Pomysły na biznes dla 40+

Masz ponad 40 lat i zastanawiasz się nad otwarciem własnej firmy? Sprawdź w co warto zainwestować.
 

W wydaniu 5/2021 (191)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Rzucili etat w korporacji dla... czekolady

Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski mieli intratne posady w dużych firmach, ale mimo to postawili wszystko na jedną kartę i zainwestowali w niszowy biznes. Warto było?

Otwieramy Muzeum Zmysłów

Na razie nie ma takiego w Polsce. Za to z powodzeniem działają w Pradze i Bukareszcie. Pomysłodawca Muzeum Zmysłów chce się podzielić swoim pomysłem na biznes z innymi przedsiębiorcami. 
Jakie trzeba spełnić warunki?

Zyski z głowy

Salon fryzjerski to pomysł na biznes zarówno dla fryzjerów, jak i dla przedsiębiorców, którzy nie są praktykami w zawodzie, ale potrafią organizować i zarządzać firmą. Ile trzeba zainwestować?

Zarabiamy na fotowoltaice

Energia solarna to zarówno sposób na dorobienie, jak i pomysł na pełnowymiarowy biznes we franczyzie. Edison Energia przygotował kilka wariantów współpracy.

Nie wróżą z fusów, zarabiają na nich

Opracowanie technologii przetwarzania fusów kawy na brykiet dało początek start-upowi EcoBean. Chętnych na ich ekologiczne produkty przybywa.

E-FIRMA

Angielski na żądanie

Tomasz Jabłoński i Damian Strzelczyk, doświadczywszy na własnej skórze, jak trudno znaleźć czas na zajęcia z języka angielskiego, stworzyli Tutlo. To platforma do nauki angielskiego w modelu „na żądanie”.

Aplikowanie na ekranie

Twórca Jobflow, aplikacji do rekrutacji pracowników, znalazł sposób, by wyróżnić się spośród konkurencji i zagospodarować niszę na rynku pracy. Na czym chce zarabiać?

WZROŚNIE SPADNIE

Inwestowanie - jak osiągnąć wolność finansową

Słowo „wystarczy” nigdy nie dotyczy pieniędzy.

BIZNES NA SZPILKACH

Produkcja artystycznej biżuterii

Iwona Tamborska znalazła sposób, żeby połączyć pasję z zarabianiem. Zdobyła dotację z Unii Europejskiej 
i założyła manufakturę produkującą biżuterię zdobioną owadami. Kto kupuje jej produkty?

RAPORT SPECJALNY

Własna firma po czterdziestce? Czemu nie!

Biznes nie należy tylko do młodych. Dobry czas na założenie własnej firmy jest w każdym wieku. 

SUPERTEMAT

Kręcą cię pieniądze? Zrób sobie bank!

Zapotrzebowania na usługi finansowe i ubezpieczeniowe nie zatrzymała nawet pandemia. Które koncepty franczyzowe z tej branży szukają licencjobiorców?

STEKI MENEDŻERA

Nowe otwarcie

– Definiujemy franczyzę bankową na nowo – mówi Krystian Kasia, dyrektor departamentu bankowości detalicznej – franczyza i sprzedaż ratalna Banku Millennium.

Czerpiemy z doświadczenia

– Rozumiemy franczyzę i doceniamy jej potencjał, dlatego chcemy i możemy się rozwijać – mówi Tomasz Pawłowski z Departamentu Bankowości Detalicznej – Franczyza i Sprzedaż Ratalna w Banku Millennium.

WŁASNY BIZNES

Franczyza z Pascalem

– Nasz plan na najbliższy rok zakłada pozyskanie pierwszych pięciu partnerów franczyzowych, z którymi uruchomimy Pascal Today. W tym roku wystartuje także Pascal Box. Natomiast Pascal House przedstawimy w latach 2022-2023 – mówią Pascal Brodnicki oraz Marek i Jan Rogala, którzy wspólnie budują franczyzowy koncept gastronomiczny Pascal Franchise.

MÓJ FRANCHISING

Biznes dla młodych i odważnych

Natalia Pigło jest młodą, energiczną i pełną zapału studentką. Postanowiła spróbować sił w biznesie i otworzyła punkt z lodami i goframi pod marką Lodolandia. Dlaczego wybrała akurat ten brand?

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

323 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Tajemnice efektywnej sprzedaży

Nawet najlepszy na świecie produkt czy usługa same się nie sprzedadzą. Jak zdobyć klientów i zapewnić firmie sprzedaż, a co za tym idzie – zysk?

ABC FRANCZYZY

Zanim zostaniesz franczyzobiorcą

Jaki wybrać biznes, żeby dobrze zarabiać? Jakie wsparcie otrzymam od franczyzodawcy? Co to jest pakiet franczyzowy i ile wynoszą opłaty franczyzowe? Jak można wykorzystać znak towarowy franczyzodawcy? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie przyszli franczyzobiorcy. Poznaj odpowiedzi.

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748