Na pomoc konsumentom / Upadłości-Ekspert to marka, w ramach której eksperci reprezentujący współpracujące z sobą podmioty gospodarcze, pomagają głównie w oddłużaniu osób fizycznych poprzez upadłość tzw. konsumencką.
Poniedziałek
05.09.2022
Wynagrodzenie partnerów Upadłości-Expert za jedną umowę wynosi od 5 do 8 tys. zł. Jeden z nich w ciągu trzech miesięcy podpisał prawie 50 umów.
 

Upadłości-Ekspert to marka, w ramach której eksperci reprezentujący współpracujące z sobą podmioty gospodarcze, pomagają głównie w oddłużaniu osób fizycznych poprzez upadłość tzw. konsumencką.
– Jest to najskuteczniejszy sposób na to, aby długi zostały umorzone – mówi Adam Rogalski, ekspert marki Upadłości-Ekspert.

Upadłość konsumencka

Takie postępowanie musi być przeprowadzone na drodze sądowej.

– Dzięki niemu dłużnik uwalnia się od postępowań windykacyjnych i egzekucji komorniczych. Po przeprowadzeniu takiego postępowania wcześniej zadłużona osoba rozpocznie normalne i spokojne życie oraz zacznie wreszcie zarabiać na siebie – mówi Adam Rogalski.

Jego zdaniem świadomość na temat istnienia takich rozwiązań wciąż jest niewielka.
– Przepisy o upadłości konsumenckiej są w Polsce stosunkowo nowe, a co więcej, dopiero liberalizacja tego prawa w 2020 roku sprawiła, że to rozwiązanie stało się dostępne dla bardzo szerokiego grona zadłużonych – tłumaczy Adam Rogalski.

Eksperci pomagają osobom zadłużonym przede wszystkim w opracowaniu wniosku oraz wszelakich pism wymaganych na różnych etapach toczącego się postępowania przez sąd, czy przez syndyka.

Obecnie zauważalny jest wzrost liczby osób, które szukają pomocy w firmach specjalizujących się w oddłużaniu poprzez upadłość.
– Jest to efekt wcześniejszej pandemii, ale także wzrostu cen i kosztów życia  oraz wysokich i wciąż rosnących stóp procentowych. Wiele osób, które przez lata dobrze radziło sobie z obsługą zobowiązań, nagle straciło z dnia na dzień możliwość spłaty wciąż rosnących rat. Obecnie wartość zobowiązań, które nie są płacone regularnie, wynosi ponad  72 mld zł i dotyczy ponad 2,6 mln osób – mówi Adam Rogalski.
Jego zdaniem problem z zadłużeniem Polaków będzie rósł, a co za tym idzie będzie zwiększać się zapotrzebowanie na usługi oddłużania.

Marce sprzyja także to, że szereg działalności gospodarczych prowadzonych jest od wielu lat na granicy opłacalności, czy też z ewidentną stratą. Współpraca z marką Upadłości-Expert to dla nich szansa na rozwój.

– Od października ubiegłego roku umożliwiamy zainteresowanym podjęcie współpracy poprzez otwieranie placówek partnerskich Upadłości-Ekspert – mówi Adam Rogalski.

Intratny biznes

Marka Upadłości-Expert najchętniej nawiąże współpracę z osobami i firmami z branż finansowo-majątkowych, które mają wiedzę i doświadczenie związane z pośrednictwem finansowym, pożyczkami, windykacją, restrukturyzacją. Nie jest to jednak konieczny wymóg. Aby rozpocząć współpracę nie trzeba kupować drogiego sprzętu, maszyn, surowców czy towarów. – Poszukujemy osób przedsiębiorczych, odpowiedzialnych i empatycznych, bo problemy naszych klientów, którym pomagamy są bardzo poważne – tłumaczy Adam Rogalski.

Partner musi dysponować kwotą przynajmniej 20 tys. zł na start. W ramach podjętej współpracy franczyzodawca oferuje szkolenia zakończone certyfikatem i kompletne know-how, w tym pakiet wzorów pism, umów i innych dokumentów oraz materiały marketingowe, a także wsparcie przez cały okres trwania umowy współpracy.

Oprócz tego potrzeba około 15 tys. zł na uruchomienie i wyposażenie biura, a przede wszystkim na reklamę i marketing. Opłata miesięczna jest stała i wynosi 2 tys. zł netto. Przy stosowaniu się do wskazań i wymogów franczyzodawcy zwrot z inwestycji następuje szybko. W ramach kompleksowej obsługi jednego klienta, zarówno przed jak i po ogłoszonej wobec niego upadłości, łączne wynagrodzenie wynosi średnio od 5 do 8 tys. zł.

– Jeden z naszych nowych partnerów w ciągu niespełna trzech miesięcy tego roku, podpisał prawie 50 umów – mówi Adam Rogalski.

Obecnie pod szyldem marki działa pięć placówek własnych oraz sześć placówek partnerskich.
– Prowadzimy szereg rozmów z kolejnymi, zainteresowanymi partnerami. Działamy głównie w Polsce południowej, ale rozmawiamy już z kandydatami, którzy chcą z nami współpracować w miastach na terenie całego kraju – mówi Adam Rogalski.

WIZYTÓWKA UPADŁOŚCI-EXPERT

  • Kwota inwestycji: 35 tys. zł
  • Opłaty miesięczne: 2 tys. zł
  • Liczba placówek: 5 własnych i 6 franczyzowych

Adam Rogalski, ekspert marki Upadłości-Ekspert / Od października ubiegłego roku umożliwiamy zainteresowanym podjęcie współpracy poprzez otwieranie placówek partnerskich Upadłości-Ekspert.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021