Zastępy młodych inżynierów

Do końca 2015 roku franczyzodawcy Mathriders chcą mieć łącznie 35 centrów nauczania.
Środa
18.06.2014
Właściciel szkół językowych Helen Doron wykorzystuje popularność matematyki w rozwijaniu nowego konceptu edukacyjnego.
 

Międzynarodowa Grupa Edukacyjna Helen Doron, włąściciel sieci szkół językowych, rozwija nowy koncept edukacyjny. Tym razem chce zafascynować słuchaczy w wieku 4-18 lat matematyką.
– Nasz sposób to bezstresowa nauka poprzez zabawę oraz odkrywanie wciąż nowych tajemnic matematyki – nauki, która opisuje cały świat – tłumaczy Małgorzata Grymuza, franczyzodawca Mathriders w Polsce. – Dzieci poznają świat liczb poprzez zabawę. Na przykład mają za zadanie ustawić z klocków wieżę w taki sposób, by ponumerowane klocki dały określoną liczbę. W ten sposób uczą się rozróżniać np. dziesiątki od jedności.

W tej chwili w ramach sieci działa 10 centrów nauczania, ale według zapowiedzi franczyzodawcy na początku roku szkolnego ma być ich 15. Punkty powstają zarówno w największych miastach, jak i małych miejscowościach.
– Cena licencji na biznes pod szyldem Mathriders jest zależna od zakresu wyłączności terytorialnej. Licencja na obszar 100 tys. mieszkańców to koszt ok. 25 tys. zł. W przypadku mniejszego terenu o wielkości 30 tys. mieszkańców inwestycja wyniesie połowę tej kwoty – tłumaczy Małgorzata Grymuza. – W ramach pakietu franczyzowego partnerzy otrzymują wyłączność na danym terenie, pełną metodę nauczania, materiały operacyjne, zestaw podręczników, a także dostęp do naszej wiedzy i szkoleń.

Centrum nauczania franczyzodawca otworzył przed trzema laty. Na swoim terenie prowadzi wraz z zatrudnionymi nauczycielami łącznie ponad 40 grup kursantów. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a grupy liczą zwykle od czterech do ośmiu osób. Cena za miesięczne uczestnictwo w kursie to 150 zł. Przy takim obłożeniu szkoła może notować obroty na poziomie 30 tys. zł. Z tego jednak trzeba pokryć koszty wynajęcia lokalu i opłacić nauczycieli.

– Do takiej liczby słuchaczy dochodzi się z czasem. Zatrudnienie dodatkowych nauczycieli radzimy jednak już na początku działalności. Bez nich trudno będzie obsłużyć większą liczbę grup – tłumaczy Grymuza. – Biznes jest na tyle dochodowy, że bez problemu może stanowić jedyne źródło dochodów. Popyt na usługi edukacyjne w zakresie nauk ścisłych ma się dobrze i nie będzie spadał. Zwróćmy uwagę, że na koniec każdego etapu edukacji szkolnej pojawia się test, na którym sprawdzana jest wiedza matematyczna.
(gum)

 


POPULARNE NA FORUM

What is academic essay writing?

Academic essay is a exact writing type which has its own set of norms, rules. The main purpose of these essays is to influence the readers into a exact and reasoned talk....

1 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Inspire the students to learn writing

The student life is the most very beautiful period of life. It has to be lived most carefully because it is the base for the other three step of life. If this stage of life is...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018