Dr Martyna Buchalska oraz Piotr Buchalski, franczyzodawcy Orient Massage & Thai Organic / "Aktualnie branża spa rozwija się bardzo intensywnie, co dotyczy zarówno Polski, jak i Europy. Obecnie wśród klientów są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów".
Poniedziałek
23.10.2023
O rozwoju Thai Organic i Orient Massage salonów spa i masażu opowiada dr Martyna Buchalska, członkini zarządu sieci oraz autorka linii pro’kosmetyków przeznaczonych do masażu.
 

Jak Pani ocenia rozwój branży spa w Polsce i jak na tym tle wypada sieć Orient Massage & Thai Organic?

Aktualnie branża spa rozwija się bardzo intensywnie, co dotyczy zarówno Polski, jak i Europy. Obecnie wśród klientów są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów. Dostrzegliśmy niszę, dlatego rozwijamy się w miejscowościach już od 50 tys. mieszkańców.

Jak przebiega rozwój obu sieci? Czy w obecnych czasach ludzie chętnie inwestują pieniądze we własny biznes?

W ciągu trzech lat uruchomiliśmy 28 salonów spa, cztery placówki są w trakcie prac budowlanych, każdego dnia odbieramy telefony od kolejnych potencjalnych franczyzobiorców. Z jednej strony szybko rośnie popyt na dobrej jakości usługi spa, ale z drugiej strony cały czas można wyczuć niepewność przedsiębiorców związaną z wojną, czy inflacją. Dlatego stale rozwijamy ofertę i jakość usług, aby zdecydowanie wyróżniać się na rynku, co niewątpliwie wpływa na duże zainteresowanie modelem biznesowym Orient Massage i Thai Organic. Niedawno, jako pierwsi w Europie, wypuściliśmy na rynek własną linię pro’kosmetyków do masażu z właściwościami pielęgnacyjnymi i odżywczymi. To profesjonalne pro’kosmetyki o specjalnie dobranych składnikach aktywnych, dedykowane konkretnym problemom i potrzebom skórnym. Jako pierwsi na rynku dbamy nie tylko o relaks i odprężenie klientów, ale o właściwe odżywianie i wygląd skóry, a także holistyczne podejścia do zdrowia. Rozwój oferty przekłada się na duże zainteresowanie naszym modelem franczyzowym i szybki rozwój sieci.

Poproszę o więcej informacji na ten temat.

Przede wszystkich usługi naszych salonów daleko wychodzą poza tradycyjne i dzisiaj coraz bardziej popularne masaże orientalne, skupione przede wszystkim na kondycji mięśni i relaksie. U nas chodzi także o zdrową i piękną skórę. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta. Analizujemy kondycję skóry twarzy oraz ciała i na tej podstawie proponujemy odpowiedni masaż i pro’kosmetyki. Masaż ma bardzo istotny wpływ na wygląd i odżywianie skóry. Podczas masażu uciskane są fibroblasty, co stymuluje je do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Dochodzi też do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a przez to lepszego wchłaniania składników aktywnych na całej powierzchni ciała. Pracując nad recepturą autorskiej linii pro’kosmetyków oparłam się na holistycznym podejściu do powstrzymania procesów starzenia przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu zgodnie z filozofią Slow Beauty. Od lat szukałam najbardziej skutecznych rozwiązań w pielęgnacji ciała, by trafnie odpowiadać na potrzeby moich klientek i klientów. Medycyna estetyczna to moja pasja, a innowacyjnych rozwiązań, które pomagają zachować zdrową i piękną skórę szukałam na całym świecie.

Jakiego rodzaju kosmetyki stosujecie?

Do wyboru jest pro’krem antiaging z komórkami macierzystymi i witaminą C, który oprócz działania przeciwstarzeniowego doskonale radzi sobie z przebarwieniami posłonecznymi; pro’masło z CBD przeznaczone dla skóry problematycznej (trądzikowej, ze zmianami zapalnymi); pro’masło z kasztanowcem i arniką o działaniu wzmacniającym drobne naczynka i działającym przeciwobrzękowo, pro’masło antyoksydacyjne z arganem i 22-karatowym złotem oraz hipoalergiczne pro’masło stworzone z myślą o kobietach w ciąży. Zastosowaliśmy pierwszą w Europie metodę łączenia masażu z profesjonalną pielęgnacją i odżywianiem skóry.

Medycyna estetyczna od lat korzysta z siły natury, a masaże, które wprowadzają w stan relaksu działają pozytywnie na nasze zdrowie. Postanowiliśmy połączyć te dwa elementy, które w tej chwili są nierozerwalne. Stąd własna linia pro’kosmetyków dr Martyna Buchalska o unikatowych składnikach odżywczych, których wysoką jakość ręczę swoim nazwiskiem.

Do pielęgnacji trzeba podchodzić kompleksowo. Nie wystarczy tylko jeden rodzaj zabiegu. Dajmy przykład twarzy, która składa się z kośćca, mięśni, powięzi, tkanki podskórnej i skóry. Joga twarzy czy masaże kobido są dobre, ale aby efekt był naprawdę widoczny, trzeba stosować różne zabiegi, które się uzupełniają i obejmują wszystkie elementy twarzy. Tak samo jest z pozostałymi częściami ciała.

Jaka jest różnica pomiędzy salonami Orient Massage i Thai Organic?

W salonach Thai Organic dominuje żywa roślinność, naturalne dodatki, nastrojowa muzyka, natomiast Orient Massage to holistyczne spa z nastrojową aranżacją wnętrza oferujące poza masażami także rytuały.

Jaki jest koszt inwestycji w Orient Massage czy Thai Organic?

Koszt inwestycji wynosi od 250 do 450 tys. zł. Cena zależy głównie od powierzchni i stanu lokalu. Wszystkie salony wyróżniają strefy relaksu z Pijalniami Ziół Natura Organica.

Jak długo trwa uruchamianie salonu?

Uruchomienie salonu Orient Massage czy Thai Organic trwa mniej więcej trzy miesiące. Najważniejszy jest remont i dopasowanie wnętrza punktów do standardów salonu spa.

Salony powstają w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. W tej chwili funkcjonuje 28 placówek w całej Polsce, natomiast cztery są w trakcie prac budowlanych. Najbliższe otwarcia to Warszawa, Bolesławiec i Poznań.

Jakie macie plany na najblizsze pięć lat?

Chcemy być największą siecią spa w Europie. Obecnie jesteśmy największą siecią spa w Polsce, teraz czeka nas kolejny krok – podbój rynków zagranicznych. Stworzyliśmy świetny zespół, oferta i jakość usług wyróżnia nas na tle europejskiej konkurencji, dlatego naturalnym krokiem jest ekspansja zagraniczna. Ale nie musimy się spieszyć, jesteśmy wciąż firmą rodzinną, a więc ważniejsze są dla nas standardy jakościowe niż tempo rozwoju.

Rozmawiała Magdalena Kurda

 

WIZYTÓWKA THAI ORGANIC I ORIENT MASSAGE

Sieć salonów spa i masażu.

  • 28 salonów
  • inwestycja od 250 do 450 tys.
  • miasta od 50 tys. mieszkańców

Profesjonalny masaż w miłym otoczeniu / W salonach Thai Organic dominuje żywa roślinność, naturalne dodatki, nastrojowa muzyka, natomiast Orient Massage to holistyczne spa z nastrojową aranżacją wnętrza oferujące poza masażami także rytuały.

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019