Banki chcą świeżej krwi

Banki poszukują inwestorów, którzy poprowadzą nowe agencje bankowe. Ponadto otwieramy cukiernię, warsztat samochodowy, szkołę językową, pijalnię czekolady i gospodarstwo agroturystyczne. Sprawdź czy sprzedaż biletów przez internet to dobry pomysł na biznes. Dowiedz się, czy kobieta nadaje się na szefa. Roman Gutek podpowiada, jak czerpać zyski z kina.
 

W majowym numerze 5/2012 (87)

Biznes na czasie

Kasa na agrowczasach
Dla mieszczuchów agroturystyka to sposób na spędzenie czasu na łonie natury. Dla rolników – szansa na biznes bez podatków i rejestracji w ZUS-ie. Pod warunkiem że w ciągu roku nie zarobią więcej niż 150 tys. zł.

Moim zdaniem

Z czym kojarzy ci się franczyza?
Okazuje się, że zainteresowani otwarciem własnego biznesu nie oczekują po franczyzie zbyt wiele.

Stąpając po polu minowym
Chyba nie możemy już mieć wątpliwości: lepszy czy gorszy, rok 2012 na pewno nie jest nudny.

Fakty Trendy

Salony stawiają na franczyzobiorców z małych miast
Abra stawia na franczyzobiorców z małych miast.

Hamburgery po nowemu
Mr Hamburger testuje nowy wystrój w barach własnych, aby potem wdrożyć go do lokali franczyzowych.

Z lasu na giełdę
Leśne Runo, operator barów otwieranych przy stacjach paliw, wchodzi na NewConnect.

Beard Papa’s w tańszej wersji
Japoński producent ptysiów poszukuje partnerów, którzy poprowadzą cukiernie w ramach nowego modelu współpracy.

Diverse dla wielu marek
Diverse będzie otwierał sklepy multibrandowe. Firma przygotowała również ofertę dla przedsiębiorców z cieńszym portfelem.

Z Warszawy na Berlin
Spółka No+vello wprowadza do Polski drugą markę i rozwija sieć salonów w Niemczech.

Modelka Elle Macpherson pohandluje bielizną
Bielizna zaprojektowana przez australijską supermodelkę trafi w ręce partnerów firmy A&P Brands.

Rozwój zgodny z planem
Firma KNC Nieruchomości podpisała 10 kolejnych umów franczyzowych. Nowe biura zostaną otwarte na przełomie kwietnia i maja.

Mix stawia na sprzedaż
Mix Electronics otwiera nowe sklepy. W ten sposób firma chce jak najlepiej wykorzystać sprzyjającą koniunkturę.

Solar liczy na zagranicznych franczyzobiorców
Producent odzieży dla kobiet wchodzi na giełdę i zapowiada rozwój sieci franczyzowej.

Męska strona biznesu
Essenza Men zapowiada rozwój we franczyzie. Kolekcje tej marki mają być dostępne w największych polskich miastach.

Singiel liczy zyski
W Japonii 70 proc. małżeństw aranżowanych jest za pośrednictwem biur matrymonialnych. Świat Singla marzy o takich statystykach w Polsce.

Biznes w dobrym towarzystwie
Czytelnicy magazynu „Własny Biznes Franchising ” to w większości przedsiębiorcy oraz specjaliści pracujący na etacie. Ponad połowa chce otworzyć pierwszy lub kolejny biznes. I rozważa franczyzę.

Miała być inwazja, jest klęska
InwazjaPC to kolejna po Vobisie sieć sklepów ze sprzętem komputerowym, która boryka się z problemami finansowymi.

Stało się

Człowiek nie zając, robocie nie ucieknie
A kysz, a kysz, podła emeryturo! Tak jak minister Pawlak, mamy cię raczej za ducha, więc w ogóle w ciebie nie wierzymy. Wierzymy natomiast, że dodanie przez rząd kilku latek na etacie skłoni kolejnych niezdecydowanych do przejścia na swoje.

Supertemat

Banki chcą świeżej krwi
Bankowcy robią wszystko, by zdobyć klientów: uatrakcyjniają ofertę, wchodzą do małych miejscowości i poszukują partnerów, którzy poprowadzą nowe agencje bankowe.

Doradź i sprzedaj
Doradca finansowy musi mieć talent sprzedażowy, wiedzę o produkcie i sympatię do ludzi. Bez tego nie może liczyć na dobrą prowizję.

Banki na każdej ulicy
W dużych miastach obecne są już wszystkie liczące się banki. Do obsadzenia pozostały mniejsze miejscowości.

