Odpowiedni lokal / Lokal na placówkę bankową Santander powinien mieć min. 40 m kw. powierzchni.
Czwartek
06.05.2021
Partner Santander Bank Polska może albo otworzyć nową placówkę, albo przejąć już działający oddział własny banku.
 

Santander Bank Polska ma obecnie 141 placówek partnerskich. Trzy z nich otwarto w tym roku, na maj zaplanowane są dwa kolejne otwarcia. W ofercie placówek są kredyty gotówkowe i hipoteczne, kredyty dla firm, konta osobiste i oszczędnościowe, rachunki firmowe, karty płatnicze i kredytowe oraz leasing i ubezpieczenia. Bank również umożliwia klientom korzystanie z narzędzi zdalnych: aplikacji mobilnej Santander oraz bankowości internetowej.

–  Tylko w marcu aż 11 placówek sprzedało ponad 1 mln zł kredytu gotówkowego. To świetny wynik – informuje Anna Gniatkowska, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich Santander Bank Polska.

Ile trzeba zainwestować?

Placówki partnerskie Santander otwiera w miastach liczących powyżej 10 tys. mieszkańców, w miejscach gdzie nie ma innego punktu sieci – partnerskiego lub oddziału własnego.

– Nie chcemy tworzyć wewnętrznej konkurencji – wyjaśnia Anna Gniatkowska. – Coraz częściej przekształcamy też oddziały własne w placówki partnerskie. Takie plany mamy również na ten rok.

Idealny kandydat na partnera to osoba, która ma doświadczenie w bankowości i sprzedaży. Jednak nie jest to warunek konieczny. Trzeba za to znaleźć lokal, gdzie sala obsługi będzie miała minimalną powierzchnię 40 m2 i pomieści trzy stanowiska obsługi oraz jedno stanowisko samoobsługowe. Placówka powinna mieć również dużą witrynę i znajdować się w miejscu łatwo dostępnym dla klientów. Inwestycja w meble i systemy bezpieczeństwa to ok. 30 tys. zł. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci.

– Wyposażamy placówkę partnerską w oznakowanie, dajemy materiały reklamowe i użyczamy drukarki oraz sprzęt komputerowy – wylicza Anna Gniatkowska. – Prowadzimy przyszłego partnera krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowania punktu do działania. Otrzymuje od nas podręcznik partnera, który jest kompendium wiedzy na temat tego, jak przygotować placówkę. Oprócz tego ma stałe wsparcie naszych pracowników, zarówno w zakresie np. wizualizacji punktu, jak i pomocy przy rekrutacji pracowników. Już po otwarciu, w tematach sprzedażowych, wsparciem jest dla niego menedżer regionalny.

Partner powinien osobiście angażować się w pracę swojego oddziału bankowego. Jego wynagrodzenie składa się z trzech części: prowizji ze sprzedaży nowych produktów oferowanych w placówce partnerskiej, dochodu z bazy klientów placówki, bonusów finansowych, uzależnionych od wielkości i jakości sprzedaży.

 

WIZYTÓWKA SANTANDER BANK POLSKA

  • 141 placówek partnerskich
  • lokal min. 40 m2
  • inwestycja ok. 30 tys. zł

Anna Gniatkowska, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich Santander Bank Polska / "Coraz częściej przekształcamy oddziały własne w placówki partnerskie".