22.08.2011

Ciastko na deszczowy dzień

Popyt na słodycze rośnie, gdy za oknem pada - twierdzą przedstawiciele cukierni T.Deker. Firma chce więc wykorzystać jesienną aurę i otworzyć cztery nowe placówki.

Cukiernie T.Deker skupiają dziś trzy jednostki własne, siedem franczyzowych oraz 10 partnerskich. W najbliższym roku sieć ma się powiększyć o cztery nowe punkty. T.Deker poszukuje partnerów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, a także za granicą. Nowy zakład, do którego firma przeniosła niedawno produkcję, stwarza większe możliwości rozwoju i poszerzenia oferty.

Cukiernio-kawiarnia T.Deker.

Tomasz Deker, założyciel firmy, praktykował m.in w ośrodku szkoleniowym dla cukierników Profesional w Poznaniu, gdzie ukończył kurs rzeźby w czekoladzie w stylu angielskim oraz nowoczesnej dekoracji. Szkolił się także w Belgijskiej Akademii czekolady Barry Callebaut w Wieze oraz w szkole Lenotre koło Paryża.

Podstawowe wymagania sieci wobec przedsiębiorców chcących podjąć współpracę to: lokal użytkowy o powierzchni min. 40 m2 oraz odpowiedni kapitał. Inwestycję w całości musi sfinansować biorca licencji, a minimalna jej wysokość to 150 tys. zł. Własne zaplecze lokalowe jest olbrzymim wsparciem przy otwieraniu własnej cukierni. Atutem jest również doświadczenie biznesowe, które weryfikuje marzeniaZ o szybkim sukcesie w nowym rejonie dystrybucji.

Franczyzodawca zapewnia pełne wsparcie w zakresie doradztwa prawnego oraz negocjacji umów z najemcami. W pakiecie franczyzowym zostają przekazane także materiały i procedury obowiązujące franczyzobiorców sieci T.Deker.

- Z naszych obserwacji wynika, że pogoda wpływa na konsumpcje słodyczy. Widać to po rosnącej liczbie gości, którzy odwiedzają nasze cukiernie w deszczowe dni - tłumaczy Agnieszka Buniek, współwłaścicielka T.Deker Patissier & Chocolatier s.c. - Kolejnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na popyt na słodkości, są zmiany upodobań konsumenta i sposób korzystania z centrów handlowych, gdzie klienci coraz chętniej spędzają wolny czas z rodziną przy kawie i ciastku.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora