Wybierz pomysł, zrób biznes
Trzecie regionalne targi franczyzy w Katowicach dobiegły końca. Przez dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odwiedzający mieli okazję, by spotkać franczyzodawców, a także dowiedzieć się więcej o samej franczyzie. Katowickie targi przyciągają odwiedzających nie tylko z lokalnego rynku, ale też spoza Górnego Śląska.
– Od kilku miesięcy rozważam otwarcie własnej firmy na licencji. Pomyślałem sobie, że wizyta na katowickich targach pozwoli mi bliżej zapoznać się z ofertami franczyzodawców. Wybór jest całkiem spory. Jestem już po pierwszych rozmowach i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się przejść na swoje – mówi Marek Kluska, odwiedzający, który na targi przyjechał z Rybnika.
Dla poszukiwaczy pomysłów na biznes targi są szansą na znalezienie franczyzowych inspiracji, dla franczyzodawców prezentujących swoje koncepty stanowią natomiast możliwość nawiązania kontaktu z franczyzobiorcami. Wystawcy przyznają, że wiele spośród rozmów przeprowadzonych w trakcie imprezy owocuje trwałą współpracą.
– To nasza pierwsza wizyta na targach, ale już widzimy, że nasza obecność tutaj przyniesie korzyści. Około połowa odwiedzających nasze stoisko to osoby z konkretnymi oczekiwaniami, co do swojej przyszłości w biznesie. Myślę, że kolejna połowa z tych kontaktów przełoży się na podpisane umowy franczyzy – szacuje Marek Łabuz, dyrektor ds. rozwoju rynku sieci sklepów monopolowych Al. Capone.
– Od lat jesteśmy obecni na targach franczyzy, zarówno w Warszawie, jak i Katowicach. Dla franczyzodawców jest to miejsce, w którym po prostu trzeba być, jeśli poważnie myśli się o pozyskiwaniu franczyzobiorców – dodaje Leszek Nowak, menedżer ds. franczyzy Telepizzy.
Podobnie jak w ubiegłych latach, targom towarzyszyło forum edukacyjne. Wśród prelegentów byli franczyzodawcy, eksperci firmy doradczej PROFIT system i Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Wykłady poświęcone były m.in. biznesplanowi franczyzowej firmy, aktualnym trendom i modom w licencyjnym biznesie, a także zagadnieniom związanym z poszukiwaniem odpowiedniej lokalizacji dla własnej firmy.
Tradycyjnie jedną z najliczniej reprezentowanych branż na targach była gastronomia (Bafra Kebab, Biesiadowo, Coffeloffee, Crazy Piramid Pizza, Kołacz na Okrągło, Pierogarnia, Telepizza, Western Chicken, Western Tortilla, etc.) w tym marki lodowe (Lody Bonano, Lody Mangatto, Lodolandia, U Lodziarzy). Obecne były również koncepty spożywczo-przemysłowe (m.in. Carrefour, Al.Capone), kosmetyczne (Yasumi), kurierskie (Epaka, Kurier BTL, Ship Center) modowe (Zippedy) i wiele innych.
Honorowy patronat nad targami Pomysł na Firmę objęli: prezydent Katowic i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Organizatorem targów jest PROFIT system, który od 16 lat organizuje Targi Franczyza w Warszawie, obecnie drugą co do wielkości europejską imprezę targową poświęconą franczyzie.
Kolejne targi franczyzy odbędą się 18-20 października 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


ZOBACZ W KATALOGU
































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Żabka stawia na rozwój w mniejszych miejscowościach i otwiera swój siedmiotysięczny sklep.
Pandemia kiedyś się skończy, czego wszyscy nie możemy się już doczekać. Jaki biznes wybrać na postpandemiczne czasy?
New Work startuje z franczyzą, DOZ planuje przejęcia, a Quiosque potrzebuje pomocy. Przegląd tygodnia 14-20 stycznia 2021 roku.
Joanna Tabisz zainwestowała w pierwszy sklep pod szyldem Al. Capone tuż przed pandemią, a drugi otworzyła w jej trakcie. Czy udało jej się zarobić?
W jaki biznes zainwestować, żeby zwiększyć swoje szanse na godziwe zyski? Oto nasze podpowiedzi.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

W nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, w jaki biznes zainwestować, żeby zwiększyć swoje szanse na godziwe zyski.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wzory umów
Własna pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Warto jednak zajmować się produkcją pieczarek w większej liczbie pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
– Klienci wolą dziś robić zakupy lokalnie, w polskich firmach. A my jesteśmy firmą opartą w 100 proc. na rodzimym kapitale – mówi Piotr Langierowicz z Majster Budowlane ABC.
POPULARNE NA FORUM
Księgowość na własny rachunek
Do rozliczeń firmy korzystam z taxeon - wg mnie najprostszy program do rozliczania działalności i wszystko za 19 pln :) polecam
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Cześć! Piszę mgr o franczyzie bankowej i niestety brakuję mi materiałów :( Ktoś poratuje ?
Wolność kocham i rozumiem
Panie rzeczniku , chyba powinien Pan już przejść na zasłużoną emeryturę.
Franczyzobiorcy zabki
Witam, jestem studentką FIR i proszę o wypełnienie ankiety na temat "franczyza jako źródła finansowania przedsiębiorstwa". Link...
Klient może spać spokojnie
czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości
Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej
Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...