Sklep dla kobiet, biznes dla każdego
Quiosque to marka odzieżowa skierowana do kobiet, oferująca modele dla różnych typów sylwetki i szeroki wybór rozmiarów, od 36 do 48. Obecnie w sieci działają 162 salony, z których prawie połowa to sklepy franczyzowe.
– Główny nacisk kładziemy obecnie na pracę z istniejącymi salonami, jednak nie pozostajemy zamknięci na możliwości rozwoju sieci. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nowymi partnerami – zapewnia Małgorzata Larwa, dyrektor ds. ekspansji w Quiosque.
Odpowiedni lokal
Kandydaci na franczyzobiorców nie muszą mieć doświadczenia w branży odzieżowej. Wysokość początkowej inwestycji jest uzależniona od wielkości i stanu lokalu będącego w posiadaniu franczyzobiorcy i sięga od 1 tys. do 2 tys. zł na 1 m2. Poza tym w skład kwoty początkowej wchodzi opłata pilotażowa w wysokości 19,5 tys. zł oraz zabezpieczenie. Nie ma za to opłat za udzielenie licencji oraz miesięcznych. Partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży produktów marki. Przewidywany zwrot inwestycji to około dwóch lat.
Podstawowy warunek umożliwiający rozpoczęcie współpracy z Quiosque to posiadanie odpowiedniego lokalu.
– Preferowane przez nas lokalizacje to galerie lub ulice handlowe w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców. Minimalna powierzchnia wynosi 80 m2, a optymalna 100 m2. Jeśli osoba, która chce rozpocząć współpracę z marką, nie posiada odpowiedniego lokalu, służymy pomocą w jego znalezieniu i negocjacjach z centrum handlowym – mówi Małgorzata Larwa. – Drugim istotnym elementem przy podejmowaniu współpracy jest posiadanie przez partnera odpowiedniego wkładu finansowego, na wyposażenie lokalu i dostosowanie do standardów marki. Franczyzobiorcy otrzymują od nas także szerokie wsparcie w zakresie prowadzenia sklepu, zarządzania towarem oraz doboru personelu – dodaje.
To co jej zdaniem wyróżnia Quiosque od innych marek to duży nacisk na doradztwo.
– Dbamy o to, żeby każda klientka mogła liczyć na doradców, którzy pomogą jej dobrać ubrania dopasowane do figury i typu urody – mówi Małgorzata Larwa.
Stabilna sytuacja
Pomimo braku rządowej pomocy, sklepy stacjonarne sieci Quiosque przetrwały kolejne lockdowny, w niemal niezmienionej liczbie.
– Zawdzięczamy to głównie determinacji wszystkich pracowników. Okazywali oni dużą cierpliwość i zrozumienie w obliczu trudności, które dotknęły naszą firmę i walczyli o każdego klienta, służąc mu fachowym doradztwem – mówi Małgorzata Larwa.
Były one także wspierane przez centralę na różne sposoby.
– Udzielaliśmy im pomocy w negocjacjach z centrami handlowymi oraz pomogliśmy zorganizować webinary z prawnikami, dotyczące problemów z płatnościami czynszów za okresy lockdownów – mówi Małgorzata Larwa.
Partnerzy sieci mogą liczyć także na wsparcie regionalnych menedżerów sprzedaży oraz działu marketingu.
– Przeprowadziliśmy szereg kampanii prosprzedażowych, których celem było zwiększenie liczby klientów w sklepach – mówi Małgorzata Larwa.
WIZYTÓWKA SIECI QUIOSQUE
Sieć sklepów z odzieżą dla kobiet.
- liczba placówek – 162
- kwota inwestycji – od 1 do 2 tys. za m2
- opłata wstępna – 19,5 tys. zł
- zwrot z inwestycji – 2 lata


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kobiecość, komfort, klasyczna elegancja – to hasło przewodnie Greenpoint. Firma ubiera polskie kobiety od blisko 30 lat. Do szaf Polek rocznie trafiają ponad 3 miliony produktów marki.
Sklep odzieżowy może mieć różne oblicza: sportowe, kobiece, młodzieżowe albo typowo męskie. Ten biznes dobrze rozwijać z licencją franczyzową.
W czasie kilkuletniej restrukturyzacji Gatta zamknęła kilkanaście sklepów. Jak marka radzi sobie teraz?
Reporter – to nowa nazwa marki dotychczas znanej jako Reporter Young. Skąd ta zmiana?
Jak wejść w branżę modową i otworzyć własną firmę odzieżową? O swojej biznesowej drodze opowiada Katarzyna Milczarkiewicz, właścicielka firmy pg clothes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Z każdym rokiem rośnie liczba pasjonatów podróży na czterech kółkach, a wraz z nimi zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi serwisowe. Czy prowadzenie serwisu kamperów to strzał w biznesową dziesiątkę?
– Mali gracze bez wsparcia znikają z rynku – mówi Wojciech Sypień, dyrektor franczyzy Carrefour Polska.
POPULARNE NA FORUM
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Klienci patrzą na metkę
dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...