Top Secret Salon / Sieć sklepów Top Secret w Polsce w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku zanotowała wzrost obrotów o 9 mln zł.
Wtorek
04.12.2018
Bogatsza oferta asortymentu Top Secret przełożyła się na wiekszą sprzedaż. Firma osiągnęła wynik lepszy niż w poprzednim roku.
 

Sieć w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku wypracowała 1,8 mln zł zysku operacyjnego, przy obrotach na poziomie 173,2 mln zł. Pozytywne zmiany są przede wszystkim pochodną coraz lepszej oferty asortymentowej, która przełożyła się na większą sprzedaż towarów z nowej kolekcji, a co za tym idzie na uzyskanie wyższych marż. Poprawa wyników w minionym okresie została osiągnięta mimo anomalii pogodowych. W drugiej połowie lutego i w marcu mieliśmy do czynienia ze znacznym ochłodzeniem, które nie motywowało klientów do zakupu odzieży wiosennej. Z kolei długie lato z bardzo ciepłym wrześniem przyczyniło się do braku popytu na towary jesienne. Pokazuje to, że pod względem struktury ofert mamy nadal potencjał w zakresie lepszego przygotowania się do okresów przejściowych i w dalszej optymalizacji marży oraz poprawy wyników  powiedział Bogusz Kruszyński, prezes Redan SA.

Spadek sprzedaży

Sprzedaży nie sprzyjało także wprowadzenie ograniczenia handlu w niedzielę. –  Wiele branż ucierpiało przez wprowadzenie niehandlowych niedziel. Ale negatywne tendencje sprzedaży widać nie tylko w tym dniu. W mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma dużych galerii handlowych, da się zauważyć spadek sprzedaży także w soboty. Mieszkańcy wybierają się wtedy na zakupy do większych miast i większych galerii. Sklepy franczyzowe otwierane są najczęściej w miastach liczących ok. 20 tys. mieszkańców. To gwarantuje zminimalizowanie ryzyka nierentowności salonu dodaje Kruszyński. 

Obecnie sieć sklepów Top Secret liczy w Polsce 235 placówek (w tym 29 własnych). Zamknięte zostały cztery sklepy franczyzowe. Prezes spółki Redan zapowiedział, że w przyszłym roku liczba sklepów – własnych i franczyzowych – powinna wzrosnąć o 20. Szacunkowe koszty inwestycji w sklep wahają się między 1,2 tys. a 2 tys. zł netto za 1 m2, w zależności od stanu pomieszczeń oraz lokalizacji.

W ramach modelu franczyzowego, franczyzobiorcy zapewniona jest pomoc wykwalifikowanej kadry pracowników Top Secret w bieżącym zarządzaniu sklepem, w tym m.in.: stałe wsparcie trenerów biznesu, pomoc Visual Merchandisingu (aranżacja witryn oraz rozmieszczenie kolekcji i materiałów reklamowych w sklepie), bieżąca opiekę centrali i pomoc w dopasowaniu towaru do wielkości placówki, organizowanie kampanii reklamowych i okazjonalnych akcji marketingowych, wspieranie akcji reklamowych organizowanych przez franczyzobiorców na rynkach lokalnych. 

W tym roku sieć odnotowała większe przychody ze sprzedaży o 9 mln zł. Marka rozwinęła segment e-commerce, co według prezesa Redan miało spory wpływ na  ten wyniki. Sprzedaż nowej kolekcji poszerzonej o wzory dostępne wyłącznie on-line okazały się strzałem w dziesiątkę. Niestety działalność na rynku zagranicznym nie wypadła już tak dobrze. Na Ukrainie i w Rosji obroty zmniejszyły się o 13 proc.. 


Asortyment Top Secret / Top Secret łączy klasykę z nowoczesnością.

POPULARNE NA FORUM

Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

32 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019