Franczyzobiorca Indepro Nieruchomości otrzymuje przed rozpoczęciem działalności dokumenty sporządzone przez kancelarie prawne wykorzystywane w relacjach z klientami i personelem: wzorce umów, informatory, załączniki, aneksy, rozliczenia, protokoły, ankiety, pełnomocnictwa, raporty.
Niedziala
22.02.2015
Indepro Nieruchomości chce otworzyć na licencji 100 biur, także w miejscowościach liczących kilka tysięcy mieszkańców.
 

Agencja nieruchomości Indepro funkcjonuje od 2007 roku i ma trzy oddziały własne – w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Od niedawna firma rozwija się w modelu franczyzowym. Pierwsza placówka partnerska ruszyła w styczniu tego roku we Wrocławiu. Indepro nie zamyka się na małe miasta, w tym te liczące kilka tysięcy mieszkańców. 
- Nasz partner otrzymuje sprawdzony model prowadzenia profesjonalnej agencji nieruchomości, dostosowanej do działania w bieżących warunkach rynkowych. Przekazujemy kompletny model zawierający rozwiązania organizacyjne, biznesowe, prawne, marketingowe, szkoleniowe, informatyczne oraz handlowe. Przynależność do naszej sieci ogranicza koszty funkcjonowania - twierdzi Tomasz Gruchała, kierownik rozwoju sieci.

Partnerzy Indepro zarobią głównie na pośrednictwie nieruchomościami, ale mogą również oferować produkty finansowe. Minimalna kwota inwestycji wynosi 20 tys. zł. Zależy ona od wielkości biura, jego lokalizacji oraz liczby pracowników. Firma wymaga lokalu liczącego co najmniej 40 m2 z przynajmniej dwoma osobnymi pomieszczeniami. W przypadku miast powyżej 200 tys. mieszkańców, gdzie docelowo będzie działało większość franczyzobiorców Indepro, optymalny będzie lokal usługowy na parterze lub biuro na piętrze.
- Naszym celem jest pozyskanie partnerów gotowych poprowadzić agencję nieruchomości w każdym mieście w Polsce, nie tylko w miastach wojewódzkich, ale również w miastach powiatowych i miejscowościach gminnych – mówi Tomasz Gruchała. – Jednak właściciel biura w miejscowości o mniejszej liczbie mieszkańców będzie świadczył usługi także na rzecz klientów z okolicznych terenów. Uważamy, że wszędzie tam, gdzie występuje obrót nieruchomościami jest zapotrzebowanie na nasze usługi.

Menedżer zapowiada, że Indepro chce się rozrosnąć do przynajmniej 100 oddziałów w perspektywie kilku lat. Może w tym pomóc fakt, że od początku 2014 roku nie trzeba mieć licencji, żeby działać w tej branży. Jak podaje „Raport o franczyzie w Polsce 2014”, w ubiegłym roku w Polsce działało 18 sieci biur nieruchomości, które skupiały w swoich szeregach blisko 330 placówek.
- Tak mała liczba pokazuje, że jest dużo miejsca do zagospodarowania na rynku. W Warszawie jest ok. 700, a w Krakowie ok. 450 agencji nieruchomości. Do momentu zniesienia obowiązku posiadania licencji w ubiegłym roku zostało wydanych ponad 18 tys. państwowych licencji. W roli właściciela biura nieruchomości najlepiej sprawdzą się osoby z doświadczeniem menedżerskim, niekoniecznie w tej branży, osoby przedsiębiorcze o wysokiej świadomości biznesowej, chcące osobiście zaangażować się w zarządzanie biznesem - wylicza cechy idealnego franczyzobiorcy Tomasz Gruchała.

Rosnąca konkurencja oznacza dla biur nieruchomości konieczność inwestowania w promocję swoich ofert. Indepro Nieruchomości prezentuje swoje nieruchomości na 20 branżowych portalach, dzięki czemu otrzymuje wiele zapytań kierowanych do firmowych doradców. Indepro oferuje wszystkim klientom od 2008 usługę bezprowizyjnej obsługi kupujących, gdzie po dokonaniu transakcji tylko właściciel sprzedający nieruchomość płaci prowizję.
Dominika Pronarska


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017