Krzysztof Kotwica, właściciel MeetFit Studio Treningowe / "Branża fitness z roku na rok rośnie, ale w tym momencie z klubów fitness korzysta jedynie 8 proc. Polaków. Widzimy w tej branży ogromny potencjał do rozwoju".
Wtorek
31.08.2021
– Praca zdalna i ograniczona możliwość ruchu w ostatnim roku sprawiły, że zainteresowanie klubami fitness rośnie – mówi Krzysztof Kotwica, właściciel MeetFit Studio Treningowe.
 

Mamy za sobą półtora roku pandemii, w czasie której ucierpiała też branża fitness. MeetFit Studio Treningowe rozwija się i rusza z franczyzą. Czy to dobry moment na start?

Pandemia i związane z nią obostrzenia zdecydowanie nie sprzyjają prowadzeniu biznesu, natomiast myśląc długoterminowo, wbrew pozorom jest to idealny moment na inwestycję w branżę fitness. Praca zdalna, ograniczona możliwość ruchu w ostatnim roku spotęgowały liczbę osób zmagających się z otyłością i innymi problemami zdrowotnymi, co teraz przekłada się na większe zainteresowanie klubami fitness. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z treningiem kojarzy siłownię jedynie z niebezpiecznym dźwiganiem dużych ciężarów i budowaniem masy mięśniowej lub odchudzaniem się poprzez bieganie na bieżni. W MeetFit łamiemy stereotypy. Kameralna i przyjacielska atmosfera sprzyjają początkującym, którzy często stresują się przebywaniem w dużym klubie fitness w otoczeniu bardziej doświadczonych i wytrenowanych osób.

W MeetFit podopieczni poznają trening, dzięki któremu staną się sprawniejszymi i zdrowszymi ludźmi, a wysportowana sylwetka będzie efektem ubocznym, a nie celem samym w sobie. Odpowiednio dobrana progresja ćwiczeń przez prowadzącego trenera pozwoli przez długi czas cieszyć się ruchem i zdobywaniem sprawności w każdym wieku. Studia treningu personalnego to bardzo prężnie rozwijający się trend w ostatnich latach. Nasze studia są doskonale wyposażone oraz oferują kompleksową opiekę trenera, dietetyka i fizjoterapeuty. Marka MeetFit nie opiera się na chwytach marketingowych, nowoczesnych urządzeniach oferujących doskonałe efekty po 30 minutach ćwiczeń i chęci jak największego zarobku kosztem jakości usług. Stawiamy na jakość, szacunek i szczere podejście do klienta oraz sprawdzone metody treningowe. Wyznacznikiem jakości i zadowolenia klientów jest średni okres korzystania z naszych usług oraz liczba poleceń.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwój we franczyzie?

Chcemy stworzyć rozpoznawalną w Polsce markę świadczącą usługi treningowe na najwyższym poziomie. Oczywiście planujemy otwierać też własne studia – kolejne powstanie wiosną 2022 roku. Natomiast wymaga to dużych nakładów finansowych. Nie chcemy korzystać z dużej ilości kredytów, dlatego pomyśleliśmy o rozwoju modelu franczyzowego. Franczyza zmniejsza ryzyko dla nas jako franczyzodawcy, oraz daje możliwości inwestycji w branżę fitness osobom, które się na niej nie znają, a widzą potencjał jej rozwoju w najbliższych latach.

Czy duża jest konkurencja na rynku studiów treningu personalnego? Czym się wyróżnia MeetFit?

W ostatnich latach powstało bardzo dużo studiów treningu personalnego, co dowodzi, że zainteresowanie tą usługą jest coraz większe. W tym momencie wszystkie studia to pojedyncze obiekty. My chcemy stworzyć sieć, która będzie oferować określony standard usług i stanie się rozpoznawalną marką, dzięki czemu potencjalni klienci automatycznie będą darzyć nas zaufaniem, zanim nawet zaczną korzystać z naszych usług. Zakładając, że dobra jakość usług to podstawa prowadzenia działalności, MeetFit ma się wyróżniać na rynku kompleksowym podejściem do danej osoby, poprzez opiekę różnych specjalistów w jednym miejscu oraz tworzeniem małych kameralnych lokali wykończonych i wyposażonych, tak aby umożliwić komfortowy trening.

Jakie jest zainteresowanie Polaków treningami w formie, którą oferuje MeetFit?

Z naszych osobistych obserwacji zapotrzebowanie na trening personalny i fachowe podejście do klienta jest coraz większe. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie naszymi usługami i konieczność otwarcia drugiego studia w tym samym mieście. Nasi podopieczni chwalą sobie różnorodność ćwiczeń, treningi są dla nich motywujące, ponieważ zawsze staramy się stawiać im ciekawe wyzwania. Dzięki naszym treningom, podopieczni czują się lepiej i mają więcej energii do życia.

Czy ich popularność pana zdaniem będzie rosła w najbliższych latach i dlaczego?

Treningi personalne, czyli jak my to nazywamy korepetycje z ruchu, to usługa coraz chętniej wybierana przez Polaków. Pęd życia wymusza na nas efektywne wykorzystanie czasu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na formę aktywności przeprowadzoną przez specjalistę z danego zagadnienia. Trening umówiony z trenerem poza zaletami efektywnego wykorzystania czasu motywuje nas do przyjścia i utrzymania systematyczności, dzięki czemu efekty pojawiają się szybciej. Dużo trudniej jest odwołać trening personalny, jeśli wiemy, że trener na nas czeka w porównaniu z tym, który miało wykonać się samemu. Kiedy ćwiczymy sami, łatwiej jest odpuścić i znaleźć milion wymówek. Branża fitness z roku na rok rośnie, natomiast w tym momencie z wszelkich klubów fitness korzysta jedynie 8 proc. Polaków. Widzimy olbrzymi potencjał rozwoju.

Jakie Państwo mają plany odnośnie rozwoju sieci w Polsce? Jak duża będzie sieć? Ilu partnerów firma chce pozyskać i w jakich lokalizacjach najchętniej?

Docelowo chcielibyśmy, aby MeetFit był obecny w każdym mieście powyżej 100 tys. mieszkańców. Liczba 40 lokalizacji w Polsce jest naszym celem, natomiast przed jego osiągnięciem nie wykluczamy ekspansji w Europie Zachodniej.

Rozmawiała Dominika Pronarska


Ambitne plany / MeetFit Studio Treningowe chce mieć 40 studiów w Polsce. Nie wyklucza też ekspansji w Europie Zachodniej.

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018