Sieć dealerów / Aries Power Equipment, polski dystrybutor urządzeń Hondy, ma obecnie 140 dealerów i ponad 60 punktów serwisowych.
Czwartek
05.11.2020
Aby sprzedawać produkty znanej japońskiej marki, wystarczy wygospodarować w sklepie kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni i mieć 100 tys. zł na zatowarowanie.
 

Aries Power Equipment od 1992 roku jest generalnym dystrybutorem maszyn i urządzeń Hondy w Polsce. W ofercie są m.in. urządzenia do pielęgnacji ogrodów, silniki do maszyn, agregaty prądotwórcze, motopompy, odśnieżarki, lekkie maszyny budowlane – wszystko poza samochodami i motocyklami. Aries Power Equipment dostarcza także produkty Honda Marine, czyli silniki zaburtowe i łodzie motorowe. Oprócz Hondy firma jest także dystrybutorem urządzeń innych japońskich producentów: Kubota, Mikasa, Orec, Daishin, Matsusaka i Airman.

Sprzedaż z serwisem

Produkty są sprzedawane poprzez sieć dealerów.

– Mamy kilka salonów sprzedaży wyłącznie z naszymi markami. Jednak większość naszych partnerów, to sklepy działające w branży ogrodniczej, budowlanej które mają w ofercie urządzenia różnych producentów i dołączają do niej nasz asortyment – wyjaśnia Paweł Porucznik, dyrektor generalny Aries Power Equipment. – Natomiast jeśli chodzi o produkty Honda Marine, sprzedajemy je poprzez specjalistyczne salony ze sprzętem motorowodnym.

Firma nawiąże współpracę z właścicielami sklepów, którzy mają minimum roczne doświadczenie w sprzedaży i serwisowaniu urządzeń z silnikami spalinowymi. Prowadzenie serwisu jest bowiem warunkiem koniecznym.

– Jesteśmy też otwarci na współpracę z osobami, które dopiero otwierają salon, ale mają doświadczenie w branży, bo np. pracowali w sieci wypożyczalni maszyn – dodaje Paweł Porucznik.

Czas na ogrody

Aries Power Equipment chce działać zarówno na dużych, jak i małych rynkach. Partnerów szuka wszędzie tam, gdzie jeszcze nie ma swojego dealera. W sklepie trzeba wydzielić miejsce na ekspozycję produktów Hondy. Wystarczające będzie 30 m2, choć są i mniejsze, i dużo większe ekspozycje. Szacunkowa kwota inwestycji to 100 tys. zł. Ten budżet jest przeznaczany na zakup stojaków i regałów, obrandowanie oraz zatowarowanie.

– Oczywiście zatowarowanie dostosowujemy do potrzeb aktualnego sezonu – podkreśla Paweł Porucznik.

Dealerzy zarabiają na marzy od sprzedaży.

– Zachowują dla siebie przynajmniej 15 proc. brutto przychodów – zapewnia Paweł Porucznik.

Nie ma żadnych bieżących opłat miesięcznych. Partner musi tylko zapłacić za dostęp do instrukcji serwisowych i katalogu części – ok. 600 zł rocznie.

Aries Power Equipment ma obecnie 140 dealerów i ponad 60 punktów serwisowych.

– Ten rok jest bardzo dobry dla naszej sieci. Ludzie zmienili tryb życia. Dzięki temu, że więcej przebywają w domach mają czas na porządkowanie ogrodów, na różne prace przydomowe – ocenia Paweł Porucznik. – Widać to po obrotach naszych dealerów.

 

WIZYTÓWKA MARKI HONDA

Sieć dealerska z maszynami i urządzeniami Hondy.

  • 140 dealerów i 60 punktów serwisowych w Polsce
  • kwota inwestycji 100 tys.

Markowy asortyment / W ofercie dealerów Hondy są m.in. urządzenia do pielęgnacji ogrodów, silniki do maszyn, agregaty prądotwórcze, motopompy, odśnieżarki, lekkie maszyny budowlane.