Firma rodzinna krok po kroku

Przedstawiamy historie znanych rodzin, których biznesy rozkwitły. Piszemy o zaletach i wadach prowadzenia firmy rodzinnej. Otwieramy salonik prasowy, restaurację McDonald’s, e-supermarket oraz rozpoczynamy uprawę kukurydzy. Przeczytaj, ile można zarobić prowadząc klub fitness, siłownię i myjnię. Sprawdź we Własnym Biznesie, czy bardziej opłaca się założyć własny bank czy punkt doradztwa finansowego. Miesięcznik doradza również, jak biznesmen powinien wyglądać, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na kontrahentach.
 

W majowym numerze 5/2010 (63)

Super Temat

Wiosenne porządki w bankach
Banki zapowiedziały na ten rok otwarcie łącznie 700 nowych placówek partnerskich. Część z nich już ruszyła z otwarciami, niektóre robią wiosenne porządki.

Przegląd banków we franczyzie: Bank Zachodni WBK, BPH, Getin Noble Bank, PKO.

Pośrednicy znów zarabiają
Coraz więcej Polaków ponownie korzysta z usług doradców finansowych przy wyborze oferty kredytowej czy inwestycyjnej. Prawdopodobnie wkrótce poprawę odnotują również sieci punktów kasowych, które po wprowadzeniu ustawy o usługach płatniczych będą gwarantować klientom większe bezpieczeństwo oferowanych usług.

Systemy pośrednictwa finansowego rozwijające się we franczyzie: Gold Finance, Star Finance, Powszechny Dom Finansowy, Grupa Finansowa Expert, K2 Doradcy Finansowi, Microcash, Gi Polska Sieć Opłat.

Raport specjalny

Tato, pożycz milion na firmę!
Prezesi firm rodzinnych każdego dnia muszą wykazywać się dyplomatycznym kunsztem. Kierować przedsiębiorstwem, a jednocześnie pielęgnować więzi rodzinne. Zakładając przedsiębiorstwo z pomocą najbliższych, dostajemy tanie źródło finansowania, ale też ryzyko licznych konfliktów.

Moim zdaniem

Z kujona marny przedsiębiorca
Często od innych matek słyszę: „Moje dziecko świetnie radzi sobie w szkole, ma same bardzo dobre oceny z wszystkich przedmiotów, wszystko wie!”. Przy takiej okazji mam dylemat, czy byłby to dla mnie powód do radości w przypadku mojej córki?

Myśl własną głową
Źle zainwestowane pieniądze znikają bardzo szybko. Równie szybko topnieje wtedy zaufanie do doradców finansowych, których porady wepchnęły nas na minę. U części inwestorów po stracie w miejsce zaufania pojawia się chęć zemsty.

Fakty trendy

Biznes pod chmurką
Ciepłe dni sprzyjają imprezom na świeżym powietrzu. Odbywają się wówczas festyny, koncerty. Nie samą sztuką jednak żyje człowiek, dlatego każdej imprezie tego typu towarzyszy prawdziwa defilada obwoźnych kupców i kramarzy.

Miłość do sushi
Restauracji serwujących sushi przybywa w Polsce jak grzybów po deszczu. Yoko sushi, aby wyróżnić się na tle konkurencji, proponuje klientom oryginalny sposób podawania japońskiej potrawy – je się ją wprost z nagiego ciała modelki.

5.10.15 zmienia umowę partnerską
Firma Komex, operator sieci sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15, wypowiedziała umowy swoim partnerom. Dotychczasowi franczyzobiorcy mogą kontynuować współpracę na nowych warunkach.

Firma jak malowana
W Polsce artystyczne malowanie wnętrz to nowość. A firma Baj Art już zamierza zbudować sieć franczyzową oferującą tego typu usługi.

Naparzamy za kasę
Sklep internetowy oferujący yerba mate i akcesoria do jej parzenia działa od trzech lat. Firma Guarani Mate Bar zamierza też rozwijać sieć placówek w realu i to na zasadach franczyzy.

Sfinks stawia na franczyzę
Już niedługo obok tradycyjnych Sphinxów i Wooków pojawią się restauracje szybkiej obsługi. Łódzka spółka zamierza też rozwijać sieć poza Polską. Wszystkim będzie kierować Mariola Krawiec-Rzeszotek, nowa prezes zarządu.

Kancelaria nie tylko dla mecenasa
Nie trzeba mieć skończonych studiów prawniczych, żeby mieć własną kancelarię prawną.

Outlet Polska notuje zyski
Outlet Polska liczy zyski za miniony rok. Spółka weszła w nisze rynkowe powstałe przez kryzys i rozwija hurtową oraz detaliczną sieć sprzedaży odzieży outletowej.

