Ile na start? / Franczyzobiorca Blinkee.city płaci miesięcznie 80 zł netto od każdego pojazdu oraz od 5 do 15 proc. od przychodu.
Czwartek
25.04.2019
Inwestycja w krótkoterminowy wynajem elektrycznych skuterów zwraca się po 6-14 miesiącach. Ile franczyzobiorca musi mieć pieniędzy na start?
 

Zatłoczone ulice i korki? Mieszkańcy większych miast doskonale znają ten problem… Pomysłodawcy konceptu Blinkee.city wpadli na pomysł alternatywnego transportu. Ich propozycja to „scooter sharing”, czyli uliczny system elektronicznych skuterów na wynajem krótkoterminowy. Jak to działa? Użytkownicy za pomocą aplikacji mobilnej wyszukują pojazd, stojący najbliżej ich aktualnej lokalizacji. Po kursie parkują go w dowolnym, bezpiecznym miejscu i w aplikacji zaznaczają opcję zakończenia przejazdu. Z ich konta pobierana jest opłata. 

Blinkee.city wystartował udostępniając 7 skuterów w 2017 roku w Warszawie.  Obecnie działamy w 12 miastach w Polsce oraz w Budapeszcie, Splicie, Walencji i Sztokholmie a flota liczy 1000 skuterów. W marcu tego roku uruchomiliśmy franczyzę w Bukareszcie – mówi Michał Rombalski, menedżer Blinkee.city. 

Na start licencjobiorca potrzebuje kupić co najmniej 20-30 skuterów, by móc liczyć na satysfakcjonujące obroty. Potrzebny jest też garaż lub hala serwisowa o minimalnej wielkości 15 m2  Franczyzobiorcy potrzebują też samochodu serwisowego, którym będą rozwozić skutery po mieście i dojeżdżać do nich, aby zmieniać baterie. Wydatek na flotę wynosi 320 tys. zł netto – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel Blinkee.city.

Franczyzodawca Blinkee.city nie pobiera wstępnej opłaty licencyjnej. Franczyzobiorca płaci miesięcznie 80 zł netto od każdego pojazdu oraz od 5 do 15 proc. od przychodu (w zależności od wielkości miasta, w którym działa). Partner ponosi także koszty wymiany baterii i naprawy skuterów. – Największa część wydatków miesięcznych jest związana ze zmianą baterii (jedna wystarczy mniej więcej na 70-80 km jazdy). Przykładowy, jednostkowy koszt wymiany baterii w Warszawie, uwzględniający koszty pracownika, samochodu serwisowego oraz energię to ok. 15 zł  twierdzi Michał Rombalski. Franczyzobiorca w ciągu miesiąca będzie musiał przeznaczyć na serwis całej floty od 100 do 300 zł.

A na czym zarabia? Oczywiście na opłatach pobieranych za przejazdy. Szacunkowy zwrot z inwestycji następuje po 6-14 miesiącach. Na początku współpracy licencjobiorcy przechodzą szkolenie, dotyczące serwisowania skuterów i wymiany baterii.  Dostarczamy partnerom nasze wypracowane know-how, dotyczące zarówno obsługi technicznej skuterów, jak i relacji z klientami. My natomiast centralnie zarządzamy systemem, który pomaga lokalizować skutery i rozliczać się z użytkownikami – dodaje Paweł Maliszewski.

Obecnie z usługi Blinkee.city korzysta ok. 190 tys. zarejestrowanych użytkowników. Największą grupę stanowią osoby w wieku 25-35 lat. Około 60 proc. z nich to mężczyźni.  Do końca 2019 roku planujemy zwiększyć bazę klientów do 250 tys. osób twierdzi Michał Rombalski.


Jak to działa? / Użytkownicy Blinkee.city za pomocą aplikacji mobilnej wyszukują pojazd, stojący najbliżej ich aktualnej lokalizacji.

POPULARNE NA FORUM

Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018