Nowe placówki partnerskie Millennium

Lokal na bank / Idealny lokal na placówkę partnerską Banku Millennium powinien liczyć 35-40 m kw. sali sprzedaży, mieć dużą witrynę oraz dostęp bezpośrednio z ulicy.
Środa
31.03.2021
Żuków, Chełmża, Ożarów Mazowiecki, Przeworsk i Człuchów – to lokalizacje nowych placówek partnerskich Millennium. Bank zapowiada kolejne otwarcia. W jakich miastach?
 

Według Tomasza Pawłowskiego, odpowiedzialnego za wsparcie sieci franczyzowej, kolejne placówki partnerskie pojawią się wkrótce w Radzyniu Podlaskim, Poddębicach i Wałczu.

Połowa z tych otwarć przypada na nowych partnerów, pozostałe należą do dotychczasowych franczyzobiorców – mówi Pawłowski. – Planujemy dalsze otwarcia, o których będziemy informować na bieżąco. Na rynku jest jeszcze sporo lokalizacji do zagospodarowania, a my chcemy dotrzeć do każdej z nich.

Menedżer dodaje, że bank stale pracuje nad wdrożeniem w sieci partnerskiej nowych produktów, które również będą źródłem przychodów franczyzobiorców. Jednym z takich rozwiązań było udostępnienie w sieci franczyzowej modelu sprzedaży pożyczki gotówkowej opartej o dotychczasowe relacje klienta z bankiem i wprowadzenie pierwszych produktów dla mikrofirm – rachunków rozliczeniowych. – Przed nami planowane już niebawem rozszerzenie oferty o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – twierdzi Tomasz Pawlowski.

Bank zmienił również dotychczasowe zasady wynagradzania i w nowym modelu będzie więcej płacił za pozyskiwanie nowych klientów. To bardzo solidne i zdecydowanie wyższe niż dotychczas stawki,  jednocześnie bardzo atrakcyjne w porównaniu do stawek rynkowych.

Otwórz własną placówkę bankową

Optymalna lokalizacja na placówkę partnerską Banku Millennium to miasto między 10 a 50 tys. mieszkańców, jednak zdarzają się otwarcia w mniejszych miejscowościach. – Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami, znającymi lokalne warunki i potencjał rynku, dlatego otwieramy się również na mniejsze miejscowości – wyjaśnia Tomasz Pawłowski.

Idealny lokal na placówkę partnerską Banku Millennium powinien liczyć 35-40 m2 sali sprzedaży, mieć dużą witrynę oraz dostęp bezpośrednio z ulicy. Dobrze, jeśli będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Darmowy parking w pobliżu lokalu będzie również istotnym atutem.

Żeby zostać franczyzobiorcą Banku Millennium trzeba dysponować kwotą min. 37 tys. zł. Biznesplan zakłada, że na remont lokalu franczyzobiorca wyda od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, choć to każdorazowo zależy od stanu lokalu. Koszty miesięczne franczyzobiorca ma szansę zamknąć w kwocie około 16,5 tys. zł (wliczając w to koszty najmu lokalu, wynagrodzenie podstawowe dwóch pracowników, opłaty na rzecz banku, media, marketing itp.).

 

WIZYTÓWKA MILLENNIUM BANKU

Ogólnopolska sieć placówek bankowych.

  • kwota inwestycji: minimum 37 tys. zł
  • optymalny lokal na placówkę bankową: 35-40 m2

Tomasz Pawłowski, odpowiedzialny za wsparcie sieci franczyzowej w Millennium Banku / "Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami, znającymi lokalne warunki i potencjał rynku, dlatego otwieramy się również na mniejsze miejscowości".
doradca we franczyzie