W Polsce jest potencjał na otwarcie od 60 do 100 myjni tunelowych pod szyldem IMO - twierdzi przedstawiciel firmy IMO Polska.
Czwartek
10.03.2016
Międzynarodowa sieć myjni tunelowych IMO szuka partnerów w Polsce. Przekaże im w zarządzanie działające myjnie.
 

Myjnie ręczne, automatyczne, samoobsługowe, stanowiska z myjkami ciśnieniowymi, odkurzacze na stacjach paliw – miejsc, w których można zadbać o czystość swojego auta, przybywa w szybkim tempie. Polski rynek myjni zyskał niedawno nowego gracza – swoje punkty buduje nad Wisłą międzynarodowa firma IMO, do której należy największa na świecie sieć myjni tunelowych. Przez taką myjnię samochód przejeżdża na taśmie przesuwnej i odbywa kilka etapów mycia. Może być czyszczony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W porównaniu do typowych myjni automatycznych, w których auto stoi w miejscu podczas mycia, myjnie tunelowe charakteryzują się zwiększoną szybkością mycia i przepustowością w stosunku do typowych myjni automatycznych.

Obecnie pod szyldem IMO działa w Polsce sześć myjni. Cztery z  nich – w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Bytomie to jednostki umiejscowione w sąsiedztwie centrów handlowych. Dwie pozostałe – w Siemanowicach Śląskich i Bielsko-Białej działają w lokalizacjach ulicznych.

Polski przedstawiciel IMO poszukuje właścicieli działek, których lokalizacja gwarantowałaby potencjał licznych odwiedzin klientów. Po nawiązaniu współpracy IMO Polska najpierw buduje, a następnie oddaje myjnię do prowadzenia operatorowi.
– Operator może objąć w zarządzanie gotową, działającą myjnię tunelowej. Inwestycja w jej budowę jest całkowicie po naszej stronie. Lokalizacje dobieramy na podstawie badań geolokalizacyjnych, w których bierzemy pod uwagę m.in. liczbę samochodów na danym obszarze i przepustowość ulic – tłumaczy Bartosz Klimek, menedżer krajowy IMO Polska.

Operatorzy nie ponoszą opłaty wstępnej, natomiast wpłacają kaucję. W zależności od lokalizacji jej wysokość waha się w przedziale od 10 do 20 tys. zł. Partnerzy muszą też przeznaczyć kwotę ok. 5 tys. zł na zakup komputera i podstawowego sprzętu biurowego.
– Zapewniamy operatorom bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi myjni oraz kwestii związanych z zarządzaniem i księgowością. Ich rolą jest zatrudnienie i nadzór pracowników odpowiedzialnych za mycie ręczne, a także utrzymanie i konserwacja urządzeń. Przychód operatora to prowizja od obrotów uzyskiwanych przez myjnię, sięgająca od czterech do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Z reguły trzeba poczekać około roku, by myjnia zaczęła przynosi przychody na docelowym poziomie – dodaje Bartosz Klimek.


POPULARNE NA FORUM

Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018
zdobienie szkła

super sprawa, podziwiam pasję i trzymam kciuki za rozwój biznesu.

1 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018