Sprzedaż i montaż / Franczyzobiorca DeskaMarzeń.pl zarabia na sprzedaży i montażu produktów kompozytowych.
Czwartek
13.06.2019
Franczyzobiorcy marki DeskaMarzeń.pl obsługują nawet po kilkuset klientów miesięcznie. Gdzie w tej branży szukać zleceń?
 

DeskaMarzeń.pl to firma zajmująca się sprzedażą i montażem produktów kompozytowych: desek tarasowych i elewacyjnych, drewnianych płotów, gotowych systemów ogrodzeniowych. Marka ma obecnie osiem oddziałów franczyzowych, a do końca roku chce uruchomić kolejne siedem. Licencjobiorców szuka w miastach, liczących przynajmniej 50 tys. mieszkańców. Co ważne, decydując się na współpracę z konceptem nie trzeba inwestować w biuro.
– Działamy na zasadzie dojazdu do klienta. Sprzedaż odbywa się u niego, w miejscu gdzie będą wykorzystane nasze produkty – tłumaczy Michał Grabiński, prezes zarządu DeskaMarzeń.pl.
Franczyzobiorca zarabia na sprzedaży i montażu produktów. Musi więc mieć do dyspozycji fachowców, którzy się tym montażem zajmą.
– Licencjobiorcy zatrudniają takich pracowników, a my ich szkolimy – wyjaśnia Michał Grabiński.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł. I – jak zapewnia franczyzodawca – to cała inwestycja. Nie ma też miesięcznych opłat franczyzowych. Oprócz szkoleń z zakresu znajomości asortymentu i montażu licencjodawca gwarantuje reklamę sieci w portalach internetowych, inne materiały reklamowe, wsparcie w obsłudze klienta, wyłączność terytorialną na określonym obszarze.

Franczyzobiorcy DeskaMarzeń.pl obsługują nie tylko klientów indywidualnych. Atrakcyjne są zwłaszcza duże zlecenia, np. przy inwestycjach deweloperskich.
– W tej chwili realizujemy zlecenie dla dewelopera budującego kilkadziesiąt nowych bloków – podaje przykład Michał Grabiński. – Taki duży klient zapewnia oczywiście odpowiednio wysokie przychody.
Choć trzeba pamiętać, że ten biznes jest uzależniony od pogody i zimą nadchodzi martwy sezon.
– Owszem, mamy w roku jakieś trzy miesiące przestoju – przyznaje prezes DeskaMarzeń.pl. – Ale w pozostałym okresie obroty są naprawdę wysokie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak poważnie podchodzi się do swojej pracy, ale mamy franczyzobiorców, którzy obsługują nawet kilkuset klientów miesięcznie.
Rynek budowlany w Polsce ciągle rośnie. W pierwszym kwartale tego roku oddano do użytku o 5,8 proc. mieszkań więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. A dobra koniunktura w budownictwie to też dobra koniunktura dla branży wykończeniowej.
– Ciągle powstają nowe produkty kompozytowe, zastępujące produkty drewniane. Są wygodne w użytkowaniu, nie musimy co roku ich szlifować i malować, przez co stają się coraz bardziej popularne – podkreśla Michał Grabiński.


Klient indywidualny i firmowy / Franczyzobiorcy DeskaMarzeń.pl obsługują nie tylko klientów indywidualnych. Atrakcyjne są zwłaszcza duże zlecenia, np. na inwestycjach deweloperskich.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019