Optymalny lokal / Franczyzodawca Centrum Zmiany w Życiu zaleca, aby w poradni było 4-5 gabinetów, do tego potrzebna jest też sala warsztatowa.
Środa
14.09.2022
Czy centrum psychoterapii można otworzyć we franczyzie? Można. I wcale nie trzeba być psychologiem czy terapeutą.
 

Anna Węgrzyn to certyfikowany coach ICC (International Coaching Community – jedna z największych profesjonalnych organizacji członkowskich dla coachów na świecie), mediatorka, terapeutka. I założycielka Centrum Zmiany w Życiu, które od 4,5 roku działa na warszawskim Wilnowie.

– Nasza oferta obejmuje m.in. psychoterapię, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, terapię par, mediacje, terapię seksuologiczną, psychiatryczną, warsztaty tematyczne – wylicza Anna Węgrzyn. – Przede wszystkim chcemy edukować ludzi i zachęcać i do tego, aby dbali o swoje zdrowie psychiczne. Walczymy ze stereotypem, że o pomoc psychologiczną zwracają się osoby słabe czy „gorsze”. Psychoterapia to nie wstyd. To przede wszystkim też droga do poznania siebie. Chcemy budować w społeczeństwie taką świadomość. Modne jest zdrowe odżywianie, chcemy karmić się ekologicznym jedzeniem, czemu więc jednocześnie zatruwamy się toksycznymi myślami i nie dbamy o swoje zdrowie psychiczne?

Franczyza nie tylko dla terapeutów

Teraz pod marką Zmiany w Życiu będą powstawać kolejne poradnie, otwierane na licencji.

– Moja doba jest zbyt krótka, aby zmieścić w niej prowadzenie kolejnych placówek – uśmiecha się Anna Węgrzyn. – Prowadzę nie tylko poradnię w Warszawie, lecz także fundację, portal, kampanię społeczną „Terapia to nie wstyd”, z którą jeździmy po Polsce terapiobusem. Dlatego zdecydowałam, że podzielę się z innymi swoim know how dotyczącym prowadzenia poradni.

Franczyza Centrum Zmiany w Życiu jest skierowana nie tylko do terapeutów czy osób o wykształceniu psychologicznym.

– Mogą to być np. byli pracownicy korporacji, którzy mają zacięcie biznesowe, potrafią zarządzać – wyjaśnia Anna Węgrzyn. – Chciałabym jednak, aby jednocześnie były to osoby, które mają potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych i chcą stworzyć przestrzeń, która pozwoli dać ludziom coś nietuzinkowego.

Koncept, jak zapewnia franczyzobiorczyni, ma szansę sprawdzić się nie tylko w dużych miastach. Anna Węgrzyn zaleca, aby w poradni było 4-5 gabinetów, do tego potrzebna jest też sala warsztatowa. Oczywiście sprawą kluczową jest zatrudnienie profesjonalnego personelu.

– Ważne jest np. aby w poradni były dostępne różne nurty terapeutyczne. Chcemy też tworzyć przyjazną atmosferę, aby ludzie przychodzili do poradni z przyjemnością. Wizyta u terapeuty zwykle wiąże się ze stresem, a my tego stresu nie chcemy pogłębiać – wyjaśnia Anna Węgrzyn. – Rzeczywiście, znalezienie dobrego personelu nie jest łatwe. Ale będę pomagać franczyzobiorcom w rekrutacji i doborze specjalistów.

Inwestycja i wsparcie

Minimalną kwotę inwestycji w otwarcie centrum franczyzodawca szacuje na 60 tys. zł netto – ostateczna wysokość zależy głównie od stanu wyjściowego lokalu. Jednorazowa opłata wstępna standardowo wynosi 28 tys. zł, ale dla pierwszych pięciu franczyzobiorców zostanie obniżona do 25 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa to 3,5 proc. od przychodu (minimum 1 tys. zł), a marketingowa 1,5 proc.

Franczyzodawca zapewnia szkolenia min. z obsługi klienta, radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Placówki franczyzowe mogą również liczyć na silne wsparcie marketingowe.

– Mamy bardzo dobrze wypozycjonowany portal, sprawnie działające social media. Nasza marka jest już na tyle znana, że daje pewną rozpoznawalność – podkreśla Anna Węgrzyn. – Osobiście będę też pojawiać się na otwarciach placówek franczyzowych, z bezpłatnymi wykładami i warsztatami. Czas sprzyja otwieraniu tego typu poradni. Wciąż za mało jest miejsc, w których można uzyskać dobrą i skuteczną pomoc terapeutyczną.

 

WIZYTÓWKA CENTRUM ZMIANY W ŻYCIU

Poradnie zdrowia psychicznego.

  • minimalna inwestycja 60 tys. zł
  • opłata wstępna 28 tys. zł (dla pierwszych pięciu franczyzobiorców 25 tys. )
  • opłata franczyzowa 3,5 proc., marketingowa 1,5 proc.

Anna Węgrzyn, założycielka Centrum Zmiany w Życiu / "Nasza oferta obejmuje m.in. psychoterapię, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, terapię par, mediacje, terapię seksuologiczną, psychiatryczną, warsztaty tematyczne".

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021