Sferis powiększa sieć placówek
200 placówek do końca roku – takie plany snuje zarząd Sferis. Na razie firma jest w połowie drogi, bo w sieci działa obecnie ponad 100 placówek.

Naturhouse odchudza Polskę
Firma rozpoczęła działalność w 2006 roku. Dziś ma już 77 oddziałów na terenie całej Polski. Założyciele sieci przyznają, że na początku nie spodziewali się, że ich pomysł na biznes odniesie taki sukces.

Wzrośnie spadnie

Przypadki i upadki polskich marek
Polskie marki pojawiają się na rynku w towarzystwie błyskotliwie przygotowanych kampanii reklamowych podkreślających ich wyjątkowe zalety. Próbują trafić w gusta odbiorców i przekonać ich do siebie..., a po kilku miesiącach znikają z rynku. Takich przypadków może być coraz więcej. I właśnie one mogą świadczyć o tym, że doganiamy zachodnie standardy.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

383 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Żona: mój doradca finansowy
– „Czarownicy” od analizy technicznej są pożyteczni, bo pomagają inwestorom przewidzieć, kiedy nadejdzie najlepszy moment na inwestycje – mówi Wojciech Białek, główny analityk Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA, autor najpopularniejszego bloga dla inwestorów.

Moja firma

Zysk wysportowany
Z prowadzeniem klubu fitness jest jak z budowaniem kondycji – jak się nie napracujesz, nie zobaczysz efektów, a jeszcze dostaniesz zadyszki.

Wszyscy na salony
Ajenci saloników prasowych zazwyczaj nie zarabiają kokosów, chyba że ich punkt zlokalizowany jest na dworcu kolejowym lub w centrum handlowym bardzo dużego miasta.

Sklepowa z monitora
Po wędlinę do mięsnego, po bułki do piekarni, a po gazetę do kiosku – jeszcze niedawno wyłącznie tak wyglądały zakupy. Dziś wystarczy komputer z dostępem do Internetu, żeby te produkty mieć na wyciągnięcie ręki w ciągu zaledwie kilku chwil.

Jak umyjesz, tak zarobisz
Konkurencja na rynku myjni samochodowych jest duża, ale dobra lokalizacja i wysoka jakość mycia mogą zapewnić biznesowy sukces.

Mój Franchising

McDonald's Główny
W Niemczech Marzena Gradowska zajmowała się wystrojem wnętrz, w Polsce los popchnął ją do McDonald’s. – Polskim powietrzem, nawet na Dworcu Głównym, oddycha się jakoś głębiej – mówi franczyzobiorczyni.

Steki menedżera

Jak zostałem najważniejszym Muszkieterem
Marek Feruga w 1999 roku otworzył swój pierwszy supermarket Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim. Po ponad dekadzie działalności w strukturach Grupy Muszkieterów w styczniu tego roku stanął na jej czele.

Biznes regionalny

Zboże się opyla
Uprawa kukurydzy może przynieść zyski tylko wtedy, gdy dopisze pogoda, a szkodniki i choroby nie zniszczą plantacji. Dlatego rolnik częściej od podpatrywania swojego pola spogląda na niebo z nadzieją, że nagle nie nastąpi gradobicie, susza lub podtopienie upraw.

Tablica Ogłoszeń

Pieniądze i wiedza na start
W Polsce organizowanych jest wiele różnych szkoleń i kursów, które mają pomóc przyszłym i obecnym przedsiębiorcom lepiej prowadzić swoją firmę.

Biznes Style

Biznesmen jak z żurnala
Bycie przedsiębiorcą zobowiązuje nie tylko do posiadania wiedzy, lecz także do odpowiedniego wyglądu. Etykieta w biznesie prezentuje rygorystyczne zasady doboru garderoby oraz ogólnej prezencji. Warto je znać, aby w dobrym stylu wejść na salony biznesu.

Znana marka

Jeśli jabłko, to MacIntosh
Pan Bóg stworzył Adama i Ewę. A jabłko stworzył Steve Jobs. I dorzucił kilka pokoleń grzesznych gadżeciarzy.

Dobre rady

Własna firma to nie bajka
Większości ludzi zatrudnionych na etacie myśli, że życie przedsiębiorcy to jedna wielka bajka. Sam sobie ustala zajęcia, nie ma szefa idioty i zarabia większe pieniądze. Tymczasem jeśli to bajka, to o „Rybaku i złotej rybce”. Koniec, mimo wysiłków rybaka, może być powrotem do najskromniejszej wersji życia.

ABC firmy

Wybieramy podatki dla naszej firmy
Mówi się, że w życiu człowieka są dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki. W życiu firmy śmierć nie musi nastąpić, ale podatków nie da się uniknąć. Wybieramy najkorzystniejszą formę ich płacenia.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748