Odpowiedni lokal / Lokal na placówkę franczyzową DG-Inwest powinien mieć około 20-40 m2.
Piątek
25.06.2021
We współpracę z DG-Inwest może wejść nawet osoba bez doświadczenia w branży finansowej. Opłaty franczyzowe zaczynają się dopiero po trzecim miesiącu od podpisania umowy.
 

Oferta DG-Inwest to leasingi, kredyty, faktoring, jak również sprzedaż nowych samochodów z rabatem oraz ubezpieczenia komunikacyjne i GAP. Sieć ma trzy własne oddziały regionalne oraz ponad 70 punktów obsługi klienta w całym kraju. Do tego dochodzi sieć zewnętrzna, nie pracująca na wyłączność, która liczy 100 punktów.

– Punkty partnerskie mogą powstawać w każdej lokalizacji, natomiast jeśli chodzi o punkty franczyzowe, to w grę wchodzą miasta powyżej 20 tys. mieszkańców. Dajemy też wyłączność na mniejsze miasta, dlatego warto sprawdzić, gdzie są już oddziały naszej firmy – mówi Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest.

Warunki współpracy

Od kandydatów na franczyzobiorców DG-Inwest nie wymaga doświadczenia w branży. Każdy ma zapewnione wsparcie opiekuna, który wprowadza go w zasady współpracy, kieruje na odpowiednie szkolenia i służy pomocą w kontekście wyboru finansowania.

– Dodatkowo przy każdym zgłaszanym kliencie zapewniamy nadzór analityka finansowego, który krok po kroku prowadzi przez etapy przygotowania wniosku, wraz z wprowadzeniem do systemów bankowych czy leasingowych, koordynuje też podpisanie umowy i uruchomienie kredytu czy leasingu – podkreśla Daniel Gawryczuk.

Lokal na placówkę franczyzową powinien mieć około 20-40 m2, aby mogły zmieścić się w nim docelowo przynajmniej dwa stanowiska do obsługi klienta. Jak informuje franczyzodawca, z reguły inwestycja zamyka się w kwocie kilku tysięcy złotych. Centrala ze swoje strony zapewnia plakaty roll upy, wizytówki, ulotki oraz projekt wizualizacji zewnętrznej.

Opłata wstępna wynosi obecnie 6 tys. zł netto. Opłaty stałe zaczynają się po trzech miesiącach współpracy i wynoszą 250 zł miesięcznie, płatne zbiorczo raz na kwartał – za aktualizację systemów finansowych oraz marketing.

– Jeśli chodzi o czas oczekiwania na osiągnięcie rentowności, to wszystko zależy od miasta i umiejętności personalnych przyszłego partnera – podkreśla Daniel Gawryczuk. – Mamy punkty, które już w pierwszych miesiącach uzyskiwały rentowność i zysk, ale też są takie, którym zajmowało to dłużej, nawet ponad pół roku.

 

WIZYTÓWKA DG-INWEST

Sieć brokerów finansowych.

  • 3 własne oddziały regionalne
  • 70 punktów obsługi klienta
  • opłata wstępna 6 tys.

Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest: / "Mamy punkty, które już w pierwszych miesiącach uzyskiwały rentowność i zysk."