Matematyka w służbie biznesu

Ostatnie półrocze w szkołach EZO upłynęło pod znakiem intensywnej pracy nad programem. Franczyzodawca wprowadził szereg zmian w metodologii nauczania matematyki, która obok fizyki stanowi podstawę oferty edukacyjnej placówek. Zmiany te związane są z programem, który musi odpowiadać na potrzeby rynku edukacyjnego w Polsce. Ten zaś co roku ulega małym zmianom.
- Scenariusze naszych zajęć są bardzo pomocne dla dzieci, które mają problemy z matematyką. Stanowią także wyzwanie dla tych, którzy chcą i mogą rozwijać swoje zdolności matematyczne. Od tego roku program wzbogacił się o kolejny stopień, skierowany do dzieci z 4. klasy szkoły podstawowej, opracowany w zgodzie z podstawą programową, jak również wzbogacony o zadania i ćwiczenia konkursowe. Skończyliśmy również prace nad nowymi planszami i grami, które w sposób ciekawy i bezstresowy ćwiczą materiał przerabiany na zajęciach – mówi Joanna Grodecka, franczyzodawca.
Za pełny pakiet franczyzowy umożliwiający prowadzenie zajęć z matematyki zapłacimy 12 tys. zł., otrzymując darmowe szkolenie dla jednego nauczyciela na wszystkich 8 stopniach nauki. Franczyzobiorcy mogą wykupić licencję na naukę samej matematyki bądź fizyki, a także obu tych przedmiotów. W zależności od wybranej licencji koszt przystąpienia do sieci waha się od 2 do 12 tys. zł. Pamiętajmy, że do prowadzenia zajęć nie jest wymagany specjalny lokal.
- W obecnej chwili mamy pięć placówek edukacyjnych. Niedawno uruchomiliśmy franczyzowy punkt w Radomiu. Aktualnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Kalisza, Warszawy i Kielc – wylicza Joanna Grodecka.
Zajęcia prowadzone w szkołach EZO nie zastępują zajęć szkolnych. Praca w małych grupach i właściwy dobór dzieci do tych grup, czego nauczyciele uczą się w czasie szkoleń, pozwalają niektórym dzieciom „wyjść z ukrycia” w czasie zajęć szkolnych. Inne z kolei rozwijają skrzydła w licznych konkursach matematycznych.
- Chcemy pokazać, że nauka matematyki nie musi być mozolna i monotonna. Każdy może dobrze radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, pod warunkiem, że ich podstawy zostaną przekazane w zrozumiały sposób. Uczestnicy zajęć nie tylko poznają teorię, ale również praktykę. Podczas zajęć z fizyki uczą się używać podstawowych narzędzi, przybijać, wiercić, przykręcać, poznając w ten sposób podstawowe prawa i zjawiska fizyczne - przekonuje Grodecka.
W ostatnich latach rozwój prywatnych szkół nauk ścisłych nabrał tempa. Można się spodziewać, że jeszcze przez jakiś czas ten trend pozostanie bez zmian. - Wiedza zebrana w internecie miała zastąpić nauczanie pozalekcyjne dzieci. Nic nie zastąpi jednak nauki zdobywanej przez eksperyment, dyskusję, rozmowę czy ćwiczenia z małą, dobrze zorganizowaną grupą rówieśników – podsumowuje Małgorzata Grabis, autorka programu EZO.
(gum)
ZOBACZ W KATALOGU

























PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

– Popyt na korepetycje nie zwalnia, więc my przyspieszamy. Otwieramy nowe placówki w Polsce i wychodzimy za granicę – mówią Marta Lewandowska i Leszek Lewandowski, właściciele sieci Galileusz.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Justyna Pryszcz zrezygnowała z etatu i w kilka miesięcy uruchomiła szkołę językową La Mancha. Co sprawiło, że się odważyła – i jak wygląda teraz jej życie?
– Dzikie Pląsy to spójna marka, będąca kompleksową odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rodzica – mówi Dorota Kurkowska, dyrektor ds. franczyzy marki Dzikie Pląsy.
Właścicielka Speaky Frog postawiła na własną metodę nauki angielskiego, która uwzględnia potrzeby dzieci z dysleksją, dysgrafią, ADHD i w spektrum autyzmu. Jak jej poszło?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...