Piotr Buchalski, właściciel sieci Orient Massage, Thai Organic i Pijalni Ziół Natura Organica / "Chcemy otworzyć 30-40 nowych salonów w Polsce i rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne. Będziemy uruchamiać placówki Orient Massage i Thai Organic, a także Pijalnie Ziół Natura Organica".
Poniedziałek
20.12.2021
– Jeden salon Orient Massage i Thai Organic w miesiącu może zarobić kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Piotr Buchalski, franczyzodawca marek.
 

Kończy się obecny rok. Jakie ma pan plany na kolejny?

Chcemy otworzyć 30-40 nowych salonów w Polsce i rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne. Będziemy uruchamiać placówki Orient Massage i Thai Organic, a także Pijalnie Ziół Natura Organica, które mogą działać w ramach salonów masażu lub niezależnie jako poczekalnie salonów fryzjerskich, kosmetycznych, spa itd.

Kiedy chcecie zadebiutować na rynkach zagranicznych?

Mam nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku, ale od dynamiki rozwoju ważniejsze jest dla nas dobre przygotowanie do ekspansji zagranicznej. Pamiętajmy, że różne kraje mają odmienne regulacje w zakresie zatrudniania obcokrajowców, a nasz biznes oparty jest na terapeutkach z Bali i Tajlandii. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami w Niemczech, Francji, Czechach i na Ukrainie. W przyszłym roku zamierzamy otworzyć pilotażowe salony Orient Massage i Thai Organic na kilku rynkach zagranicznych. Wszystkie badania i analizy pokazują ogromny potencjał dla naszych konceptów. Widzimy szanse, aby w ciągu kilku lat stać się największą siecią spa w Europie. Ale podchodzimy do tego spokojnie i z chłodną głową. Tworzymy zespół, sprawdzamy wszelkie aspekty prawne oraz ryzyka i stopniowo realizujemy przyjętą strategię.

A jak przebiega rozwój w Polsce? Ile w tej chwili działa salonów Orient Massage i Thai Organic?

Dotychczas uruchomiliśmy 20 salonów franczyzowych. 13 działa pod marką Orient Massage, 7 należy do Thai Organic. Ponadto mamy już 21 Pijalni Ziół Natura Organica. W zeszłym miesiącu uruchomiliśmy dwa nowe salony Thai Organic w Warszawie, po jednym salonie w Szczecinie i Gdyni. W tym miesiącu otwieramy nowy salon Orient Massage w Kielcach, drugi w Szczecinie i drugi w Łodzi. Mamy podpisane już kolejne umowy na placówki, które zostaną uruchomione na początku roku. W przyszłym roku chcemy uruchomić 30-40 nowych salonów. Zainteresowanie naszą franczyzą jest bardzo duże, ale ważniejsze od dynamiki rozwoju są dla nas dobre lokalizacje i jakość salonów.

Proszę opowiedzieć o swoich konceptach?  

Salony Orient Massage i Thai Organic oferują orientalne masaże wyspecjalizowanych masażystek z Bali i Tajlandii, które uchodzą za najlepsze na świecie. Personel składa się z masażystek wyłącznie z udokumentowaną wiedzą, certyfikatami i świadectwem ukończenia szkół masażu na Bali i w Tajlandii. Wraz z naszymi ekspertami wdrożyliśmy program budowy naturalnej odporności organizmu, opierając się na filozofii dalekowschodniej, czerpiąc z niej niezwykle bogatą gamę metod i terapii wpływających na nasze zdrowie, wygląd i wewnętrzną harmonię. W salonach tworzymy unikatową atmosferę. Muzyka, zapach, kosmetyki naturalnie i aranżacja wnętrz tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Co zawiera oferta salonów? Jaki rodzaj masaży?

W ofercie salonów do wyboru są klasyczne masaże i zabiegi upiększające, regenerujące i relaksujące oraz bardziej zaawansowane zabiegi z elementami pasywnej jogi i rozciągania, a także rytualnymi kąpielami.

Czym się różnią salony Orient Massage i Thai Organic?

Przede wszystkim aranżacją wnętrza i kosztami inwestycji. Orient Massage to holistyczne spa z osobnymi pomieszczeniami dla klientów. Natomiast placówki Thai Organic mają więcej otwartej przestrzeni, a stanowiska do masażu dzielą bambusowe ściany. Inspiracje wnętrz pochodzą z tropikalnej wyspy Bali oraz Tajlandii. Nadano im jednocześnie nowoczesny, świeży, stylowy design ukierunkowany na łagodzenie stresu i odprężenie organizmu. Do aranżacji wnętrz Thai Organic użyto naturalnych materiałów takich jak beton, drewno, bambus czy len. Dominują barwy i tekstury natury.

