Zyski z japońskiej kuchni

Dwa modele / Sushi Bistro otwiera lokale w formacie take away oraz restauracyjnym.
Środa
28.07.2021
Sieć Sushi Bistro otworzyła kolejny lokal franczyzowy. Ile trzeba zainwestować w restaurację sushi?
 

Sushi Bistro to ogólnopolska sieć lokali z kuchnią japońską. Wystartowała w 2014 roku, najpierw koncentrując się na rynku warszawskim. Obecnie ma tutaj cztery lokale, z czego trzy działają we franczyzie. W tym roku koncept po raz pierwszy wyszedł też poza stolicę, otwierając lokal w Giżycku. Teraz Sushi Bistro pojawi się też w Legionowie. Otwarcie już dziś.

– To drugi w ramach naszej sieci lokal Sushi Bistro eat & drink, w którym goście, obok zamówień z dostawą do domu, będą mogli zjeść na miejscu – mówi Robert Chmielewski, dyrektor ds. franczyzy Sushi Bistro. –Specyfika lokalizacji restauracji oferuje dodatkowo dostawy również do zegrzyńskich portów, więc z oferty będą mogli skorzystać także żeglarze. Dostawy z restauracji będą realizowane w całym powiecie legionowskim.

Format do wyboru

Sushi Bistro opiera system franczyzy na dwóch modelach. Pierwszy to take away, nastawiony na dostawy oraz odbiory osobiste. W tym formacie działają obecnie cztery lokale sieci. Drugi model, czyli  eat & drink, oprócz dostaw i odbiorów osobistych ma także salę restauracyjną i obsługę kelnerską. We wszystkich lokalach jest jednakowe menu, które obejmuje 30 zestawów sushi i 56 różnych rolek. W karcie są również inne dania, np. owoce morza czy tatary rybne. Ceny w całej Polsce są takie same.

Na format take away potrzebny jest lokal o powierzchni min. 50 m2. Koszty inwestycji to 40-50 tys. zł (w tym mieści się wyposażenie oraz opłata wstępna) plus wydatki na remont, które zależą od wyjściowego stanu lokalu. Franczyzobiorca musi też kupić lub wyleasingować samochody i zatrudnić kierowców.

Z kolei wydatki na format restauracyjny, czyli eat & drink to – według szacunków franczyzodawcy – 50-70 tys. zł, plus koszty remontu. Lokal powinien być większy, min. 80 m2.

Miesięczna opłata na rzecz centrali wynosi 10 proc. od obrotu, z czego 3 proc. jest przeznaczane na marketing. Franczyzodawca zapewnia m.in.: projekt lokalu, stałe wsparcie marketingowe i reklamowe, system zamówień on-line, własną infolinię, dostawców produktów, szkolenia dla licencjobiorcy oraz całego personelu.

Licencjodawca szacuje, że lokal powinien osiągnąć rentowność w ciągu 3-6 miesięcy, a na zwrot z inwestycji trzeba czekać maksymalnie półtora roku.

– W ciągu pięciu lat chcemy rozbudować sieć do 100 – zapowiada Robert Chmielewski.

Obejrzyj rozmowę z franczyzodawcą Sushi Bistro.

WIZYTÓWKA SUSHI BISTRO

Sieć lokali z sushi.

  • 6 lokalizacji
  • 2 formaty
  • opłata miesięczna 10 proc. od obrotu

Bogata karta / Menu Sushi Bistro obejmuje 30 zestawów sushi i 56 różnych rolek.