Studio treningu EMS ma potencjał

Dwie wersje / Studio Synergy EMS proponuje franczyzę w wersji standardowej oraz light.
Środa
31.05.2023
– Proponujemy alternatywę dla treningów z trenerem personalnym, która dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas – mówi Bartłomiej Stanek z Studio Synergy EMS.
 

Jakie są dzisiaj warunki do prowadzenia biznesu w branży fitness?

Warunki prowadzenia biznesu w branży fitness się pogorszyły. Naturalnie największy wpływ, mają na to koszty mediów, wynajmu lokali, czy wzrosty stóp procentowych. Dużej zmianie, uległ proces zakupowy klienta. Jest on dziś znacznie dłuższy i bardziej skomplikowany. Największym wyzwaniem jest dzisiaj bardzo dokładne i przemyślane dopracowywanie strategii cenowej oraz skrupulatne monitorowanie kosztów.

Jak sobie radzi w tych realiach Studio Synergy EMS?

Studio Synergy EMS to nie jest typowy biznes z branży fitness. Nasze usługi wpisują się w rosnący trend dbania o zdrowie i to sprawia, że nieco łatwiej odnaleźć się nam na obecnym rynku. Tym bardziej, że healthcare bardzo płynnie łączy się też z dbaniem o sylwetkę. Ponadto na naszą korzyść przemawia oszczędność czasu. Dwadzieścia minut na trening, i to tylko raz w tygodniu, to czas który każdy jest w stanie wygospodarować.

Koncept małych, butikowych studiów również wpisuje się w trendy, które widzimy w branży. Do tego oczywiście obsługa klienta na najwyższym poziomie, jakiej próżno szukać na wielkopowierzchniowych siłowniach. Jednak trend wzrostowy panuje również w klasycznie rozumianej branży fitness. Każda osoba, która regularnie chodzi na siłownię widzi, że coraz więcej osób ćwiczy.

Czy to dobry czas na inwestycję w tego typu biznes?

Zdecydowanie tak. Trening EMS to nowa, szybko rozwijająca się usługa. Jest on doskonałą, często tańszą alternatywą dla treningów z trenerem personalnym. Ćwicząc 20 minut raz w tygodniu klienci oszczędzają mnóstwo czasu. Do tego przy pracy zdalnej czy hybrydowej, trening mogą zrobić w każdym momencie dnia, nawet w przerwie obiadowej.

Czy przybywa zainteresowanych otwarciem placówek franczyzowych pod waszą marką?

Zainteresowanie franczyzą, podobnie jak samym treningiem – stale rośnie. Bardzo zależy nam na skalowaniu się, jednak jedną z wartości naszej marki jest jakość i w jej myśl bardzo skrupulatnie dobieramy swoich partnerów. Poszukujemy odpowiedzialnych, przedsiębiorczych ludzi, którzy będą chcieli nieco się zaangażować.

Jakie macie plany na ten rok?

Planujemy kolejne otwarcia studiów franczyzowych. Po niemal pół roku ciężkiej pracy startujemy też z nową, bardzo zaawansowaną stroną internetową. Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, ponieważ uważamy, że będzie to ogromny wyróżnik na tle konkurencji. Jest to także kolejny wielki krok do podniesienia jakości obsługi klienta w naszej firmie. W Studio Synergy pojawiła się też kolejna usługa w postaci dietetyki. Pozwala nam to bardzo holistycznie podejść do dbania o naszych klientów. To również kolejna rzecz, która idealnie wpisuje się w rosnący trend dbania o zdrowie.

Jakie są warunki współpracy franczyzowej ze Studiem Synergy EMS?

Mamy dwa koncepty studiów treningowych. Jeden z nich zakłada miejsce z jedną maszyną, nieco mniejsze i bardziej kameralne. Kierujemy go głównie do trochę mniejszych miast i miejscowości, chociaż nie jest to regułą. Drugi to dwie maszyny i nieco większa powierzchnia studia. Dobrze sprawdzi się w miastach z większą liczbą mieszkańców. Opłata jednorazowa to 10 tys. zł. Zawiera ona szereg benefitów, jak chociażby szkolenia czy marketing na start. Potem opłaty wynoszą 6 proc. od obrotu studia. Szacujemy zwrot z inwestycji na 12-18 miesięcy, jednak jest to mocno indywidualna sprawa. Ułatwieniem wejścia jest fakt, że sporą część inwestycji można leasingować.

W jakich lokalizacjach szukacie franczyzobiorców?

Jesteśmy otwarci na każdą lokalizację, o ile nasza analiza potwierdzi potencjał takiego miejsca. Czasem bliskość większych aglomeracji, specyfika rynku pracy czy inne zależności pozwalają na otwarcie studia nawet w niewielkich miejscowościach. Koncept z dwoma maszynami polecamy raczej w miastach, które mają ponad 60 tys. mieszkańców. Jednak doświadczenie pokazuje, że mniejsze miejscowości potrafią zaskoczyć. Dlatego przygotowaliśmy możliwość płynnego przejścia z konceptu light, gdzie mamy jedną maszynę, do klasycznej wersji. W ubiegłym roku otworzyliśmy kolejne studio własne oraz podpisaliśmy dwie umowy franczyzowe. Obecnie mamy dziewięc studiów.

Rozmawiała Dominika Pronarska

 

WIZYTÓWKA STUDIO SYNERGY EMS

  • Kwota inwestycji: 130 tys. zł albo 80 tys. zł w wersji Light
  • liczba placówek: 9
  • opłaty: 6 proc. od obrotu studia


Bartłomiej Stanek, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej w Studio Synergy EMS / "Nasze usługi wpisują się w rosnący trend dbania o zdrowie i to sprawia, że nieco łatwiej odnaleźć się nam na obecnym rynku".

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019