Bricomarché z nowym sklepem

Plany rozwoju / W tym roku Bricomarche planuje w sumie blisko 10 otwarć, z czego zrealizowano już pięć.
Wtorek
17.09.2019
Marka Bricomarché uruchamia 160. sklep pod swoim szyldem. To piąte w sieci otwarcie w tym roku.
 

Najnowszy sklep Bricomarché powstał w Aleksandrowie Kujawskim. Jak wszystkie placówki marki (oprócz jednego) będzie działał we franczyzie. Zajmuje powierzchnię 1,6 tys. m2, dodatkowo obok znajdzie się ogród zewnętrzy zajmujący 660 m2 oraz parking na 50 miejsc.
– Proponujemy klientom produkty z czterech działów: artykuły budowlane, majsterkowanie, ogród oraz dekoracja. W naszej ofercie znajdzie się dodatkowa usługa transportu towaru oraz rośliny pochodzące od lokalnych dostawców – mówi Roman Hammer, właściciel sklepu Bricomarché w Aleksandrowie Kujawskim.
Działająca w branży dom i ogród marka Bricomarché należy do Grupy Muszkieterów. W ubiegłym roku sieć osiągnęła obroty na poziomie powyżej 2,3 mld zł, czyli o ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku koncept planuje w sumie blisko 10 otwarć, z czego zrealizowano już pięć – oprócz Aleksandrowa Kujawskiego także w Mławie, Krzeszowicach, Chodzieży i Bytomiu. Dodatkowo sieć przeprowadziła relokację supermarketu w Kamiennej Górze.

Gotowi do przeprowadzki

Kandydat na franczyzobiorcę Bricomarché powinien być gotowy do zmiany miejsca zamieszkania.
– Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy mamy dla naszych franczyzobiorców przygotowane lokalizacje w miejscu ich zamieszkania, o czym na wstępie informujemy – wyjaśnia Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce. – Stąd we współpracy preferujemy małżeństwa, gdyż rodzinna przeprowadzka i zaangażowanie w biznes bardzo pomagają. Choć oczywiście single również mogą zostać naszymi franczyzobiorcami.

Warunkiem przystąpienia do Grupy jest wkład własny w wysokości min. 400 tys. zł (nie mniej niż 20 proc. wartości całej inwestycji). Kwota ta stanowi kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem o wielomilionowych obrotach. 
– Co istotne, nie jest to opłata za licencję lub inna opłata na rzecz Grupy, a kapitał własny, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej działalności – podkreśla Katarzyna Jańczak-Stefanide.
Franczyzobiorca wybiera jedną z proponowanych mu przez licencjodawcę lokalizacji. Powierzchnia handlowa marketów Bricomarché wynosi od 1 do ponad 5 tys. m2. Asortyment sklepów, w zależności od sezonu, waha się od 15 do 30 tys. produktów. Franczyzobiorcy, oprócz pomocy w wyborze lokalizacji, mogą liczyć na wsparcie w opracowaniu projektu sklepu, doborze wyposażenia, budowie i przygotowaniach do otwarcia. Przechodzą szereg szkoleń, dotyczących wszystkich aspektów zarządzania marketem.
Szacowany okres zwrotu z inwestycji w market Bricomarché to trzy lata.


Duża powierzchnia / Powierzchnia handlowa marketów Bricomarché wynosi od 1 do ponad 5 tys. m kw.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019