Plany rozwoju w Polsce / Docelowo Ziebart chce mieć około 49 placówek w Polsce. Jeśli partner ma duży salon w dużym mieście, może otwierać mniejsze punkty w poszczególnych dzielnicach.
Środa
11.08.2021
Zwrot z inwestycji w salon autodetailingu marki Ziebart trwa średnio dwa lata. Przyspieszyć go może współpraca z dealerami samochodowymi.
 

Początki pandemii były trudne dla branży autodetailingu. Odczuła to także firma Ziebart, amerykańska marka, która w Polsce działa od 2009 roku. Po chwilowym załamaniu popytu na początku pandemii, wrócił on do normy.

– W tej chwili sprzedaż w naszych salonach jest większa niż w tamtym roku – mówi Mateusz Drab, kierownik ds. rozwoju biznesu w firmie Ziebart.

Dodaje, że konkurencja na rynku autodetailingu jest dzisiaj bardzo duża. Funkcjonuje na nim wiele firm, ale także osób, które zakładają własne działalności gospodarcze i specjalizują się w tej dziedzinie. Nie ma już miasta, w którym nie byłoby konkurencji. 

– Detailing stał się modny, ponieważ wzrosła mocno świadomość ludzi na temat pielęgnacji aut. W 2013 roku mało kto wiedział, co to jest powłoka ceramiczna, a o folii ochronnej na auto nie słyszał prawie nikt. Dzisiaj taki brak świadomości zdarza się niezwykle rzadko. Ludzie chcą jeździć ładnie wyglądającymi autami – mówi Mareusz Drab.

Jego zdaniem firmę Ziebart wyróżnia na rynku fakt, że to największa firma detailingowa na świecie.

– Mamy więc sporo doświadczenia. W większości krajów, w których jesteśmy, działamy już kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat. Każdy rynek ma swoją specyfikę. Na przykład w Korei Południowej połowa usług, które sprzedajemy, to wyciszanie auta. W Polsce nikt nie byłby tym zainteresowany. Natomiast w USA jest duże zainteresowanie zabezpieczeniem paki specjalnym środkiem, bo tam jest mnóstwo pickupów – opowiada Mateusz Drab.

Dealerzy mile widziani

W Polsce firma działa od 2009 roku. Ma salony w czterech miastach – w Bydgoszczy i Poznaniu własne, a w Krakowie i Warszawie franczyzowe. Prowadzi rozmowy z kolejnymi trzema partnerami.

Opłata licencyjna zależy od wielkości miasta, w którym dany partner chce działać, i wynosi od 20 do 50 tys. zł. Po stronie franczyzobiorcy leży remont lokalu i jego wyposażenie. Odpowiedni sprzęt i chemię nabywa on u franczyzodawcy. Miesięczna opłata to 8 proc. od obrotu, w przypadku chemii i 5 proc. w przypadku usług.

Docelowo Ziebart chce mieć około 49 placówek w Polsce. Jeśli partner ma duży salon w dużym mieście, może otwierać mniejsze punkty w poszczególnych dzielnicach. 

Zwrot z inwestycji może zająć średnio dwa lata. Przyspieszyć go może współpraca z dealerami samochodowymi.

– Zachęcamy do działania z lokalnymi dealerami samochodowymi. Dzięki temu szybciej można liczyć na profity i skraca się okres zwrotu inwestycji – mówi Mateusz Drab.

WIZYTÓWKA SIECI ZIEBART

Firma specjalizująca się w autodetailingu.

  • opłata licencyjna – od 20 do 50 tys. zł
  • miesięczna opłata – 8 proc. od obrotu w przypadku chemii i 5 proc. w przypadku usług miesięczne opłaty – kilkaset złotych
  • planowana liczba placówek w Polsce – 49

Mateusz Drab, kierownik ds. rozwoju biznesu w firmie Ziebart. / "Detailing stał się modny, ponieważ wzrosła mocno świadomość ludzi na temat pielęgnacji aut. W 2013 r. mało kto wiedział, co to jest powłoka ceramiczna, a o folii ochronnej na auto nie słyszał prawie nikt".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021