Pomysłu na biznes szukaj w Katowicach
Katowice na dwa dni stały się stolicą polskiej franczyzy. Stolica Górnego Śląska po raz drugi gościła regionalne targi Pomysł na firmę. Jeszcze w sobotę poszukiwacze biznesowych inspiracji mogli zapoznać się z ofertą blisko 70 dawców licencji. Dla właścicieli marek sieciowych była to zaś świetna okazja, by zaprezentować swój biznesowy koncept i szansa na poznanie przyszłych partnerów. Najbliższe targi franczyzy odbędą się w październiku, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
– Zainteresowanie naszą franczyzą przeszło nasze oczekiwania. Odbyliśmy wiele rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami i myślę, że cześć z tych kontaktów zaowocuje współpracą w niedalekiej przyszłości – mówi Dawid Płuciennik, franczyzodawca marki Pierrot.
:
Katowickie targi przyciągają odwiedzających nie tylko z lokalnego rynku, ale też spoza Górnego Śląska. Z roku na rok rośnie liczba gości, którzy na targi przychodzą z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami wobec biznesu na licencji.
Katowickie targi przyciągają odwiedzających nie tylko z lokalnego rynku, ale też spoza Górnego Śląska. Z roku na rok rośnie liczba gości, którzy na targi przychodzą z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami wobec biznesu na licencji.
– O własnym biznesie we franczyzie myślę już od dłuższego czasu, zdecydowałem, że chcę otworzyć restaurację. Przejrzałem listę wystawców i na targi przyszedłem, żeby porozmawiać o szczegółach współpracy z wybranymi franczyzodawcami – mówi Piotr Dębowski, odwiedzający z Gliwic.
:
Jedną z najliczniej reprezentowanych branż podczas regionalnych targów Pomysł na firmę jest gastronomia.
– Na pierwsze targi Pomysł na firmę pojechaliśmy z ciekawości – mówi Artur Kołecki, dyrektor ds. rozwoju Yasumi. – Okazały się one bardzo owocne, poznaliśmy tam naszych franczyzobiorców. Dwie nowe placówki, które są owocem tych targów już funkcjonują, spodziewamy się jeszcze otwarcia dwóch kolejnych.
Podczas indywidualnych rozmów na stoiskach kandydaci na franczyzobiorców dowiedzą się co zapewniło sukces rynkowy oferowanego konceptu.
Targi "Pomysł na firmę" są również idealnym miejscem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają zgłębiać tajniki rynku franczyzy. Swoją wiedzę na ten temat można pogłębić uczestnicząc w wykładach na forum szkoleniowym. Wśród prelegentów są franczyzodawcy, eksperci firmy doradczej PROFIT system i Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Wykłady poświęcone były m.in. biznesplanowi franczyzowej firmy, aktualnym trendom i modom w licencyjnym biznesie, a także zagadnieniom związanym z poczukiwaniem odpowiedniej lokalizacji dla własnej firmy. Na targach pojawił się również gość specjalny – Marcin Hakiel, właściciel szkół tańca "Hakiel Akademia Tańca" i zawodowy tancerz, który opowiedział o swoich biznesowych doświadczeniach.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Żabka kontynuuje program dla początkujących przedsiębiorców „Bezpieczny start”. Dzięki inicjatywie sieci, ponad 50 osób otworzyło swój sklep. W tym roku liczba jego uczestników będzie jeszcze większa.
Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Oto kilka pomysłów ze świata franczyzy.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O wygodę i dyskrecję najłatwiej na własnym podwórku. Dlatego Laser On The Way szybko zyskuje zwolenników. Na czym polega ten koncept?
Zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów to praca, przy której trzeba się napocić, ale nagrodą są wysokie marże. Jak wejść w ten biznes?
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...