28.09.2010

Leśne Runo na sprzedaż

Sieć przydrożnych restauracji niebawem zmieni właściciela.

Leśne Runo to sieć restauracji przydrożnych z polską kuchnią, które zlokalizowane są przy stacjach paliw największych koncernów w kraju. Operatorem sieci jest Towarzystwo Przyjaciół Polskiej Kuchni należące do Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki. Leśne Runo działa już od 10 lat i otworzyło przez ten czas 15 placówek, z których cztery prowadzone są przez franczyzobiorców.

Wnętrze restauracji Leśne Runo, na pierwszym planie kosz z jabłkami.

Restauracje Leśnego Runa mieszczą się w pobliżu stacji paliw zlokalizowanych przy najbardziej uczęszczanych trasach.

- Lesne Runo zostanie sprzedane ze względu na zmianę polityki Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki. Chcemy teraz skoncentrować nasze działania biznesowe wyłącznie na szkoleniach i usługach konsultingowych – mówi Andrzej Saja, Prezes PART.

Przetarg obejmuje 3,1 mln akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego TPPK. Regulamin przetargu wyklucza możliwość częściowej sprzedaży pakietu akcji. Minimalna cena zakupu wynosi 2,5 mln zł, co daje wartość 0,81 zł za jedną akcję. Oferty można składać od 4 do 18 października br.

Nie wiadomo jeszcze, jaki los spotka franczyzobiorców sieci. Na początek przejdą wraz z restauracjami własnymi pod zarząd nowego właściciela, który zadecyduje o ich przyszłości.

(mak)