W galerii i przy ulicy / Sleeping Expert otwiera sklepy w miastach liczących minimum 20 tys. mieszkańców. Tylko dwie z działających placówek są w galeriach, reszta mieści się w lokalizacjach przyulicznych.
Wtorek
02.07.2019
Salon z wyposażeniem sypialni może stać się rentowny już po dwóch miesiącach. Sleeping Expert właśnie przygotowuje się do otwarcia kolejnych sklepów.
 

Marka Sleeping Expert ma obecnie cztery sklepy własne i 12 franczyzowych.
– Właśnie przygotowujemy trzy kolejne otwarcia, prace są już na bardzo zaawansowanym etapie – mówi Łukasz Świątek, odpowiedzialny za rozwój sieci franczyzowej Sleeping Expert. – W planach na ten rok mamy w sumie 5-6 nowych salonów.
Sleeping Expert otwiera sklepy w miastach liczących minimum 20 tys. mieszkańców. Tylko dwie z działających placówek są w galeriach, reszta mieści się w lokalizacjach przyulicznych. Salon powinien mieć min. 80 m2 powierzchni, a optymalnie od 100 do 130 m2. Wymagana jest lokalizacja na parterze, wskazany jest również parking w pobliżu. Według szacunków franczyzodawcy, inwestycja w sklep to 400-500 zł za 1 m2. W tej kwocie zawiera się adaptacja i wyposażenie lokalu, obrandowanie, zatowarowanie.
– Towar ekspozycyjny jest własnością franczyzobiorcy. Ale mamy też drugą opcję, w której licencjobiorca bierze towar w depozyt – wyjaśnia Łukasz Świątek.
Sklepy nie prowadzą magazynów. Klient zamawia wybrany przez siebie produkt w konkretnej placówce i od tego momentu centrala zajmuje się już w całości realizacją tego zamówienia, łącznie z dostarczeniem go do klienta.
Miesięczna opłata, jaką franczyzobiorcy płacą na rzecz centrali, to 499 zł. W całości jest przeznaczana na marketing.
– Mamy naprawdę bardzo sprawnie działający marketing, w szczególności ukierunkowany na reklamę internetową – podkreśla Łukasz Świątek.
Franczyzodawca zapewnia partnerom szkolenia, m.in. produktowe i sprzedażowe. Podpowiada, jaki towar powinien znaleźć się w placówce, jak zmieniać i uzupełniac ekspozycję w zależności od sezonu. Czas oczekiwania na rentowność to od dwóch do czterech miesięcy. Natomiast zwrot z inwestycji, jak podaje franczyzodawca, powinien nastąpić po 8-12 miesiącach.
– Świadomość tego, jak ważny jest zdrowy sen, staje się wśród klientów coraz większa – podkreśla Łukasz Światek. – Polacy nie kupują już do spania narożników czy wersalek, chcą mieć w sypialniach łóżka i dobre materace.


Pieniadze na inwestycję / Według szacunków franczyzodawcy, inwestycja w sklep to 400-500 zł za m kw. W tej kwocie zawiera się adaptacja i wyposażenie lokalu, obrandowanie, zatowarowanie.