Sklepy w nowej odsłonie / Część sklepów Vox przeszła przebudowę, można w nich teraz znaleźć pełną ofertę grupy Vox, w tym meble, drzwi, podłogi.
Poniedziałek
02.09.2019
Marka Vox szuka franczyzobiorców w miastach liczących od 50 tys. mieszkańców. Jak idzie rozbudowa sieci?
 

Sieć sklepów Vox, specjalizujących się w sprzedaży drzwi, podłóg i paneli, liczy obecnie blisko 30 placówek własnych i 35 franczyzowych. 
– W tym roku skupiliśmy się na przebudowie sklepów – mówi Dariusz Hołowaty, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej i rozwoju sieci Vox. – Nowy standard otrzymały m.in. salony w Katowicach, Koninie i Warszawie, gdzie zbudowaliśmy salon Wnętrza Vox, w którym klienci mogą zobaczyć pełną ofertę Grupy Vox, w tym meble, drzwi, podłogi, listwy oraz okładziny ścienne.
To nie znaczy jednak, że w 2019 marka zrezygnowała całkowicie z nowych otwarć. Jeszcze na ten rok zaplanowano uruchomienie sklepów w Nysie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Franczyzodawca prowadzi też rozmowy na temat lokalizacji w Nowym Sączu oraz Krakowie. 
– Interesują nas miasta liczące minimum 50 tys. mieszkańców, w których jeszcze nie ma salonu Vox. Aktualnie najbardziej zależy nam na uruchomieniu salonów w Olsztynie, Kielcach i Opolu, prowadzimy tam już rozmowy z potencjalnymi partnerami – dodaje Dariusz Hołowaty.
Vox szuka franczyzobiorców z doświadczeniem handlowym, zwłaszcza w branży drzwi, podłóg lub pokrewnej. Lokalu na sklep najlepiej szukać w sąsiedztwie salonów z podobnym asortymentem: wyposażeniem łazienek, artykułami budowlanymi, wykończeniowymi. Powinien mieć minimum 200 m2 powierzchni ekspozycyjnej i kolejne 50 na magazyn. Przewidywana suma inwestycji to ok. 80 tys. zł. Umowę z franczyzodawca podpisuje się na minimum trzy lata. Niektórzy licencjobiorcy osobiście, przy wsparciu rodziny prowadzą salony, inni oddają go w ręce zaufanego personelu. 
– Sprawdzają się nam oba modele, tzn. model "rodzinny", jak i partner będący z boku biznesu, ale mający zaufanego kierownika, który dba o salon jak o swój własny biznes – wyjaśnia Dariusz Hołowaty.

Zakupy z asystą

Pracownicy salonów powinni być fachowymi doradcami dla klientów. Przechodzą w związku z tym profesjonalne szkolenia, które ich do tego przygotowują. 
– We wszystkich branżach najważniejszy jest doradca klienta, ale w naszej jego waga jest szczególnie istotna. Specjalistyczne salony prowadzą przede wszystkim sprzedaż asystowaną, bez fachowej pomocy klientowi jest tu niezwykle trudno podjąć właściwą decyzję – tłumaczy Dariusz Hołowaty. –Prowadzimy szereg szkoleń produktowych oraz sprzedażowych, ale szczególną wagę przykładamy do rozwoju kompetencji miękkich u doradców i kierowników. Wszyscy kierownicy w zeszłym roku uczestniczyli w programie Akademia Menedżera Vox. Mamy również trenerów wewnętrznych, którzy pracują z doradcami indywidualnie. Część doradców skończyła roczny program poszerzający ich kompetencje w projektowaniu wnętrz oraz szkolenie z obsługi programu do projektowania Voxbox, które jest również dostępne online.

Sklepy Vox świadczą także usługi montażu. Każdy z nich powinien mieć w związku z tym własne ekipy montażowe.
Jak zapewnia franczyzodawca, z reguły sklepy stają się rentowne po 6-12 miesiącach od otwarcia. 
– Jednak mamy również takie, które zaczęły zarabiać już w trzecim miesiącu działalności – dodaje Dariusz Hołowaty.


Specjaliści od wnętrz / Sieć sklepów Vox, specjalizujących się w sprzedaży drzwi, podłóg i paneli, liczy obecnie blisko 30 placówek własnych i 35 franczyzowych.

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Sporo ciekawych wpisów,a więc rad można znaleźć na tym blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog prowadzonym prze pracownię architektoniczną MG Projekt Sam od nich...

3 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2020
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Ostatnio byłam w Lubiczu Apartamenty by rozejrzeć się za fajnymi nieruchomościami i przyznam, że jestem bardzo zadowolona z wizyty. Fajna lokalizacja, dobre ceny i fachowe...

153 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Biznes na wsi

Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.

5 wypowiedzi
ostatnia 05.03.2020
Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

153 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019