Są marki, które jak magnes działają na franczyzobiorców. Sprawdzamy od kogo i dlaczego warto kupić licencję na biznes.
 

W czerwcowym wydaniu 6/2019 (172)

RAPORT SPECJALNY

15 franczyz, w które inwestują Polacy
Są takie marki, które jak magnes działają na franczyzobiorców. Od kogo i dlaczego warto kupić licencję na biznes?

SUPERTEMAT

Firma dobrze urządzona
Przedstawiamy 12 sprawdzonych pomysłów na zyskowny biznes w branży dom i ogród. W artykule opisane są warunki współpracy z: Bricomarché, DDD Dobre Dla Domu, Drewno Dla Domu, Grene, Jeta, Komfort, Majster Plus, PSB Mrówka, Rem Energy, Sleeping Expert, Sunbenefit, Vox.

Dobrze zakorzeniona tradycja
Popyt na rośliny ogrodowe wciąż rośnie. Jednak aby szkółki drzew i krzewów ozdobnych mogły notować wysokie przychody, muszą oferować fachowe doradztwo, a także szeroki asortyment.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Chinkali w roli głównej
Franczyzodawca marki Chinkalnia podpowiada, jak otworzyć i poprowadzić restaurację z kuchnią gruzińską.

Zakładamy klub biegacza
Pasja do biegania poparta doświadczeniem, niskie koszty inwestycji powodują, że nauka tego sportu może stać się dochodowym biznesem.

Otwieramy przedszkole we franczyzie
Choć konkurencja na rynku przedszkoli niepublicznych jest spora, nie narzekają one na brak podopiecznych.
Lepiej mają te, które się wyróżniają.

Otwieramy piwne spa
Piwne spa przywędrowało do Polski z Czech i dopiero szuka swoich zwolenników, zarówno wśród klientów, jak i franczyzobiorców.

Licencja dobrze wysmażona
Frytki Belgijskie to koncept, który serwuje tylko jedno typowo streetfoodowe danie. Czy na sprzedaży samych frytek da się godziwie zarobić?

Bramy do finansowego raju
Producenci bram, którzy zaczynali pod koniec lat 80., dzisiaj nadal prężnie się rozwijają. Czy rynkowi nowicjusze mają szansę na sukces w tym biznesie?

Doświadczenie procentuje​
– Mam wielu klientów biznesowych, którym przed laty sprzedałem pierwszą kartę SIM. Obecnie mają oni po kilkadziesiąt aktywnych kart, ponieważ ich biznesy bardzo się rozwinęły – mówi Piotr Siwicki, doradca biznesowy Play, partner i4-mobile.

WZROŚNIE SPADNIE

Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Mimo spadku rentowności najmu zakup mieszkania na wynajem to wciąż najlepsza lokata kapitału. To zasługa rekordowo niskich stóp procentowych.

WŁASNY BIZNES

Sukces starannie zaprojektowany​
Ja to moje projekty, dlatego zawsze sama odbieram i akceptuję każde zamówienie. Przecież na uznanie pracuje się długie lata – mówi Viola Piekut, projektantka mody.

MÓJ FRANCHISING

Współpraca w dobrym stylu​
– Rafał Wiśniewski i Artur Kozłowski od zawsze interesowali się modą męską. Gdy rozważali otwarcie własnej firmy, postawili na sklep odzieżowy. Dlaczego wybrali markę Recman?

Firma = trudności do pokonania
– Gdy Paulina Ratajczak zaczynała współpracę z marką Komputrilo, z informatyką niewiele miała wspólnego. Podobnie jak z samodzielnym prowadzeniem biznesu. Czy udało jej się osiągnąć sukces?

Z korporacji na swoje​
Biuro rachunkowe to biznes nie tylko dla księgowych. Jestem tego dobrym przykładem – mówi Ernest Rzeźnikowski, franczyzobiorca Tax Care z Sieradza.

OD ZERA DO MILIONERA

Marka, której sprzyja czas
26-letni Hans Wilsdorf w 1905 roku założył firmę produkującą nowatorskie czasomierze na rękę. Większość przedsiębiorców wróżyła mu szybkie bankructwo, uznając je za niepraktyczne. Dziś za zegarek marki Rolex trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

SONDA

Bez szkolenia ani rusz
Zapytaliśmy franczyzodawców, jakie szkolenia zapewniają franczyzobiorcom i dlaczego uznają je za najważniejsze.

STEKI MENEDŻERA

Interes w podskokach
– Żadnym biznesem nie żyłem dotąd tak bardzo jak parkami trampolin. Uważam, że są one niezwykle przyszłościowe. Jedna z naszych inwestycji zwróciła się w 60 proc. zaledwie miesiąc po otwarciu – mówi Bartosz Śledziński, pomysłodawca marki Jump Planet.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

352 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Komu opłaca się start-up?
Start-up warto otworzyć, żeby sprawdzić, czy wymyślony przez nas oryginalny koncept biznesowy znajdzie klientów. A czym dokładnie różni się on od typowej działalności gospodarczej?

ABC FRANCZYZY

Kto wie więcej o zaopatrzeniu   
Zatowarowanie sklepu towarem w atrakcyjnych cenach to jeden z profitów wynikających ze współpracy franczyzowej. Czasem jednak partner otrzymuje wolną rękę w kwestii zamówień. Czy warto z niej skorzystać?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748