16.02.2007

Za dwa lata - franczyza Costa Coffee

Costa Coffee, sieć barów kawowych otwiera punkty w Polsce. Na razie własne, po dwóch latach - również franczyzowe.

Costa Coffee weszła na polski rynek pod koniec 2006 roku otwierając lokal w Rzeszowie. Firma planuje uruchomić 100 kawiarni w ciągu 5 lat.

- Po dwóch latach naszej działalności w Polsce rozważymy możliwość rozwoju sieci w oparciu o franczyzę - mówi Krzysztof Gryczman, szef rady nadzorczej Ecoffee, masterbiorca Costa Coffee w Polsce.

Biorca licencji zakłada, że kawiarnie sieci Costa Coffee będą otwierane przy głównych ulicach miast oraz w centrach handlowych. Szacowana powierzchnia lokalu to 100-120 m2.

Obecnie Costa Coffee posiada 600 kawiarni i jest jedną z największych sieci kawowych pod względem liczby barów w Europie. 500 punktów działa w Wielkiej Brytanii, pozostałe 100 m.in. w: Irlandii, Emiratach Arabskich, Indiach, Pakistanie, Katarze, Egipcie, Dubaju, Omanie, Syrii, na Cyprze i w Bułgarii.

Jeśli firmie uda się otworzyć 100 nowych punktów, zyska spore udziały na krajowym rynku barów kawowych. Aktualnie w Polsce działa bowiem ponad sto barów kawowych, w tym co siódmy należy do sieci m.in. Nescafe, Mercer's Gourment Coffee, czy Daily Cafe.
(aw)