25.11.2008

Dominium zapowiada ekspansję

Dominium planuje na 2009 rok otwarcie około 20 nowych lokali w Polsce i za granicą.

Znaczna ich część, bo aż osiem, będzie znajdowała się za granicą: w Rumunii, Irlandii, Ukrainie i na Litwie. Spółka kontynuuje podbój rynków zagranicznych - celem są przede wszystkim Europa Środkowo-Wschodnia i Wyspy Brytyjskie. Na pierwsze dwa kwartały przyszłego roku Dominium zaplanowało otwarcie kolejnych restauracji w Bukareszcie oraz Dublinie. Około sześciu kolejnych powstanie w trzecim i czwartym kwartale, m.in. w Wilnie i we Lwowie.

Obecnie Dominium posiada ponad 60 restauracji na terenie całego kraju.

- Od 2003 roku prawie dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę naszych restauracji w kraju. Osiągnęliśmy czterdziestoprocentowy wzrost, dzięki czemu mogliśmy pomyśleć o nowych lokalach nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami - mówi Tomasz Plebaniak, prezes Dominium.

Na 2009 rok Dominium zaplanowało również otwarcie kilkunastu nowych lokali w Polsce. W pierwszym kwartale m.in. w Słupsku, Białymstoku oraz dalszą ekspansję w aglomeracji warszawskiej, a pomiędzy drugim i czwartym kwartałem m.in. w Kłodzku, Bielsku Białej, Zamościu, Tarnowie, Kaliszu.

- Poza placówkami w największych miastach, przybędzie nam jeszcze sześć, siedem lokali w mniejszych miejscowościach - mówi Tomasz Plebaniak.

Obecnie Dominium posiada ponad 60 restauracji na terenie całego kraju. Najwięcej w województwie mazowieckim, małopolskim i na Śląsku, stąd w planach pojawiły się zupełnie nowe kierunki. Wraz z rozwojem sieci lokali, Dominium poszerza także swoją ofertę produktową, wprowadzając do menu nowe pozycje z kuchni włoskiej, np. dania z łososia norweskiego.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora