Wybierz pomysł, zrób biznes
Trzecie regionalne targi franczyzy w Katowicach dobiegły końca. Przez dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odwiedzający mieli okazję, by spotkać franczyzodawców, a także dowiedzieć się więcej o samej franczyzie. Katowickie targi przyciągają odwiedzających nie tylko z lokalnego rynku, ale też spoza Górnego Śląska.
– Od kilku miesięcy rozważam otwarcie własnej firmy na licencji. Pomyślałem sobie, że wizyta na katowickich targach pozwoli mi bliżej zapoznać się z ofertami franczyzodawców. Wybór jest całkiem spory. Jestem już po pierwszych rozmowach i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się przejść na swoje – mówi Marek Kluska, odwiedzający, który na targi przyjechał z Rybnika.
Dla poszukiwaczy pomysłów na biznes targi są szansą na znalezienie franczyzowych inspiracji, dla franczyzodawców prezentujących swoje koncepty stanowią natomiast możliwość nawiązania kontaktu z franczyzobiorcami. Wystawcy przyznają, że wiele spośród rozmów przeprowadzonych w trakcie imprezy owocuje trwałą współpracą.
– To nasza pierwsza wizyta na targach, ale już widzimy, że nasza obecność tutaj przyniesie korzyści. Około połowa odwiedzających nasze stoisko to osoby z konkretnymi oczekiwaniami, co do swojej przyszłości w biznesie. Myślę, że kolejna połowa z tych kontaktów przełoży się na podpisane umowy franczyzy – szacuje Marek Łabuz, dyrektor ds. rozwoju rynku sieci sklepów monopolowych Al. Capone.
– Od lat jesteśmy obecni na targach franczyzy, zarówno w Warszawie, jak i Katowicach. Dla franczyzodawców jest to miejsce, w którym po prostu trzeba być, jeśli poważnie myśli się o pozyskiwaniu franczyzobiorców – dodaje Leszek Nowak, menedżer ds. franczyzy Telepizzy.
Podobnie jak w ubiegłych latach, targom towarzyszyło forum edukacyjne. Wśród prelegentów byli franczyzodawcy, eksperci firmy doradczej PROFIT system i Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Wykłady poświęcone były m.in. biznesplanowi franczyzowej firmy, aktualnym trendom i modom w licencyjnym biznesie, a także zagadnieniom związanym z poszukiwaniem odpowiedniej lokalizacji dla własnej firmy.
Tradycyjnie jedną z najliczniej reprezentowanych branż na targach była gastronomia (Bafra Kebab, Biesiadowo, Coffeloffee, Crazy Piramid Pizza, Kołacz na Okrągło, Pierogarnia, Telepizza, Western Chicken, Western Tortilla, etc.) w tym marki lodowe (Lody Bonano, Lody Mangatto, Lodolandia, U Lodziarzy). Obecne były również koncepty spożywczo-przemysłowe (m.in. Carrefour, Al.Capone), kosmetyczne (Yasumi), kurierskie (Epaka, Kurier BTL, Ship Center) modowe (Zippedy) i wiele innych.
Honorowy patronat nad targami Pomysł na Firmę objęli: prezydent Katowic i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Organizatorem targów jest PROFIT system, który od 16 lat organizuje Targi Franczyza w Warszawie, obecnie drugą co do wielkości europejską imprezę targową poświęconą franczyzie.
Kolejne targi franczyzy odbędą się 18-20 października 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


ZOBACZ W KATALOGU


























PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Spożycie alkoholu w Polsce rośnie rok do roku. Wygląda na to, że sklepom monopolowym nie powinno brakować klientów. Jak otworzyć taki biznes?
Żabka ma 8 tys. franczyzobiorców, Telepizza ruszyła z modelem ajencyjnym, a Sfinks chwali się sprzedażą. Przegląd tygodnia 4-11 marca.
– Franczyza zabezpiecza przed porażką i utratą zainwestowanych pieniędzy – mówi Kamil Pękała, franczyzobiorca sieci Lodolandia.
Franczyzodawca przygotował program dodatkowego wsparcia dla osób, które do końca marca zdecydują się przystąpić do sieci.
Wartość rynku lodowego w Polsce wynosi 3,5 mld zł i ciągle rośnie. To dobra wiadomość dla osób, które rozważają biznes lodowy na licencji. Z kim można podjąć współpracę?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w marcowym wydaniu magazynu.
Od początku roku w ramach współpracy z siecią Żabka swoje biznesy otworzyło kilkuset nowych franczyzobiorców.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Generali Polska ma obecnie ponad 300 placówek partnerskich. W ciągu roku otwiera zwykle ponad 50 biur.
Na pewno taki, w którym franczyzobiorcy mogą liczyć na solidne wsparcie franczyzodawcy. Przedstawiamy kilkadziesiąt konceptów franczyzowych, w których inwestycję warto rozważyć w 2023 roku.
POPULARNE NA FORUM
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy
Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami
Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...
Nowe sądy tylko dla franczyzy?
No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...
Społeczność Franchising.pl
MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad
a POF ma jakieś zasady?
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin
Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...