Pizza dojedzie do klienta

Kto pierwszy, ten lepszy / Pierwszych pięciu licencjobiorców Pizza Factory jest zwolnionych z opłaty wstępnej.
Piątek
20.03.2020
Pizza Factory z założenia realizuje zamówienia tylko w dowozie. Czy teraz przybyło jej klientów?
 

Od weekendu gastronomia może pracować realizując zamówienia tylko na wynos i w dostawie. Pizza Factory to koncept, który z założenia działa tylko „na dowóz”. 
– Od czasu wprowadzenia obostrzeń, związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, poziom zamówień w naszej sieci nie spadł – podkreśla Waldemar Mazur, franczyzodawca marki Pizza Factory. – Można nawet mówić o lekkim wzroście. Oczywiście dbamy też o bezpieczeństwo naszych dostawców. Muszą m.in. przestrzegać zasad związanych z dezynfekcją rąk, instruujemy klientów, aby płatności starali się dokonywać bezgotówkowo.

Licencja na pizzę

Koncept Pizza Factory działa na rynku od 2009 roku. Obecnie ma dwie jednostki własne oraz trzy franczyzowe (w Giżycku, Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim). W planach jest już kolejne otwarcie, w Mrągowie. Generalnie franczyzobiorców poszukuje już w miastach liczących minimum 20 tys. mieszkańców. Potrzebny jest lokal wielkości ok. 60 m2. Konkretna lokalizacja nie ma znaczenia, bo klienci i tak nie będą w nim bywać. Franczyzodawca szacuje, że na sprzęt trzeba przeznaczyć kwotę ok. 45 tys. zł brutto. 
– Do tego trzeba doliczyć wydatki na remont lokalu, zatowarowanie oraz zakup na początek minimum dwóch aut do rozwożenia pizzy – wylicza Waldemar Mazur.

Standardowo jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł netto. Jednak pierwszych pięciu licencjobiorców jest z niej zwolnionych. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł netto. 
– Lokale stają się rentowne już w pierwszym miesiącu działalności – zapewnia franczyzodawca Pizza Factory. – Robimy dla naszych licencjobiorców kalkulację, na jakie zyski może liczyć przy konkretnych obrotach.

Licencjodawca pomaga też w znalezieniu lokalu, weryfikacji rynku pod względem konkurencji, przy przygotowaniu lokalu, zapewnia wsparcie marketingowe, szkolenia przygotowujące do pracy w gastronomii. Franczyzobiorcy mają również zagwarantowaną wyłączność terytorialną. 
– W tej chwili nasz franczyzobiorca z Olsztyna zdecydował się na wyłączność na całe miasto – dodaje Waldemar Mazur. – W przypadku mniejszych ośrodków jedna pizzeria wykonuje dowozy na całe miasto. Natomiast większe miasta dzielimy na kilka części. Np. w 100-tysięcznej miejscowości jest miejsce na trzy pizzerie.

Franczyzobiorca nie musi na stałe pracować w lokalu, ale przede wszystkim na początku powinien w nim bywać na bieżąco.
– Powinien też poznać pracę na wszystkich stanowiskach, aby wiedział jak planować pracę i w razie potrzeby mógł zastąpić brakującego pracownika – podkreśla Waldemar Mazur.

WIZYTÓWKA MARKI PIZZA FACTORY

Sieć pizzerii tylko w dowozie, działająca na rynku od 2009.

PIZZA FACTORY W 2019 ROKU

  • jednostki własne 2
  • jednostki franczyzowe 3
  • preferowane lokalziacje: miasta powyzej 20 tys. mieszkańców

Waldemar Mazur, franczyzodawca Pizza Factory / "Lokale stają się rentowne już w pierwszym miesiącu działalności".