmieniał w dalszym ciągu. Klienci mają coraz większą wiedzę, dlatego są bardzo wymagający, a naszym zadaniem jest spełnić ich oczekiwania – mówi Paweł Szumlański.

Kto pierwszy, ten lepszy

SolarisGropu.pl zapewnia swoim franczyzobiorcom wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Od wyboru lokalu, jego wyposażenia, poprzez intensywny proces szkoleniowy składający się z kilkunastu modułów, wsparcie marketingowe, jak również rekrutację współpracowników i dostarczanie leadów sprzedażowych oraz systemu CRM.

– Ponadto dzielimy się naszym know-how w zakresie budowania sieci sprzedaży, obsługi klienta, budowania marki w socialmediach i tym podobne – mówi Paweł Szumlański.

Koszt inwestycji we współpracę wynosi ok. 10 tys. zł. W tej kwocie mieści się kompleksowe wyposażenie biura oraz jego obrandowanie. Do tego funkcjonują dwie opłaty miesięczne: franczyzowa, liczona jako procent od sprzedaży oraz ryczałtowa opłata marketingowa. Łącznie wynoszą one kilkaset złotych miesięcznie. Pierwszych 20 franczyzobiorców zostanie zwolnionych z miesięcznej opłaty franczyzowej.
Zwrot z inwestycji jest natychmiastowy.

– Mamy franczyzobiorców, którzy jeszcze fizycznie nie otworzyli biura, a już sprzedali instalacje, dzięki którym zarobili więcej niż zainwestowali. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zwrot z inwestycji nie następuje w pierwszym miesiącu, aczkolwiek najwięcej zależy od zaangażowania franczyzobiorcy – mówi Paweł Szumlański.

Ambitne plany

Obecnie SolarisGroup.pl ma otwartych pięć biur franczyzowych. Firma podpisała już kolejnych 12 umów. Dzięki temu w trzecim kwartale tego roku w sieci będzie działać 18 oddziałów franczyzowych. – Do końca 2021 roku planujemy otworzyć 40 placówek – mówi Paweł Szumlański.
Firma szuka franczyzobiorców w całej Polsce, w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców.

– Nie zamykamy się jednak na miasta z mniejszą liczbą mieszkańców. Najważniejszy jest nasz partner i to jak chce rozwijać swój biznes, a nie wielkość miasta – mówi Paweł Szumlański.

Jego zdaniem SolarisGroup.pl na rynku wyróżnia kompleksowość, i to zarówno z punktu widzenia klienta, jak i franczyzobiorcy.

– Klienci otrzymują dostęp do szerokiej gamy produktów w jednym miejscu i u jednego doradcy. Natomiast franczyzobiorcy mają bardzo szerokie wsparcie z naszej strony na każdym etapie prowadzenia biznesu – przekonuje Paweł Szumlański.

W czasie pandemii firma skupiała się na dostarczaniu sprzedawcom jak największej liczby leadów sprzedażowych, ponieważ mniej spotkań z klientami przekładało się na podpisanie umów.

– Naszym celem było utrzymanie sprzedaży na poziomie, który zapewniał bezpieczeństwo finansowe naszym partnerom. Dzięki zaangażowaniu call center wyniki były satysfakcjonujące – mówi Paweł Szumlański.

WIZYTÓWKA SIECI SOLRISGROUP.PL

Firma oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ogrzewania oraz chłodzenia obiektów.

  • liczba placówek franczyzowych – 5
  • kwota inwestycji – 10 tys. zł
  • miesięczne opłaty – kilkaset złotych

Kto pierwszy, ten lepszy / Pierwszych 20 franczyzobiorców SolarisGroup.pl zostanie zwolnionych z miesięcznej opłaty franczyzowej.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021