15.03.2006

HRC rozpocznie rockowanie

Działa już na Bali, w Egipcie i w Moskwie. Wkrótce pojawi się również w Polsce. W październiku 2006 r. sieć restauracji Hard Rock Cafe otworzy pierwszy lokal w centrum handlowym Złote Tarasy.

Pierwsza w stolicy restauracja popularnej amerykańskiej sieci HRC będzie liczyć ok. 800 mkw. Wnętrze lokalu będzie nawiązywać do rockowego stylu sieci, która słynie z organizacji koncertów i spotkań ze znanymi muzykami.

Nie zabraknie również pamiątek, które sieć otrzymuje od artystów rockowych. Tajemnicą jest, co znajdzie się w kolekcji stołecznej HRC. Z pewnością zabraknie legendarnej gitary, którą Eric Clapton, jako pierwszy, podarował sieci. Wiadomo jednak, że do Polski trafi kilka z ponad 60 tys. pamiątek po znanych artystach, które obecnie znajdują się w centralnym magazynie w Orlando. Na ścianach warszawskiej Hard Rock Cafe zawisną również prezenty od przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Dodatkowo, działać będzie sklep z gadżetami, m.in. koszulkami promującymi markę sieci, którą w 1971 r. założyli dwaj amerykanie Peter Morton i Isaac Tigret. Pierwsza restauracja HRC powstała w Londynie i zapoczątkowała ekspansję na skalę światową. Do 2006 r. uruchomiono ponad 125 lokali gastronomicznych oraz 13 hoteli i kasyn na całym świecie.