Otwieramy outlet odzieżowy

Pieniądze na sklep / Aby rozpocząć współpracę z 1Worldoutlet nie potrzeba żadnych umiejętności, doświadczenia, ani wiedzy. Właścicielem takiego sklepu może zostać każdy. Na start wystarczy w sumie około 20 tys. zł.
Poniedziałek
30.08.2021
Pod szyldem 1Wordloutlet działa około 12 placówek. Do końca roku ma ich być 50. Jak otworzyć taki biznes?
 

1Worldoutlet to sieć sklepów outletowych. Jej właściciel, Jan Kozłowski, od czterech lat prowadzi także Bazar Odzieżowy, który oferuje odzieżą nową i używaną. Jest to połączenie second handu z outletem. Ubrania są importowane z Anglii i Irlandii. Obecnie w jej ramach działa około 30 placówek – wszystkie franczyzowe.

Ubrania z Niemiec

Na uruchomienie 1Worldoutlet Jan Kozłowski zdecydował się dwa lata temu. Chociaż zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się Bazar Odzieżowy, to widzi on duży potencjał w outletach, które oferują dobrej jakości nowe ubrania, po znacznie niższych cenach niż w zwykłych sklepach.

Obecnie pod szyldem 1Wordloutlet działa około 12 placówek. Do końca roku ma ich być 50. Im więcej, tym lepiej dla franczyzodawcy, ponieważ stawki zakupu ubrań zależą od wielkości zamówień.

– Zamawiamy ubrania wyłącznie z niemieckiego Zalando. To gwarantuje wysoką jakość. Rzeczy kupione z Zalando w Polsce już się tak dobrą jakością nie cieszą – zapewnia Jan Kozłowski.

Jego zdaniem w naszym kraju konkurencja na rynku outletowych sklepów odzieżowych wciąż jest bardzo niewielka.

Biznes dla każdego

Aby rozpocząć współpracę z 1Worldoutlet nie potrzeba żadnych umiejętności, doświadczenia, ani wiedzy. Właścicielem takiego sklepu może zostać każdy. Na start wystarczy w sumie około 20 tys. zł. Jednorazowa opłata franczyzowa jest w promocyjnej wysokości do końca roku i wynosi tylko 2,5 tys. zł. W jej ramach franczyzodawca zapewni oklejenie okien i drzwi logiem, napisami, informacją o godzinach otwarcia. W zestawie jest także baner reklamowy, zawieszki informacyjne oraz 5 tys. ulotek do rozdania przed otwarciem sklepu. Franczyzobiorca może też liczyć na pierwszą dosyłkę odzieży do miejscowości, w której prowadzi sklep.

– Potem już dostawy organizuje sobie sam. Najczęściej są one dostarczane kurierem, po zamówieniu złożonym w centrali – mówi Jan Kozłowski.

Po stronie franczyzobiorcy jest także remont i przystosowanie sklepu. Lokal powinien mieć minimum 25 m2.

W trakcie współpracy franczyzobiorca sam decyduje o tym, za ile będzie sprzedawał konkretnie ubrania. Wszystko, co zarobi, jest jego zyskiem. Ma jedynie obowiązek zamawiać ubrania z centrali, w zależności od potrzeb. Jeden kilogram takich ubrań kosztuje 100 zł. Średnio miesięcznie franczyzobiorcy zamawiają 100 kg ubrań.

– Marże wyglądają różnie, nie ingerujemy w to. Ale generalnie są dosyć wysokie. Na przykład markową koszulkę kupioną u nas za 15 zł, można sprzedać za 200 zł. W zwykłym sklepie jej koszt to ok. 450 zł – mówi Jan Kozłowski.

Dodaje, że biznes jest bardzo prosty, a w dodatku odporny na kryzys.

– W czasie kiedy galerie handlowe były zamknięte, my zyskiwaliśmy. Nasze sklepy nie miały żadnych ograniczeń, działaliśmy bez przerwy, ale ponieważ ludzie nie mogli robić zakupów w galeriach, nas odwiedzali częściej – mówi Jan Kozłowski.

WIZYTÓWKA SIECI 1WORLDOUTLET

  • liczba placówek – 12
  • kwota inwestycji – 20 tys. zł
  • opłata wstępna – 2,5 tys. zł do końca 2021 roku

Jan Kozłowski, właściciel 1Worldoutlet / "Zamawiamy ubrania wyłącznie z niemieckiego Zalando. To gwarantuje wysoką jakość. Rzeczy kupione z Zalando w Polsce już się tak dobrą jakością się nie cieszą".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

38 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021