W skład pakietu startowego Beauty Style Club wchodzą kosmetyki i urządzenia do zabiegów.
Piątek
10.10.2014
Koncept Beauty Style Club skierowany jest do właścicieli klubów fitness i salonów urody oraz do partnerów, którzy z nimi współpracują.
 

Firma WellStar powstała w 2004 roku. Na początku zajmowała się prowadzeniem sprzedaży bezpośredniej suplementów diety. - Po kilku latach doświadczenie i intuicja utwierdzały nas w przekonaniu, że tradycyjna dystrybucja osiągnęła granice swoich możliwości. Wprawdzie coraz więcej ludzi potrzebowało i potrzebuje dodatkowych źródeł dochodów, ale niewielu jest gotowych zapukać do obcych drzwi i zaproponować kupno swoich produktów. Tak zrodził się pomysł na nową koncepcję sprzedaży, tzw. Social Club Selling. Nowi partnerzy mogli od teraz zaprosić do klubu swoich znajomych, wręczając im voucher na bezpłatny zabieg redukowania zmarszczek lub zbicia wagi. Przeszkoleni liderzy prezentowali produkty. Odbywało się to w miłej i profesjonalnej atmosferze, dzięki czemu w ponad 50 proc. przypadków prowadziło to do udanej sprzedaży – mówi Chritian Wiesner, właściciel firmy WellStar.

Biznes prowadzony pod szyldem Beauty Style Club skierowany jest do osób zainteresowanych prowadzeniem działalności w branży wellnes&beauty. Z oferty mogą skorzystać także przedsiębiorcy prowadzących kluby fitness, salony urody lub solaria oraz do partnerów, którzy z nimi współpracują. Mogą oni zapraszać gości na bezpłatne testy urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała. Na sprzedaży zarabiają bezpośrednio partnerzy jak i właściciele klubów. Partnerzy rozdają vouchery a właściciele klubów sprzedają urządzenia BYAS FaceLifter i BYAS BodyLifter. Urządzenie BYAS Face Lifter służy do pielęgnacji twarzy, usuwania zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowania twarzy i nawilżania skóry, natomiast dzięki BYAS Body Lifter klienci mogą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawić wygląd swojego brzucha, ramion i ud pozbywając się z tych części ciała obwisłej skóry, rozstępów i cellulitu.

Właściciele Beauty Style Club organizują prezentację produktu, która odbywa się według sprawdzonego scenariusza. Uczestnicy spotkań testują za darmo działanie urządzeń i zostają albo klientami albo partnerami. Firma zapewnia odpowiednie szkolenie dla właścicieli klubów i ich partnerów. Inwestycja w biznes polega na wyposażeniu klubu w podstawowe sprzęty związane z organizacją spotkań klubowych. Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 8390 zł, a w skład pakietu startowego wchodzą kosmetyki i urządzenia do zabiegów.

- W klubach BSC nie świadczymy z założenia płatnych usług kosmetycznych natomiast prezentujemy i sprzedajemy je klientom końcowym. Dla porównania koszt jednego zabiegu jonoforezy jonoforezy z użyciem kwasu hialuronowego klinicznej jakości w zwykłym salonie kosmetycznym może wynieść od 200 do 400 zł, porównywalny zabieg Face Lifter kosztuje ok. 7 zł – porównuje ceny Karol Dziwota, executive director.

Pierwszy Beauty Style Club ruszył w styczniu 2013 roku w Berlinie na zapleczu w jednym z butików dla pań. - Przychodziło coraz więcej nowych dystrybutorów, którzy przyprowadzali nowych klientów, wręczając im gratisowe vouchery. Już po kilku dniach klub pękał w szwach. Liczba zamówień rosła lawinowo. W marcu 2013 roku liczba klubów wzrosła do 20 – dodaje Chritian Wiesner.

W ciągu najbliższych 2 lat firma otworzy 20 tys. klubów w całej Europie. W Europie Wschodniej koncentruje się na Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii. Równolegle wchodzi do Norwegiii, Szwecji i Holandii. (dw)


Daniel Wilk
dziennikarz