Powierzchnia namiotu, w którym znajduje się placówka Glazura za grosze wynosi 250 m2 (12,5 m x 20 m).
Czwartek
22.04.2010
Niskie koszty powstania placówki to jeden z argumentów przemawiających za przystąpieniem do sieci Glazura za grosze.
 

Glazura za grosze jest siecią sklepów, która powstała w oparciu o doświadczenia Glazury Królewskiej. O ile Glazura Królewska zajmuje się sprzedażą płytek I gatunku, tak klienci Glazury za grosze mogą kupić w jej placówkach asortyment II i III gatunku. Zainteresowani mogą jednak zamówić z firmowego katalogu również płytki najlepszej jakości. Pomysł powstania nowej sieci zrodził się w czasach boomu budowlanego, kiedy okazało się, że istnieje wysoki popyt na tańszą płytkę. Poza tym klienci Glazury za grosze to nie tylko osoby o ograniczonym budżecie domowym, ale także zamożniejsi, którzy poszukują taniej płytki do wykończenia dużej powierzchni np. garażu, lub pomieszczeń gospodarczych.

- Przyszły franczyzobiorca powinien zapewnić działkę pod punkt sprzedaży – mówi Paweł Skwarek, koordynator ds. rozwoju sieci sprzedaży Glazura za grosze. - Przewidywana suma inwestycji w cały biznes wynosi minimum 15 tys. zł, pod warunkiem jednak, że działka partnera jest już ogrodzona i utwardzona.

Sprzedaż płytek jest prowadzona w namiocie o powierzchni 250 m2. W związku z konstrukcją namiotu partner jest zobowiązany do regularnego odśnieżania dachu w okresie zimowym. Opłaty franczyzowe wynoszą 5 tys. zł (2,5 tys. zł przy podpisaniu listu intencyjnego i 2,5 tys. zł przy podpisaniu umowy franczyzowej). Franczyzobiorca wraz ze swoim pracownikiem przechodzą szkolenie, a nowy punkt dostaje pakiet reklamowy w mediach lokalnych. Do tej pory pod logo Glazura za grosze działa 19 punktów franczyzowych. Dwa ostatnie otwarcia miały miejsce w Koninie i Radomiu.

(dw)