04.01.2011

Rok na piątkę

Ubiegły rok United Chicken zakończył z pięcioma restauracjami, w styczniu dołączy do nich kolejna.

Miniony rok upłynął w United Chicken pod znakiem otwarć. W listopadzie i grudniu zostały uruchomione kolejne placówki i na koniec 2010 roku sieć United Chicken liczyła pięć restauracji. Ten rok również rozpocznie się od otwarcia - nowa restauracja ruszy 8 stycznia.
- Bardzo intensywnie pracujemy nad otwarciami nowych restauracji. Pod koniec minionego roku udało nam się uruchomić dwie nowe restauracje. W połowie listopada ruszył United Chicken w galerii handlowej Agora w Bytomiu, a pod koniec miesiąca otworzyliśmy restaurację we Wrześni - mówi Aleksander Doktór z firmy United Chicken. - Trwają również ostatnie prace wykończeniowe w restauracji w Lesznie, która zostanie otwarta 8 stycznia. Nowy lokal to restauracja typu drive in przystosowana do obsługi zmotoryzowanych gości. Zlokalizowana przy stacji Lotos dwupoziomowa restauracja oferuje blisko 140 miejsc siedzących.

Restauracja United Chicken w Lesznie.

Nowa placówka United Chicken w Lesznie.

Inwestycję we własną restaurację United Chicken można zacząć dysponując co najmniej 400 tys. zł. W takiej kwocie powinny zamknąć się koszty przygotowania lokalu. Oczywiście wysokość inwestycji zależy od lokalizacji, stanu technicznego pomieszczeń oraz oferowanych produktów. Firma pomaga potencjalnym partnerom znaleźć najlepszą lokalizację, a później określić możliwości jej przystosowania do wymogów sieci.

- Jeżeli nasz partner stara się o miejsce w centrum handlowym lub galerii służymy mu naszym doświadczeniem i wsparciem merytorycznym podczas negocjacji - mówi Doktór. - Wspieramy naszych partnerów w całym procesie inwestycji oraz organizacji: pomagamy w procesie projektowania restauracji, dostarczamy cały sprzęt oraz wyposażenie dodatkowe, pomagamy w rekrutacji personelu, szkolimy managerów oraz pracowników szeregowych, uczymy jak zarządzać restauracją, tworzymy plan promocji otwarcia. Wiemy, że sukces naszego partnera to także nasz sukces i zdajemy sobie sprawę, że tworząc system franczyzowy musimy z naszymi partnerami współpracować jak jeden organizm, stąd tak duże zaangażowanie ze strony United Chicken.

Operatorem sieci United Chicken jest firma Lorien Foodservice, która od 15 lat dostarcza rozwiązania w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków, projektowania i wyposażenia obiektów gastronomicznych.

(mak)