17.05.2012

Chłopskie Jadło w wersji all inclusive

Spółka Sfinks chce podkręcić wyniki swojej sieci poprzez zmianę wystroju lokali.

- Już niebawem nasi klienci będą mogli zobaczyć restauracje Chłopskie Jadło w najnowszej odsłonie – zapowiada Sylwester Cacek, właściciel spółki Sfinks Polska, operatora sieci. - Oprócz nowych szyldów i innych elementów graficznych odświeżony zostanie także wystrój lokali oraz wprowadzona nowa karta dań. Chcemy zaproponować tradycyjną domową kuchnię w lżejszej postaci, serwowaną we wnętrzach, które w bardziej nowoczesny sposób nawiązują do polskich motywów ludowych.

Wnętrze restauracji Chłopskie Jadło

Sfinks Polska zarządza 107 restauracjami, z czego 8 działa pod szyldem Chłopskiego Jadła.

Spośród zarządzanych przez Sfinksa sieci to właśnie Chłopskie Jadło jako jedyne nie zanotowało w wzrostu przychodów ze sprzedaży w pierwszym kwartale 2012 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż w lokalach Sphinxa i WOOK rosła odpowiednio w tempie 1,5 proc. i 8,7 proc. Od stycznia do marca operator zanotował stratę netto na poziomie 3,3 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 41,02 mln zł.

- Należy pamiętać, że pierwszy kwartał jest zazwyczaj trudniejszym sprzedażowo okresem w roku dla gastronomii niż pozostałe miesiące. Chociażby ze względu na pogodę, która nie sprzyja częstym wyjściom do restauracji – tłumaczy Sylwester Cacek. - Nasze sieci z kwartału na kwartał notują coraz lepsze wyniki na sprzedaży, co świadczy o trwałej poprawie biznesu na poziomie bieżącej działalności restauracji. Te pozytywne efekty w ostatnich miesiącach były dodatkowo napędzane przez działania marketingowe, co jednak oznaczało równocześnie wyższe wydatki rzutujące na koszty ogólnego zarządu. Oprócz tego najbardziej znaczącym obciążeniem naszych wyników są koszty finansowe, czyli zobowiązania wobec banków, które pochłaniają pozytywne efekty operacyjne wypracowane przez sieci.

Oprócz zmian w Chłopskim Jadle, Sfinks planuje też na czas EURO 2012 zmodyfikować menu w placówkach Sphinx. Twarzą marki został ostatnio były bramkarz reprezentacji Polski, Radosław Majdan. Jeszcze w tym roku sieć ma powiększyć się o cztery nowe lokale.

(gum)