Jaki jest koszt inwestycji w salony?

Inwestycja w model Orient Massage wynosi od 100 tys. zł do 300 tys. zł. W przypadku Thai Organic, górna granica inwestycji wynosi 250 tys. zł. Natomiast organizacja biznesu pod marką Pijalnia Ziół Natura Organica zaczyna się już od 4 tys. zł. 

Ile można zarobić prowadząc salony?

Według danych firmy miesięczny przychód pojedynczego salonu Orient Massage i Thai Organic wynosi od 30 tys. zł do 100 tys. zł.

Jak długo trwa przygotowanie salonów do otwarcia i kto zajmuje się formalnościami związanymi z zatrudnieniem masażystek?

Proces przygotowania placówek do uruchomienia trwa od jednego do trzech miesięcy. Tyle zajmują formalności związane z załatwieniem dwuletniej wizy i pozwolenia na pracę dla osób z Bali, a także aranżacja lokalu. Wszystkie kwestie dotyczące procesu rekrutacji masażystek, przelotu, ZUS-u i podatków załatwia franczyzodawca. Orient Massage i Thai Organic zatrudniają pracowników bezpośrednio dla konkretnego franczyzobiorcy. Każda masażystka podpisuje czteroletni kontrakt, z miesięczną przerwą na odnowienie wizy, która przyznawana jest na dwa lata. W takiej sytuacji sieć zapewnia zastępstwo, aby utrzymać pełny komplet zatrudnienia.

W jakich lokalizacjach powstają salony?

Salony Orient Massage i Thai Organic działają w miejscowościach od 30 tys. mieszkańców. Są to miejsca, gdzie nie ma oferty zbliżonej do naszych salonów. Jest więc nisza, którą z powodzeniem wykorzystujemy. Ponadto masaż w naszych salonach to element rytuałów, które czerpią z orientu i tradycji Dalekiego Wschodu. Zawierają więc czynności relaksacyjne, pielęgnacyjne, kąpiele oraz wiele innych, które oddziałują na sferę duchową, a nie tylko cielesną. Tym się wyróżniamy od typowych w Polsce salonów masażu, gdzie dominuje wyłącznie element rehabilitacyjny. My stawiamy na relaks i odprężenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Korzystamy z naturalnych kosmetyków i olejów organicznych własnej marki Orient’ Nature, tłoczonych na zimno, bogatych w witaminy i minerały. Wśród nich są m.in. produkty oparte na oleju sojowym, słonecznikowym, migdałowym, czy avocado. Kosmetyki pochodzą z małych azjatyckich manufaktur, z którymi bezpośrednio współpracujemy.

Jakie wsparcie ze strony sieci otrzymują franczyzobiorcy?

Otwarcie salonu poprzedza szkolenie wstępne i bieżące, które obejmuje zarządzanie biznesem oraz personelem, a także z zakresu wiedzy o produktach, czyli kosmetykach oraz ziołach. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia działalności partnerzy mają bieżące wsparcie koordynatorów sieci.

Częścią salonów Orient Massage i Thai Organic są Pijalnie Ziół Natura Organica, oferujące kolekcje ziół, herbat, napojów, wyciągów i ekstraktów ziołowych o właściwościach prozdrowotnych. Pijalnie Ziół mogą funkcjonować również niezależnie od salonów Orient Massage i Thai Organic. Sprawdzają się w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, klubach fitness, hotelach, pensjonatach, sklepach, salonach masażu czy innych miejscach z recepcją.

Rozmawiała Magdalena Kurda

WIZYTÓWKA ORIENT MASSAGE

  • koszt inwestycji: 60-300 tys. zł
  • liczba salonów: 13

WIZYTÓWKA THAI ORGANIC

  • koszt inwestycji: do 250 tys. zł
  • lokalizacja: miasta powyżej 15 tys. mieszkańców

Franczyza rośnie / Franczyzodawca uruchomił dotychczas 20 salonów franczyzowych. 13 działa pod marką Orient Massage, 7 należy do Thai Organic. Ponadto mama już 21 Pijalni Ziół Natura Organica.

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018