Poniedziałek
07.02.2022
W tym roku bank zamierza uruchomić co najmniej 25 nowych placówek partnerskich.
 

Bank Millennium należy do największych instytucji finansowych na polskim rynku. Jest też jednym z największych franczyzodawców w branży finansowej. Sieć Banku Millennium liczy dziś 438 oddziałów własnych i 215 franczyzowych. W tym roku mają powstać kolejne placówki partnerskie.

– Podtrzymujemy dotychczasowe plany dotyczące rozwoju sieci franczyzowej – informuje  Krystian Kasia z Departamentu Bankowości Detalicznej, Franczyza i Sprzedaż Ratalna w Banku Millennium. – Chcemy w tym roku otworzyć co najmniej 25 nowych placówek na zupełnie nowych rynkach, na których nie ma dziś oddziału z logo Millennium.

Menedżer mówi, że plany rozwoju banku są odpowiedzią na zainteresowanie rynku ofertą franczyzową. Dodaje, że stabilność sieci, jej oferta produktowa i notowane w 2021 roku wyniki generują większe zainteresowanie potencjalnych partnerów.

Według Krystiana Kasi, 2021 rok stał pod znakiem licznych zmian, które pozwoliły wejść sieci partnerskiej Banku Millennium na wyższy poziom. Istotnej zmianie uległ system wynagradzania partnerów, rozszerzono również  ofertę produktową, dzięki której placówki franczyzowe mogą obsługiwać przedsiębiorców prowadzących mikrofirmy. – Finalnym akordem zmian było uzgodnienie z partnerami nowej umowy regulującej zasady współpracy, która daje ramy do budowania biznesu w oparciu o wspólnie wypracowane zasady – dodaje Kasia.

Franczyzobiorcy otwierający nową placówkę – zarówno nowi, jak i już współpracujący z bankiem – mogą liczyć na zachęty i bonusy, które ułatwiają rozruch nowego oddziału. W pierwszych miesiącach działalności franczyzobiorcy będą mogli korzystać z preferencyjnych stawek prowizyjnych w wybranych pożyczkach gotówkowych, otrzymają też obniżone plany sprzedaży pożyczek gotówkowych i kont osobistych oraz dostęp do limitowanych produktów gotówkowych z pełną stawką prowizyjną.

– Rozwiązania te pozwolą partnerom zwiększyć przychody w pierwszych miesiącach działalności, a dzięki temu – zwiększyć rentowność biznesu i wcześniej niż można było zakładać, uzyskać próg rentowności, czyli tzw. break-even point.

Żeby zostać franczyzobiorcą Banku Millennium, trzeba dysponować kwotą min. 37 tys. zł. Jest to kwota potrzebna na zakup wyposażenia do dwustanowiskowej placówki, choć patrzący perspektywicznie partnerzy planują trzy lub więcej stanowisk obsługi klienta. Przyszły franczyzobiorca banku powinien też dysponować odpowiednią lokalizacją. Optymalny lokal powinien liczyć 45-50 m2 sali sprzedaży, mieć dużą witryną oraz dostęp bezpośrednio z ulicy.


doradca we franczyzie