12.06.2009

Espressamente Illy czeka na lepsze czasy

Firma North Coast, importer wysokogatunkowych włoskich produktów spożywczych, zawiesiła projekt rozwoju kawiarni Espressamente Illy.

Espressamente Illy, to nowoczesne włoskie kawiarnie. Oprócz części restauracyjnej znajdują się w nich również delikatesy z akcesoriami do kawy. Na świecie istnieje już ponad 250 barów tej sieci.

W 22 krajach, na pięciu kontynentach istnieje ponad 250 kawiarni Espressamente Illy.

Kawiarnie ze znakiem Espressamente Illy można znaleźć w 22 krajach, na pięciu kontynentach. Od pół roku w Warszawie działa pierwszy w Polsce lokal, gdzie można napić się kawy Illy. Prace nad kolejnym, mieszczącym się w Krakowie, są już na ukończeniu.

Obie placówki miały być lokalami wzorcowymi dla potencjalnych franczyzobiorców, jednak w najbliższym czasie North Coast, dystrybutor tej marki w Polsce, nie przewiduje dalszego jej rozwoju. Głównym powodem jest niestabilna sytuacja makroekonomiczna oraz rozpoczęte inwestycje. W bieżącym roku North Coast chce zakończyć przedłużającą się modernizację zakładu mleczarskiego w Rzepinie, która pochłonęła już ponad 20 mln. zł. Rozwój sieci Espressamente Illy schodzi więc na dalszy plan. Zarząd spółki zaznacza jednak, że nie rezygnuje z projektu a jedynie przesuwa go w czasie.

(mak)