Odpowiednie miejsce / Lokal na Ramen Shop powinien mieć powierzchnię od 50 do 70 m2.
Czwartek
18.08.2022
Czy na sprzedaży ramenu da się zarobić? Franczyzodawca Ramen Shop przekonuje, że tak.
 

Ramen Shop to nowy koncept franczyzodawcy marki sieci Sushi Kushi, która od ponad 10 lat działa na rynku franczyzy. Tym razem główną pozycją w menu jest nie sushi, ale japońska zupa ramen.

– Zainteresowanie konceptem jest duże, i to zarówno wśród naszych franczyzobiorców prowadzących lokale z sushi, jak i pracowników centrali - informuje Andrzej Pelc-Gonera, twórca obydwu konceptów. – Za sobą mamy już cztery otwarcia, z czego dwa są w formule combo - czyli w ramach jednej inwestycji franczyzobiorcy otwierają Sushi Kushi i Ramen Shop pod jednym dachem. Pozwala to na spore oszczędności. Na pierwszą połowę września mamy zaplanowane dwa kolejne otwarcia: pojawimy się w kolejnym miejscu w Szczecinie oraz w Łodzi.

Ramen w roli głównej

Czy lokale z tak wąską specjalizacją dobrze bronią się na rynku? Czy ramen jest już wystarczająco popularny wśród Polaków, aby można było oprzeć na nim biznes?

– Uważam że czasy, kiedy lokale gastronomiczne miały w menu cały „repertuar” dań mamy już za sobą. Dziś klienci doceniają to, że dany lokal specjalizuje się w wąskiej dziedzinie, bo mnogość dań w karcie nie zawsze pociąga za sobą jakość – uważa Andrzej Pelc-Gonera. – Ramen to danie w którym Polacy się zakochali. W dużym miastach ramenownie przeżywają istne oblężenia. Na wolny stolik klienci są wstanie czekać w kolejce przed lokalem. To pokazuje, że produkt jest na topie i jest dla nas przestrzeń do rozwoju.

Ramen Shop ma ambicję, aby mieć lokale we wszystkich miastach liczących ok. 100 tys.mieszkańców. Zdaniem franczyzodawcy na ramenownię świetnie sprawdzą się centra miast, lokalizacje w pobliżu biurowców, ale również duże osiedla. Lokal powinien mieć powierzchnię od 50 do 70 m2, być usytuowany na parterze, mieć duże witryny, dostęp do parkingu i ewentualnie miejsce na ogródek letni.

– Całkowity koszt inwestycji zależy od wielkości i stanu adaptowanego lokalu, więc niestety nie można tego jednoznacznie określić. Jednak mona założyć, że oscyluje wokół kwoty ok. 200 tys. zł – informuje franczyzodawca.

Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 23 tys. zł. a miesięczna opłata franczyzowa 2 tys. zł.

– Jak już wspomniałem, opłacalne jest połączenie obydwu naszych konceptów. Daje to duże oszczędności już na etapie samej budowy – podkreśla Andrzej Pelc-Gonera.

Szybka rentowność

Franczyzodawca zapewnia pomoc i wsparcie od początku współpracy. Począwszy od poszukiwania lokalizacji, negocjacji warunków umowy najmu, przez przygotowanie projektu, nadzór nad procesem budowy.

– Przekazujemy całe know- how, szkolimy oraz oferujemy skuteczny marketing – zapewnia Andrzej Pelc-Gonera. – Dość mocny nacisk kładziemy na działania marketingowe, które uruchamiamy na tyle wcześnie, aby zagwarantować lokalowi klientów już od pierwszego dnia otwarcia. Dzięki temu lokale są rentowne już w 1-2 miesiącu działania.

 

WIZYTÓWKA RAMEN SHOP

Sieć lokali z ramenem.

  • 4 lokale
  • inwestycja ok. 200 tys. zł
  • opłata wstępna 23 tys. zł

Duża sieć / Ramen Shop ma ambicję, aby mieć lokale we wszystkich miastach liczących ok. 100 tys.mieszkańców.

POPULARNE NA FORUM

Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
McDonalds opinie o franczyzie

Nowa lokalizacja w Jarosławiu na Podkarpaciu podbija wszelkie standardy. czas oczekiwania na realizację zamówienia przekracza pół godziny jedno zamówienie składa 3a...

2 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2022
MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Jestem zainteresowana dodatkowymi informacjami od osoby o nicku "franczyzobiorca". prosba o kontakt ze mna na lucja.elk@gmail.com Mysle ze mozemy sie wymienic ciekawymi...

6 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2022