Oferta salonu / Masażystki z Bali oferują ponad 16 technik masażu, wśród których jest m.in. masaż balijski, tajski, ajurwedyjski, lomi lomi, leczniczy, sportowy, relaksacyjny, czy refleksoterapia.
Niedziela
31.03.2019
– Pół roku wystarczy, żeby inwestycja w nasz salon się zwróciła. To zasługa masażystek z Bali, które przyciągają klientów – opowiada Radosław Buchalski, założyciel Orient Massage.
 

Skąd pomysł na tego typu salony masażu w Polsce?
Masażystki z Bali uważane są za najlepsze terapeutki na świecie. Ponadto stosowane tam techniki masażu czerpią z mądrości setek lat medycyny wschodu. Dotychczas w Polsce nie było salonów masażu, które bezpośrednio nawiązywałyby do tej tradycji. My poszliśmy o krok dalej i zatrudniamy Balijki – certyfikowane terapeutki z Bali.

Na czym polega ich przewaga nad innymi certyfikowanymi masażystami z Polski?
Masażystki z Bali oferują ponad 16 technik masażu, wśród których jest m.in. masaż balijski, tajski, ajurwedyjski, lomi lomi, leczniczy, sportowy, relaksacyjny, czy refleksoterapia. W salonach Orient Massage do wykonywania zabiegów stosuje się wyłącznie naturalne kosmetyki oraz naturalne terapie. Oferta obejmuje masaże, rytuały oraz unikatową kompozycję zabiegów w ramach holistycznego podejścia do zdrowia. Wszystkie masaże, rytuały oraz zabiegi w salonach skoncentrowane są na trzech wartościach tj. piękno, zdrowie, harmonia. Wartości te są podstawą filozofii wschodu, która łączy strefę fizyczną i psychiczną człowieka. Obie płaszczyzny życia są tak samo ważne.

Jak dobieracie personel?
Rekrutujemy masażystki bezpośrednio na Bali. Wybieramy masażystki tylko z udokumentowaną wiedzą i świadectwem ukończenia wyspecjalizowanych szkół. Nasz personel to osoby wykształcone z gruntowną wiedzą z zakresu anatomii człowieka i różnych technik masażu. Firma zajmuje się kompleksowo całym procesem rekrutacji masażystek z Bali, pozwoleniem na pracę w Polsce, przelotem, ZUS-em, podatkami. Nasi licencjobiorcy mają więc zapewniony personel świadczący masaże na najwyższym światowym poziomie.

Jak wygląda współpraca franczyzowa i ile wynoszą koszty inwestycji?
Proponujemy trzy różne formy działalności biznesowej dopasowane do potrzeb franczyzobiorcy i możliwości finansowych. Wśród nich jest salon masażu, biowitalne spa lub rozszerzenie dotychczasowej działalności o pokój masażu. Koszt inwestycji w salon masażu zaczyna się już od 59 tys. zł. Kwota obejmuje opłatę franczyzową (28 tys. zł), zakup kosmetyków do sprzedaży (8 tys. zł), aranżacja wyposażenia lokalu (11 tys. zł) i zatrudnienie masażystki (12 tys. zł). Druga opcja współpracy to inwestycja w Biowitalne Spa w wysokości minimum 198 tys. zł, co zawiera opłatę franczyzową (28 tys. zł), zatrudnienie czterech masażystek z Bali (48 tys. zł), zakup kosmetyków do sprzedaży (22 tys. zł) i aranżację oraz wyposażenie lokalu (100 tys. zł). System jest elastyczny, a koszt inwestycji zależy głównie od liczby masażystek z Bali oraz zakresu usług. Rekomendujemy jednak, żeby w jednym salonie pracowały przynajmniej dwie masażystki. Można oczywiście zaczynać z jedną terapeutką, ale z naszych usług bardzo często korzystają pary, które chcą być jednocześnie masowane i najczęściej blisko siebie. Więcej masażystek wiąże się z większymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie takie rozwiązanie przynosi o wiele większe zyski.

Gdzie otwieracie salony?
Salony Orient Massage powstają w miastach od 20 tys. mieszkańców. Najlepsze lokalizacje to miejsca z dużą przepustowością osób, przy głównych arteriach miast, niekoniecznie w galeriach handlowych ze względu na wysoki czynsz i ograniczenia związane z dostępem do łazienki. Istotny jest też parking w pobliżu salonu. Salony Orient Massage powinny mieć od 20 do 150 m2. Mały salon wymaga minimum 20 m2, natomiast Biowitalne SPA z możliwością rozwoju oferty m.in. o tężnię solankową czy wanny Orient Rituals, potrzebne jest minimum 100 m2. Zwrot z inwestycji następuje po mniej więcej sześciu miesiącach funkcjonowania salonu. Obecnie posiadamy własny salon Orient Massage w Łodzi, ale świadczymy również usługi outsourcingowe certyfikowanych masażystek z Bali na terenie całej Polski. W 2019 roku zamierzamy otworzyć minimum 10 placówek, natomiast do 2022 roku rozwinąć się do 50-70 salonów. Aktualnie jesteśmy w trakcie negocjacji sześć lokalizacji.

Rozmawiała Magdalena Kurda


Radosław Buchalski, założyciel Orient Massage / "Proponujemy trzy różne formy działalności biznesowej dopasowane do potrzeb franczyzobiorcy i możliwości finansowych. Wśród nich jest salon masażu, biowitalne spa lub rozszerzenie dotychczasowej działalności o pokój masażu. Koszt inwestycji w salon masażu zaczyna się już od 59 tys. zł".