Biznes dla każdego / Punkt Kurier BTL Franczyza może otworzyć każdy, kto chce pracować na własny rachunek.
Czwartek
23.09.2021
Sieć BTL Logistic stworzyła specjalną platformę do zamawiania kurierów, żeby obsłużyć zwiększone w czasie pandemii zainteresowanie klientów.
 

Sieć BTL Logistik posiadająca ok. 100 punktów partnerskich, w czasie pandemii cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony klientów, jak i franczyzobiorców.

– Branża kurierska jeden z  najlepiej i najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku, w którym najszybciej można zauważyć zwrot zainwestowanych pieniędzy – mówi Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistic.

Dodaje, że w czasie pandemii praktycznie wszyscy zaczęli robić zakupy przez internet, co spowodowało, że punkty paczkowe Kurier BTL Franczyza zwiększyły swoje obroty a zainteresowanie otwarciem własnego punktu albo przebranżowieniem dotychczasowego biznesu na działalność paczkową do tej pory jest bardzo duże.

Wyzwaniem dla punktów paczkowych stało się usprawnienie pracy tak, żeby obsłużyć wszystkich klientów, których w ostatnim czasie szybko przybywa. W tym celu firma BTL stworzyła nową platformę zamówieniową, która ma rozwiązać ten problem.

– Mogę już zdradzić, że niebawem oddajemy platformę do zamawiania kurierów dla punktów paczkowych i biznesu – mówi Ireneusz Koniecko.

Punkt Kurier BTL Franczyza może otworzyć każdy, kto chce pracować na własny rachunek. Może to być samodzielna działalność, ale usługi BTL można również potraktować jako dodatkowe źródło zarobku, czyli dołożyć do istniejącego już biznesu.

Niskie opłaty

Jeśli chodzi o wymogi odnośnie potencjalnych franczyzobiorców, to franczyzodawca wymaga determinacji w osiągania sukcesów, zaangażowania w wypracowywanie jak najlepszych wyników w zakresie obsługi klienta indywidualnego oraz pozyskiwania klienta biznesowego do współpracy.

Franczyzobiorcy mogą liczyć na dostęp do bezpłatnych szkoleń z prowadzenia punktu, działania marketingowe oraz handlowe. Otrzymują również materiały operacyjne, mają zapewnioną aranżację lokalu z zewnątrz i wewnątrz. Każdym partnerem opiekuje się wyznaczony opiekun z centrali, który w razie potrzeby pomaga.

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Jest ono całkowicie darmowe. Jedyne opłaty, które się wiążą ze współpracą, to miesięczny abonament w wysokości 500 zł netto.

Franczyzowy punkt BTL można otworzyć co do zasady w każdym mieście. Tylko w niektórych miastach punktów jest już tak dużo, że kolejne nie mają racji bytu.

– Wynika to z faktu, że punkty paczkowe nie mogą być zlokalizowane zbyt blisko siebie – mówi Ireneusz Koniecko.

Obecnie sieć liczy 115 punktów. Własną placówkę firma posiada we Wrocławiu.

To, co wyróżnia BTL, to dostęp do dużej liczby przewoźników, bezpłatne szkolenia oraz brak opłaty franczyzowej.

– Ponadto wspieramy i pomagamy poprzez sprawnie działający dział obsługi klienta i zapewniamy marketing promujący nasze punkty – mówi Ireneusz Koniecko.

 

WIZYTÓWKA KURIER BTL FRANCZYZA

Sieć oferująca usługi kurierskie.

  • opłata wstępna: 0 zł,
  • opłata miesięczna: 500 zł,
  • liczba punktów partnerskich: około 100.

Ireneusz Koniecko, prezes BTL Logistic. / "Branża kurierska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku, w którym najszybciej można otrzymać zwrot zainwestowanych pieniędzy".
Dominika Pronarska
dziennikarz