Agent szuka klienta / Agent zajmuje się szukaniem i pozyskiwaniem klientów. Powinien rozpoznać ich potrzeby, przygotować zamówienie i podpisać umowę. Weryfikacją zamówienia, przygotowaniem projektu technicznego, jego realizacją i montażem urządzeń zajmie się już centrala firmy.
Poniedziałek
26.11.2018
Rem Energy szuka partnerów, którzy zajmą się sprzedażą ekologicznych urządzeń grzewczych i paneli słonecznych. Kusi obietnicą dużych zarobków.
 

Wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, walka ze smogiem powodują, że Polacy coraz częściej zerkają na odnawialne źródła energii i ekologiczne rozwiązania grzewcze. A właśnie w tej branży działa firma Rem Energy, specjalizująca się w sprzedaży pomp ciepła, ekologicznych kotłów c.o oraz paneli fotowoltaicznych. Marka buduje właśnie sieć przedstawicieli handlowych, którzy zajmą się bezpośrednią sprzedażą jej produktów. Oferuje dwie możliwości współpracy.
– Po pierwsze poszukujemy agentów – mówi Adrian Szymborski, przedstawiciel franczyzodawcy Rem Energy. – Moga nimi zostać osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i pracujące jako przedstawiciele handlowi. Nasz produkt może być kolejnym w ich puli, oczywiście pod warunkiem, że nie pracują dla naszej bezpośredniej konkurencji.

Agent zajmuje się szukaniem i pozyskiwaniem klientów. Powinien rozpoznać ich potrzeby, przygotować zamówienie i podpisać umowę. Weryfikacją zamówienia, przygotowaniem projektu technicznego, jego realizacją i montażem urządzeń zajmie się już centrala firmy.
– Nasza branża wydaje się trudna, ale naprawdę aż tak trudna nie jest – przekonuje Adrian Szymborski. – Szkolimy naszych agentów w takim zakresie, który wystarczy im do pracy z klientami. Jeśli natomiast zdarzy się, że klient będzie oczekiwał więcej informacji, agent zawsze może go telefonicznie połączyć z naszymi specjalistami.

Agenci pokrywają koszt dwudniowego szkolenia, na co muszą przeznaczyć do 500 zł. Zarabiają na prowizji od podpisanych umów.
– Średnie wynagrodzenie zaczyna się od 5 tys. zł miesięcznie – zapewnia Adrian Szymborski. – Ale mamy rekordzistów, którzy potrafią miesięcznie podpisać 10-14 umów i zarobić kilknanaście tys. zł.
Aby ułatwić agentom wejście w rynek franczyzodawca organizuje na terenie ich działania spotkania informacyjne z mieszkańcami. Handlowcy korzystają też ze wsparcia call center, które również umawia spotkania z klientami.

Partnerski układ

Drugą możliwością nawiązania wspólpracy jest zostanie partnerem Rem Energy. Partnerzy przechodzą dłuższe szkolenia i mają większy zakres obowiązków. Prowadzą biuro i rekrutują handlowców, organizują dla nich szkolenia, koordynują ich pracę, weryfikują zebrane zamówienia pod względem technicznym – czyli czy np. zamówiona liczba paneli słonecznych zmieści się na dachu klienta.
– Partnerami mogą zostać osoby, które np. już mają zespół handlowców, zajmujący się sprzedażą chociażby internetu, czy telewizji kablowej, a współpracując z nami poszerzają swój zakres usług i zwiększają możliwości zarobku – mówi Adrian Szymborski. – Ich przewagą jest fakt, że już mają biuro, które partner powinien prowadzić.

Partnerzy mogą, ale nie muszą zainwestować w ekspozycję produktów, których sprzedażą się zajmą. Franczyzodawca szacuje, że koszt uruchomienia partnerskiego punktu zawiera się w kwocie od 5 do 20 tys. zł. Partnerzy także zarabiają na prowizji, wyższej od agentów.
– W latach 2012-16, gdy można było uzyskać dofinansowanie do kolektorów słonecznych, sprzedaż była bardzo wysoka. Gdy dofinansowania się skończyły obroty spadły, ale teraz branża znów jest na fali wznoszącej – przekonuje Adrian Szymborski. – Z rządowego programu „Czyste powietrze” można uzyskać do 90 proc. dofinansowania na wymianę starych kotłów c.o. na ekologiczne. Wiele osób chce z tego skorzystać. Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to mamy atrakcyjny system abonamentowy sprzedaży, który nie wymaga od klienta wpłaty całej kwoty za zakup od razu na początku, ale rozkłada ją niejako na raty, na kilka lat. Dlatego jestem pewien, że w naszej branży w najbliższych latach naprawdę można liczyć na dobre dochody.
W tej chwili Rem Energy ma dwa biura własne oraz trzy franczyzowe. W sumie pracuje w nich blisko 50 handlowców.


Partner może więcej / Drugą możliwością nawiązania współpracy jest zostanie partnerem Rem Energy. Partnerzy przechodzą dłuższe szkolenia i mają większy zakres obowiązków, więcej też zarabiają.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019