Przegląd marek franczyzowych z branży finanse i bankowość: A-Z Finanse, European Capital Group, Fines, Futuro Finance, Monetia, Meritum Polska, Multika, Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Zachodnia, Stefczyk Leasing, Alior Bank, Bank BPH, Bank Zachodni WBK, Crédit Agricole Bank Polska, Eurobank, Getin Bank, Meritum Bank.

Wzrośnie spadnie

Depresja przedsiębiorcy
PKB rośnie, deficyt budżetowy w ryzach, inflacja pod kontrolą. Szkoda, że w danych makro nie widać szarej codzienności przedsiębiorców. A przecież wyniki zależą w pierwszej kolejności właśnie od nich.

Własny Biznes

Zysk na dużym ekranie
– Kiedy wyrobieni widzowie idą do kina, mówią, że idą na Gutka. Praca na własne nazwisko zajęła mi wiele lat – mówi Roman Gutek, założyciel i prezes firmy dystrybucyjnej Gutek Film, organizator festiwalu filmowego Nowe Horyzonty.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

437 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja Firma

Cukiernia nie zawsze słodka
W cukierni liczy się atrakcyjny wystrój wnętrza i jakość wyrobów. Od smaku ciast i kremów zależą przyszłe zyski.

Firma z bogatym wnętrzem
W czasie boomu na rynku nieruchomości architekci wnętrz mieli pełne ręce roboty. Dziś zarabiają głównie dzięki klientom, których poznali w okresie prosperity.

Pieniądze na warsztacie
Naprawy powypadkowych samochodów i usuwanie usterek w komputerach pokładowych nowoczesnych aut wymagają specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Założenie warsztatu jest kosztowne, ale daje szanse na zyski.

Moja e-firma

e-Bilet do sukcesu
Madonna, Metallica czy Coldplay zgromadzą w tym roku na koncertach w Polsce tysiące fanów. Wielu z nich kupi bilety na koncerty za pośrednictwem internetu.

Biznes na szpilkach

Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle
„Słaba płeć, a jednak najsilniejsza...” – śpiewał przebrany za kobietę Eugeniusz Bodo. Słowa piosenki z początku ubiegłego wieku jak ulał pasują do dzisiejszej sytuacji kobiet, które coraz śmielej poczynają sobie w biznesie.

Caryca w fotelu prezesa
Panowie przedsiębiorcy, gdzie się podział nasz wewnętrzny macho? Oto świat biznesu i zarządzania – zastrzeżony do niedawna dla mężczyzn – kobiety wydzierają nam, jak chcą.

Biznes Style

Trening sukcesu
Sukces jest wart tego, by go solidnie zaplanować.

Znana Marka

Monsieur Michelin
Michelin znany jest przede wszystkim z produkcji opon samochodowych. Tymczasem koncern wydaje mapy i przewodniki, przyznaje restauracjom prestiżowe „gwiazdki” i... wyposaża samoloty.

Na Prawo Patrz

Odzyskać swoje przed sądem
Przedsiębiorcy nie zawsze chcą dochodzić roszczeń przed sądem, obawiając się wysokich kosztów i konieczności stawiania się na kolejnych rozprawach. Tymczasem w niektórych przypadkach prawomocne orzeczenie można uzyskać bez rozprawy.

ABC Firmy

Doradca na złe czasy
Praca konsultanta jest jak wspólne malowanie obrazu z właścicielem firmy. Blejtram i pomysł na obraz dostarcza klient. Konsultant przynosi farby i pędzle.

Czas na VAT
Przedsiębiorcy muszą pamiętać o obowiązku składania deklaracji podatkowej VAT – w przeciwnym razie zapłacą mandat. Opieszałość może kosztować nawet 3 tys. zł.

Mój Franchising

Nie tylko dla lektorów
Magdalena Adaś zapragnęła być kimś więcej niż tylko lektorką. Od trzech lat prowadzi franczyzową placówkę Early Stage na warszawskiej Białołęce.

Licencja na ciekawe życie
Dla Agnieszki i Macieja Nowickich liczy się nie tylko własny biznes, lecz także możliwość decydowania o kierunku rozwoju całej sieci – dlatego zdecydowali się na współpracę z Grupą Muszkieterów w ramach sieci Bricomarché.

Czekolada czyni cuda
Wyroby holenderskiej firmy Chocolate Company tak posmakowały Tomaszowi Dembińskiemu, że postanowił sprowadzić je nad Wisłę. Dziś prowadzi własną pijalnię.

Pięta Biznesmęta

Grzeszna mamona
Dla katolików bogactwo miało być przeszkodą na drodze do raju, dla żydów – darem boskim i wielką odpowiedzialnością. Pieniądzowi i religii nigdy jednak nie było ze sobą pod drodze.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748